Skocz do zawartości
tomaszerybka

Tysiąc Wysp 3500ltr Akwarium Prywatne Tomka i Kasi

Rekomendowane odpowiedzi

Ceresit był do Kafelek :))))) I awaryjnie jak sie FM skonczy

Co do Skały -przy tak dużym zbiorniku inaczej patrzy się na biologię, i całą logistyke

A rybki mają swoje Okno na Świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka rastrowa to podstawa - nie wyobrażam sobie akwarium z Plexi/pcv na dnie gdyż to przerobiłem 7 lat temu od kilku lat stosuję rastry i jest to rozwiązanie 100% zawsze się sprawdza - ale to jest Moja Opinia każdy może mieć inne doświadczenia.

Edytowane przez tomaszerybka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz pamiętaj tylko o jednym - my też mamy w tym akwarium udział - sam wczoraj zrobiłem zamówienie w erybce :). Więc nie wolno ci nic schrzanić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super extra :)

Tylko jak teraz pływać między tymi skałami - klejąc korale?

Przepraszam, że użyję szczerości (mimo iż wiem, że o gustach się nie dyskutuje)

Ale przy takich gabarytach akwarium (moje marzenie) aż prosi się, żeby porobić jakieś groty, zakamarki... abo cuś... :)

Rzekłbym, skała poukładana od linijki :) i wygląda to jak skała posadzona na grządkach

Oczywiście nie miałem na uwadze nikogo urazić :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Skały -przy tak dużym zbiorniku inaczej patrzy się na biologię, i całą logistyke

możesz rozwinąć myśl?? czemu patrzy się inaczej?? jaka jest różnica pomiędzy 100, 500, 1000, czy 3500tys litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie:

Skoro do klejenia zostały użyte:

różnej średnicy rurki PCV oraz klej - używałem Korallen-Zucht SpeedGlue oraz Fauna Marin Ulra Reef Fix

To po co tam ceresit? :)

Korallen-Zucht SpeedGlue to nie to samo co Ceresit (tylko 10x droższy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Korallen-Zucht SpeedGlue to nie to samo co Ceresit (tylko 10x droższy)?

Stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceresit był do Kafelek :))))) I awaryjnie jak sie FM skonczy

A to co wystaje pojemnika z cementem to kafelki właśnie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super extra :)

Tylko jak teraz pływać między tymi skałami - klejąc korale?

Przepraszam, że użyję szczerości (mimo iż wiem, że o gustach się nie dyskutuje)

Ale przy takich gabarytach akwarium (moje marzenie) aż prosi się, żeby porobić jakieś groty, zakamarki... abo cuś... :)

Rzekłbym, skała poukładana od linijki :) i wygląda to jak skała posadzona na grządkach

Oczywiście nie miałem na uwadze nikogo urazić :)

Zdjecia nie oddają tego jak jest w realu - grot i kryjówek jest mnóstwo :) Jak zrobie "mini zlocik w domu" to mam nadzieje że sam zobaczysz jak wyszło to na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała Aktualizacja:

Czas na cyrkulację:

Plany są na 4x 6255 lecz na start sprawdzimy 2x6255 2x6155

ie8l.jpg

Musiałem dotoczyć specjalne pierscienie redukcyjne aby ciut zmniejszyć otwór 6155 mają zbyt małe średnice

9d9w.jpg

A tak wygląda to po zainstalowaniu:

sm0j.jpg

Aby rybki mi nie wpadały przygotowałem zabezpieczeia otworów z czarnej kratki rastrowej:

fd9a.jpg

Idealnie licują się od frontu z szybą

W następnej odsłonie klejenie skały:)

Ciekawszym pomysłem na zabezpieczenie wlotów falowników jest wytoczenie w pierścieniach od strony wnętrza akwarium miejsca na oryginalne kratki dostępne do pomp Tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć myśl?? czemu patrzy się inaczej?? jaka jest różnica pomiędzy 100, 500, 1000, czy 3500tys litrów

Akwarium 100ltr - Małe autko na zalanie zabiersz całą wodę ze sklepu, układasz w sklepie skałę zabierasz te kawałki które docelowo trafią do akwarium to samo z 500tką

1000ltr czy 5000ltr tutaj sprawa jest inna, skałę bierzesz w dużych ilościach, woda - żywa zabierana jest po części ze sklepu reszta robiona jest na miejscu, aby ułożyć ciekawą konstrukcje musisz mieć dostęp do wszystkich kawałków które leżą odsłonięte - Klejenie skały to prawie 16h - tyle mi to zajęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, wiec skoro to tak naprawde wszystko i tak wyschnie to w sumie po co zywa skała w tych konstrukcjach. Ja bym zrobil z suchej a zywą tymczasowo wrzucił na start, juz zalanego solanką zbiornika, zeby z niej zycie sie rozlazło po baniaku i skolonizowalo sucha skałę, po tym zywą precz, albo do sumpa i mamy żywy zbiornik.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, wiec skoro to tak naprawde wszystko i tak wyschnie to w sumie po co zywa skała w tych konstrukcjach. Ja bym zrobil z suchej a zywą tymczasowo wrzucił na start, juz zalanego solanką zbiornika, zeby z niej zycie sie rozlazło po baniaku i skolonizowalo sucha skałę, po tym zywą precz, albo do sumpa i mamy żywy zbiornik.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie go namawiać do siedzenia na forum. :realmad:

W Markach niech siedzi, bo zbiornik muszę wreszcie obstalować, a nie ma z kim pogadać na ten temat.

A tak na marginesie apropos akwarium Tomka - pamiętajcie malkontenci, że dopóki nie widać baniaka na żywo, to wypowiadanie się na podstawie zdjęć to raczej takie ryzyko jest. Przede wszystkim brakuje na zdjęciach trzeciego wymiaru.

Dla mnie projekt kosmos choć nie lubię tego wątku ;) , bo przy tym baniaku moje nowe planowane jakieś takie małe mi się wydaje.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh uczą Ojca dzieci roić :)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Tomku, dzieje się?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus - toż chłop ma dzisiaj poprawiny :wine: . Jak do środy dojdzie do siebie to będzie dobrze. ;)


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petrus - toż chłop ma dzisiaj poprawiny :wine: . Jak do środy dojdzie do siebie to będzie dobrze. ;)

O kurczę zapomniałem, wszystkiego najlepszego na nowej rafie, myślę że mi wybaczy :thumbup:

dzięki iron

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek chyba chce nam pokazać efekt finalny :smiling: dość dawno go nie było na forum....


Chłonę wiedzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w podróży poslubnej ;-)

Malediwy ;-)

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.