Skocz do zawartości
Chudy112

Laser na apitasie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Jakiś czas temu odszedł mi chelmon więc pojawiło mi się to dziadostwo ponownie,kupiłem więc brzydala i czekam kiedy się zainteresuje.

Co do krewetek to jeśli komuś nie jedzą aiptasi to jest duże prawdopodobieństwo,że kupili nie te.Widziałem,że jest przynajmniej pięć innych gatunków wyglądających bardzo podobnie,ale tamte nie jedzą tych ukwiałów.Może komuś właśnie się takie trafiły i koledzy szukają niepotrzebnie innych sposobów.To tak w temacie i nie w temacie trefnych krewetek.

To może czasem być prawdą jeśli kupujemy od prywatnej osoby ale i to nie zawsze. Ja kupowałem w e-Rybce 2 szt Lysmata kuekenthali.

http://erybka.pl/product-pol-3288-Lysmata-kuekenthali.html

Jeśli tam łowiąca mi je właścicielka sklepu pomyliła je z innym gatunkiem tzn że ogólnie niczemu w sklepach nie wolno ufać i po zakupy zarówno ryb jak i innych organizmów zamówić usługi ichtiologa - eksperta. A moje 2 nie ruszają tych ukwiałów albo jeśli założyć, ze tak to i tak w liczbie 2 szt zupełnie nie sprawdzają się w moim 112 l akwarium bo liczba ukwiałów wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki są najlepsze. Poczekaj cierpliwie i trochę mniej karm zwierzęta. Napewno zaczną jeść ukwiały. Ja mam dwie w 200 litrach i zero ukwiałów. Moim krewetkom zajęło to 3 miesiące, ale nie miałem plagi tylko pojedyńcze sztuki na skałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie wiem jak mało mam karmić. Już przeszedłem na system co drugi dzień od 2 tygodni ale efektu nadal nie widzę. Raczej mniej się nie da bo reszta obsady zbiornika padnie. Są u mnie od końca kwietnia. Raczej noszę się z zamiarem ich eksmisji po powrocie z urlopu pod koniec lipca, bo nie dość że nie robią co do nich należy to jeszcze mało je widać a zapewne obciążają tak mały ekosystem jakim jest mój mały zbiornik. Zainwestuje w ślimaka specjalistów i pozbędzie się plagi. Tylko problemem może być ich złapanie. Oby te pułapki opisane tu gdzieś na forum zdały egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inwestycja w slimaka to strata pieniedzy.

Co do karmienia to wystarczy ze bedziesz karmil tyle, zeby jedzenie nie zdazlylo opasc na dno.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dlaczego ślimaki to strata pieniędzy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też jestem ciekaw dlaczego to strata pieniędzy a nie ukrywam, chętnie nawet bym kupił ponieważ też mam problem z tym dziadostwem


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam zastanawiam się nad laserem, ślimakiem i krewetką.

Teraz tak:

- Laser ogarnie niby wszystko przy szybie, pytanie co z resztą i czy wypalone aiptasie po czasie nie powrócą

- ślimak, niby zje wszystko ale zawsze może wejść gdzie nie trzeba i po nim

- krewetka, niby wcina niby nie, niektórzy piszą, że "na 5 zjedzonych wyrasta 15 nowych"

Teraz pytanie co wybrać.

Z tego co czytałem laser zielony ogarnie temat, koszt to 100 zł + okulary, ślimak i krewetki podobnie wyjdą, tylko pytanie. Co się lepiej sprawdzi?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

nie ukrywam zastanawiam się nad laserem, ślimakiem i krewetką.

Teraz tak:

- Laser ogarnie niby wszystko przy szybie, pytanie co z resztą i czy wypalone aiptasie po czasie nie powrócą

Raczej mało skuteczny punktowo. A co z tymi co nie mają ich przy szybie ? Poprosić ukwiały by przeszły ?

- ślimak, niby zje wszystko ale zawsze może wejść gdzie nie trzeba i po nim

A co nie może wejść nie tam gdzie trzeba ? To chyba jedyna ich wada.

- krewetka, niby wcina niby nie, niektórzy piszą, że "na 5 zjedzonych wyrasta 15 nowych"

Niestety u mnie 2 nie wcinają albo zgodnie z tym co piszesz populacja apitasi rośnie. Możliwe, że krewetki nie czyszczą tak dokładnie skały. Choć wielu na forum sobie je chwali.

Teraz pytanie co wybrać.

Z tego co czytałem laser zielony ogarnie temat, koszt to 100 zł + okulary, ślimak i krewetki podobnie wyjdą, tylko pytanie. Co się lepiej sprawdzi?

Pewno przy pechu nic nie podziała ;-) Jest jeszcze chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało skuteczny punktowo. A co z tymi co nie mają ich przy szybie ? Poprosić ukwiały by przeszły ?

Albo pozostaje żyć z nimi na tyłach zbiornika i co jakiś czas walczyć z rozrastającą się populacją

Pewno przy pechu nic nie podziała ;-) Jest jeszcze chemia.

Właśnie chemi chciałbym uniknąć, nie jestem jej zwolennikiem.

