Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

ani niegadaj acra talerzowa juz bieleje


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja tak czytam i czytam i dochodze do wniosku ze opisywane przez Was problemy nie maja nic wspolnego z kulkami.

Po prostu w momencie rozpoczecia zabawy z kulkami zmienily sie takze inne wlasciwosci w Waszych zbiornikach co skutkuje problemami z koralami ale ze sytuacja pojawila sie wraz z wprowadzeniem kulek tam dopatrujecie sie problemu.

Dlaczego tak uwazam?

A no dlatego np. ze jezeli bylby to problem kulek to wystepowal by globalnie wsrod zbiornikow SPS'wych lub SPS/LPS.

Sa to oderwane od ogólu sytuacje.... ktore na sile staracie sie podpiac pod kulki.

Kulki to nic innego jak pozywka dla bakterii, zadna typowa chemia, organizmy czy kawalki skal z kosmosu.

Wiadomo co jest ( mniej wiecej ) w srodku i jak to ma dzialac.

Pytanie czy w Waszych zbiornikach

1. Wprowadzajac kulki daliscie pozywke dla bakterii, ktore nie sa odpowiednie.

2. Zbyt szybkie i czeste zmiany swiatla, parametrow wody, temperatury odbily sie na zdrowiu korali ktore teraz leca.

3. Zmiienily sie inne parametry, ktore powoduja ze rozwoj bakterii u Was na kulkach nie postepuje co powoduje ze kulki tylko sie kreca.

4. Inne bakterie nadal dominuja w zbiorniku nie pozwalajac na rozwoj odpowiednich w okolicach pozywki ( pisal o tym kiedys Andrniew a propo Zeostartu2)

Dzis po miesiacu nastal dzien na globalne pomiary wody.

Aktualnie karmie 12 kostek ( ryby/korale ) dziennie, zadnych absorberow.

Kreca sie kulki i dziala odpieniacz

Podmiany co 3tyg.

Parametry igla ( no prawie :-) )

Jedyny parametr ktory zauwazylem ze szybciej spada to KH. Zwiekszone dozowanie rozwiazuje problem.

NO3 minimalnie ponad 0 ( jakies 0,05-0,1 ), PO4 praktycznie niewykrwalne czyli tak jak chce.

Cala obsada czuje sie swietnie.

Mysle ze powinniscie poszukac problemow moze gdzie inndziej.

Skoro kolega pisze ze PO4 poza skala to moze cos produkuje tego tyle ze nawet kulki nie daja rady

Przy pewnej ich ilosci sa w stanie przerabiac tylko okreslona ilosc PO4 i NO3 ktore wytwarzaja sie w akwarium.

To nie jest chemia a'la wybielacz, ktory wyzera PO4 i NO3 do zera, bakterie musza to przetworzyc a sa w stanie tylko w okreslonej ilosci na np. litr kulek ( populacja bakterii w kulkach jest ograniczona ich iloscia )

To taka moja opinia.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to nie zwalam na kulki bo PO4 to miałem zawsze,ale spodziewałem się,że mi je zbiją.Skoro nie dają rady (jeden litr ) to albo za mało ich jeszcze,albo problem gdzie indziej,ze nie zbijają.Ja na pozbycie się fosforanów oprócz wymiany skały zrobiłem chyba wszystko.

Jak to jest,że jednym zbijają a innym nie ? Może tym zbija co ledwo co mieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar , ja mialem NO3 20-30 a PO4 1-3 co mozna poczytac w paru watkach :-)

Zawsze mialem ciezka reke do karmienia. a ter dodatkowo mam malo skaly ( popatrz na fotki )

bo nie lubie gruzowiska wiec skala u mnie robi tylko czesc roboty.

Skale mam ze starego zbiornika + 20% nowej czyli stara skala ma juz 2 lata

Inmar , wywal te 15000 pompy wynalazki, zostaw 3x JVP-102 ( ja mam w swoim takim samym tylko 2zJVP102 i obieg 4000 )

ustaw skale aby ja dobrze przemuchiwalo lub wymien pare skalek ( tylko wtedy bedzie dojrzewanie )

Jak masz te moduly LED z RS z pierwszych partii do zawies 2-3 T5 np. ATI blue plus albo przymierz sie do przerobki tych lamp na Cree LED 3W

Ustaw swiecenie full na 9-10 godzin a cale na 12-13g. ( 10-20% )

Utrzymuj w zbiorniku niska STALA temperature np. 25-25.5 st. i stale parametry z Kh 8

Zrob to i sie nie dodtykaj do baniaka przez miesiac i czekaj.

ile masz tych kulek?


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smitchpl, niewiem gdzie się doczytałes że zwalam problem na kulki bo nigdzie tego nie napisałem.

Chodzi mi tylko o to że jest gorzej niż było,pozatym nic nie było wymieniana, dokładane itd. Wszystko jest standardowe od kilku lat.

