Skocz do zawartości
tomaszerybka

Tysiąc Wysp 3500ltr Akwarium Prywatne Tomka i Kasi

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu niektórzy od razu domniemują,że jest jakiś problem i tragedia? Fe, nie ładnie :police:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak postepy projekt powala


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale też będą, dajcie mu troche czasu to nie jest 350L tylko 3,5 tyś....

Edytowane przez Mr_Garden (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie wszystko ok..dzis Tomek tryskam dobrym humorem w sklepie;)

Nie ma co naciskac -bedzie chcial to udostepni nam foty....

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny miesiąc minął i cisza... macie jakieś info co z projektem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co tam z tymi wyspami ? Ktos cos wie


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo w każdym projekcie są jakieś problemy jednak zawsze warto pomóc innym czytającym by byli przygotowani na te niedogodności.Zrobić byka to nie sztuka ale niektórzy muszą mieć byka w garści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam baniak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tam kto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie :(


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze szkoda, projekt na ktorym mozna by sie w przyszlosci wzorowac. Z drugiej strony jednak dojrzewanie lubi sie przeciagac i w obecnej chwili moze nie ma za wiele co pokazac. Czasami trzeba wprowadzic zmiany, a przy takim aquascapingu jaki byl chyba to nie jest latwe.

Dobrze by bylo wiedziec z jakimi ewentualnymi problemammi mozna sie borykac przy tak rozwiazanym sumpie. Ale coz.

Moze idea wlasciciela jest taka jest zeby za rok czy dwa zaskoczyc nas lasem SPS-ow.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze idea wlasciciela jest taka jest zeby za rok czy dwa zaskoczyc nas lasem SPS-ow.

Miejmy nadzieję że nie... Zaprezentować udany start a po długim czasie gotowca to kiepska zabawa dla całego forum...

Osobiście wolałbym oglądać od zalążka przez powolny wzrost aż do stanu ostatecznego choćby po drodze były potknięcia :)

Myślę że nie dość że całe forum by się przypatrywało projektowi to i każdy by sporo wiedzy z niego wyniósł.

Dodatkowo byłoby widać ile pracy, poświęcenia i kosztów niesie taki zbiornik i wielu by przemyślało wielkość swoich przyszłych solniczek aby nie uruchomić czegoś co może przerosnąć jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś nie tak z baniakiem bo jak Tomka zapytałem przy okazji wizyty w sklepie to przytaknął że jest ok ale czasu mało....ale minę miał jakąś dziwną.

No Tomek dawaj fotki, nie ważne jak wygląda


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po baniaku. idzie do rozcięcia podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po baniaku. idzie do rozcięcia podobno

no bez jaj , taki super projekt i lipa


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie potrafi się przyznać. W końcu każdemu może nie wyjść.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koszty okazały sie wyzsze niz zakładał Tomek?

No i pewnie nie tylko to,ale czas na obsługę,podejzewam ze przy takim wielkim akwarium, miał też niezłą saune w mieszkaniu.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też, tylko kiepsko że musimy rozkminiać :) Mógłby zajrzeć i powiedzieć co się dzieje.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje bojkot zakupów w erybce do czasu pojawienia się aktualizacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już dajcie sobie siana z tym męczeniem Tomka.

Jak akwarium funkcjonuje to niech funkcjonuje,

Jak zlikwidował to zlikwidował - nie on pierwszy i nie ostatni.

Istnieje jeszcze życie poza forum.

Dajcie żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora,ale jakaś informacja się należy,to po co zakładał ten watek ? Mi naprawdę zależało na oglądaniu tego zbiornika,śledzenia postępów łącznie z wadami.Poza forum są w Polsce dużo większe zbiorniki niż Tomka,ale ten był "nasz" i bardzo mu kibicowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jak to informacja się należy?

Każdy ma swoje życie i już.

Po co zakładał wątek?

Każdy niech odpowie sobie na to pytanie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to informacja się należy?

Każdy ma swoje życie i już.

Po co zakładał wątek?

Każdy niech odpowie sobie na to pytanie sam.

Debora, nie zgodzę się.

Tomek nie jest osobą prywatną na forum i nigdy takową nie będzie.

To akwarium nigdy nie było prywatne i nie będzie.

Wątek, gdzie umieszcza się foty sprzętu z opakowaniami, nigdy nie będzie prywatnym.

Ale to wszystko nie ważne.

Akwarium śledziło wiele osób ze względu na innowacyjne rozwiązania, kombinacji przyznasz trochę tam było.

Z mojej strony nie mam w zamiarze Tomkowi dopiec, nie o to chodzi, ale jak się podgrzewa atmosferkę, robi coś inaczej, innowacyjnie, rozwiązuje problemy w nie szablonowy sposób, to ludzie są ciekawi, to tak jak obejrzenie filmu bez zakończenia.

Osobiście ciekaw jestem czy poległy rozwiązania, tu cenna lekcja (każdy z tego może coś się nauczyć) czy finanse, a jeżeli finanse to każdy normalny zrozumie, takie czasy, a jak ktoś nie zrozumie to spaduwa.

Nie ma tu powodu do chowania się.

Powtórzę kibicowałem i ten post nie ma na celu szkalowania kogokolwiek.

Dodam Tomku na koniec, aby dodać Ci odwagi, że dla mnie i dla wielu tym co pokazałeś udowodniłeś, że masz jaja i głowę otwartą, nie szablonowa, tak naprawdę pokazałeś kunszt, wiedzę i umiejętność rozwiązywania problemów, udowodniłeś, że jesteś nie tylko jesteś właścicielem sklepu, ale znasz temat. Efekt nie zawsze jest ważny.

Tomasz czekamy.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, nie zgodzę się.

Tomek nie jest osobą prywatną na forum i nigdy takową nie będzie.

To akwarium nigdy nie było prywatne i nie będzie.

Wątek, gdzie umieszcza się foty sprzętu z opakowaniami, nigdy nie będzie prywatnym.

Ale to wszystko nie ważne.

Akwarium śledziło wiele osób ze względu na innowacyjne rozwiązania, kombinacji przyznasz trochę tam było.

Z mojej strony nie mam w zamiarze Tomkowi dopiec, nie o to chodzi, ale jak się podgrzewa atmosferkę, robi coś inaczej, innowacyjnie, rozwiązuje problemy w nie szablonowy sposób, to ludzie są ciekawi, to tak jak obejrzenie filmu bez zakończenia.

Osobiście ciekaw jestem czy poległy rozwiązania, tu cenna lekcja (każdy z tego może coś się nauczyć) czy finanse, a jeżeli finanse to każdy normalny zrozumie, takie czasy, a jak ktoś nie zrozumie to spaduwa.

Nie ma tu powodu do chowania się.

Powtórzę kibicowałem i ten post nie ma na celu szkalowania kogokolwiek.

Dodam Tomku na koniec, aby dodać Ci odwagi, że dla mnie i dla wielu tym co pokazałeś udowodniłeś, że masz jaja i głowę otwartą, nie szablonowa, tak naprawdę pokazałeś kunszt, wiedzę i umiejętność rozwiązywania problemów, udowodniłeś, że jesteś nie tylko jesteś właścicielem sklepu, ale znasz temat. Efekt nie zawsze jest ważny.

Tomasz czekamy.

Dokładnie. Wątpię czy ktoś na tym forum w swojej szarpnął by się na takie rozwiązania techniczne jakie zaczął wprowadzać Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.