Teraz pytanie, ślimak czy krewetka...hehe

Co do lasera masz chyba rację, co z ukwiałami na które laser nie pomoże?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobry laser to odległość 50cm przez szybę pod woda nie robi problemu,minusy lasera zauważyłem ,ze w miejscu gdzie miałem z 20 aptasi małych w skupisku które to wyjaralem ostatnio pojawiły sie glony.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.survivallaser.com/Blue_Laser_Part_Bundles/cat556089_1511519.aspx jest 1.8w wsumie teraz to widz꠬e potaniay no i mocniejsze maja po2.2w wane jest aby mia 405-G-1 chyba,e s ju jakie 406... Czowiek nie nada za wszystkimi nowinkami hehe.Sorki za zamanie regulaminu ale mam nadzieje,e komu pomogem. Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie brzydala napiszę,że mój zaczął wreszcie jeść..............ale korale,zabrał się za zoa,axifugie i euphylie.Nie chce ktoś go kupić,tanio oddam ? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No właśnie. Sporo osób pisze że ta rybka szybciej goli korale niż ukwiały. A do tego jednak jest specyficzna i urodą i wielościa więc nie każdemu pasuje i na wygląd i na wielość zbiornika. Ślimaki i krewetki bardziej uniwersalne ale chyba krewetki taka sama skuteczność - jak kto trafi to mu jedzą. To laser już chyba lepszy bo nie gr,ymasi i będzie palił jak się go uruchomi. Tylko to nie pocisk samonaprowadzający się i ukwiały nie wyszuka ukryte. Trzeba mu pokazać. W dodatku widzę inny problem: co jak w czasie aktywacji urządzenia ryba lub krewetka przepłyną drogę wiązki i ją przetna? Mamy po zwierzaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można używać laseru przez jakąś rurkę lub coś takiego :) No 2 opcja jest taka w nocy jak nic się nie dzieje w akwa (ryby nie pływają ) Widzę że na laser taki by trzeba było mieć około 400-500 zl Ostatnio widziałem na allegro za 360 zł laserek ale teraz go coś nie umię znaleźć ;)

http://allegro.pl/zielony-wskaznik-laserowy-laser-pointer-1000mw-aku-i3397912645.html

Tylko nie wiem czy ta 1000mw będzie wystarczające. Może ktoś doradzi ?:>

W temacie brzydala napiszę,że mój zaczął wreszcie jeść..............ale korale,zabrał się za zoa,axifugie i euphylie.Nie chce ktoś go kupić,tanio oddam ?

Mój na szczęście je apitasie dziś widzialem jak trzepał aptasie w buzi ile chcesz za tego brzydala ? duży jest?

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/niebieski-laser-moc-do-2000mw-czarny-5-glowic-i3375348584.html ja kupiłem ten od tego gościa szybka przesyłka i gadałem z nim kilka razy przed kupnem powiedział że ma je często , laser przyszedł i działa dobrze tzn jak się skieruje na skałę to aż słychać jak ona pęka i nawet widać jak drobinki odpadają od skałki :) aiptasia pada po kilku sekundach Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ok tylko skoro tak tzn że za każdym razem uszkodzona zostaje skała. Czyli wcześniej lub później zniszczysz ją sobie totalnie i przestanie spełniać swoją rolę. Zatem po jakimś czasie szkody będą większe niż pożytek bo nie wyobrażam sobie byś spalił ukwiały do 0 tak by nigdy nigdzie się nie odradzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim raczej juz nie strzelam podejrzewam,że miałem przez to problem z glonami... w szczególności w miejscach gdzie wypalałem.Wichura daj znać jak to będzie u Ciebie?? najlepiej wypalac przed podmianką wody.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe erozja skały miałem na myśli okruszki typu pyłowego tak że podejrzewam że brakło by mi życia żeby tą skałę rozebrać laserem napisałem o tym żeby zobrazować jaką ma siłę ten laser a nie że się skała rozpada :) na razie niema żadnych problemów z glonami , problem z glonami są mi się wydaje temu że spalony ukwiał musi się rozłożyć niestety na azotany bo przecież nie zniknie a jak powoli będzie uwalniał azotany to glony chętnie skorzystają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

hehe erozja skały miałem na myśli okruszki typu pyłowego tak że podejrzewam że brakło by mi życia żeby tą skałę rozebrać laserem napisałem o tym żeby zobrazować jaką ma siłę ten laser a nie że się skała rozpada :) na razie niema żadnych problemów z glonami , problem z glonami są mi się wydaje temu że spalony ukwiał musi się rozłożyć niestety na azotany bo przecież nie zniknie a jak powoli będzie uwalniał azotany to glony chętnie skorzystają :)

Ok w takim razie z tym nie ma problemów, ale nadal pytam jakie to pociąga ryzyko dla ryb i innych mobilnych zwierzaków które w czasie gdy się przykłada laser mogą nieopatrznie płynąć i przeciąć linię wiązki. Obstawiam,że wtedy będzie spalone sushi domowej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest ryzyko ryba która wpłynie w wiązkę raczej straci oko jak na nie trafi ale skóra nie powinna ucierpieć zbytnio dlatego palec na spuście cały czas gotowy do wyłączenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już miałem kilka podejść do aiptasi z laserem i jak na te kilka razy skuteczność 100% a minusów na razie nie widzę tylko nie czekam aż aiptasia urośnie tylko od razu jak tylko zauważę to gwiezdne wojny i po kłopocie :)

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.