Więc dziwi mnie że zs2 ładnie schodziłem do zera a tu naraz brakło skali przy teście na PO4, obsady tez niemam dużej jak na taki baniak więc jedyna opcja że skała zaczeła puszczać, tak bynajmniej mi się wydaje


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy mam z ostatnich modelów i tu raczej nie planuję zmian.Teraz wszystkie cztery pompy chodzą mi na raz,ale JVP są od niedawna.O zwiększeniu obiegu już myślałem chciałem dać Eihema 1262.Ilość kulek napisana w poprzednim poście,jeden litr.Z temperaturą nie mam problemu,w upał mam max 27stopni a na co dzień dokładnie 25stopni steruje tym i grzałka i Skalar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po tym ze piszesz o tym tutaj i wlasnie napisales: "Chodzi mi tylko o to że jest gorzej niż było..."

a to ze jest standardowe od kilku lat to raczej wada a nie zaleta - nie sadze ze przez ten okres akwa ci sie nie zmienialo - chocby dodanie kulek. A moze wlasnie jak dodales kulki to trzeba by cos jeszcze zmienic?

Bo bakterie z ZS2 dominuja te z kulek lub odwrotnie.

Tobie chyba tez bym poradzil zmiane cyrkulacji, te resuny to moze maja ale 1500. No i po co ci atman i marea w takim baniaku? - troche slabe... wiec strumien ktory robia trafia moze na kilkanascie cm.

Zamiast tego wstaw tam 4 x jvp102B i bedzie wir - tak aby nie bylo martwych stref.

Jaka masz filtracje poza skala i kulkami?

inmar, z obiegiem nie walcz bo ta aquabee jest spoko, po co ci taka wymiana przez sump. Ja mam taka bo taka pompe zewnetrzna udalo mi sie okazyjnie kupic w dobrej cenie.

To jeszcze wywal te resuny i wsadz JVP-102 ( lub nie , ja mam 3 ale jedna wyjalem bo za ostro bylo i teraz wisi jedna JVP 101ktora pracuje w poprzek akwarium okresowo )

No i podlacz okresowo ze swietlowke T5 lub 2 niebieska.

a to moje akwarium z pletkami w krotkim filmiku z komórki....


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith, ZS2 to nie bakterie, tylko pożywka.

Pozdrawiam\

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Opamiętajcie się! To topic o BIOPELLETS a nie o oświetleniu!

Parman, popieram. Temat wyczyszczony z "ledów", T5-ek itp.

Proszę nie offtopować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wypowiedz jeszcze bardziej nie na temat i wątek się obraził.Jak byśmy za każdym razem robili nowe watki bo akurat chwilowo zboczyła rozmowa z tematu to mielibyśmy ich milion lub wcale bo komu by się nagle chciało tworzyć nowy watek.Parman,skończyliśmy temat oświetlenia a ty po całym dniu go odświeżasz.Ale regulamin regulaminem.Nie obraź się czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dla Grzesia: w takim czyms mam, jak wrzuce filmik to podam linka...

s1010029.jpg

a tutaj filmik :

pellety ruszyly 19.06.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się jak będzie współgrać - pellety i filtr glonowy , ma ktoś te dwie metody filtracji pracujące w jednym obiegu? Czy usuwając azotany, fosforany które stanowią źródło pokarmu, filtr glonowy przy polimerach nie będzie głodował - i z czasem obumierał z braku pokarmu? Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ruszałem z peletami to miałem glonowy. Dosyć szybko glony zaczęły się rozpadać. Po pomiarze na hance okazało sie ze po4 brakuje skali. Nie wiem, czy to glony tyle oddały, czy chemipure i purigen który stosowałem przez ostatnie ok 8 miesięcy nic nie absorbowały i się nazbierało.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bedę robił glonowy i mam kulki,ale u mnie nie działają do tej pory więc wysokie NO3 i PO4 będzie im sprzyjać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Purigen i chemi Pure Elit i jest ok pomir dużą Hanką 0,04 (nic innego nie używam).

@Silver200 Tak więc to napewno nie jest przyczyną


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, ze to purigen/chemipure, mozliwe, ze glony oddały po4, tego nei wiem, tylko napisałem jak wyglądała sytuacja.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie parenascie miesiecy probuje

Te kuleczki popchac do maxa.

Z tego co zauwazylem sa one bardziej dobre

Do utrzymamania stalych poziomow

Parametrow .Jesli bacteria nie jest w

Mocnym poziomie to jest ciezko warunki

poprawic w malym czasie.Jak patrze co u nas

Chlopaki pisza .Pic polaga na utrzymaniu dobrej

Bakrei a nie stworzenia nowej gropy

Roznych bakteri.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie stosowanie kulek w połączeniu z absorberem PO4.Z tego co wiem to filtracja która opiera się na bakteriach wyklucza zastosowanie absorbera PO4.Kolega z forum stosuje oba te rozwiązania i twierdzi że kulki które kręcą się u niego ok. 2 miesięcy nie pracują,i tu moje pytanie może zastosowanie absorbera wpływa negatywnie na pracę polimerów,czy mogą aż tak znacznie obniżyć ich moc przerobową,co o tym sądzicie jeżeli jestem w błędzie to proszę o oświecenie mnie pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piewszych tygodniach mozesz stosować absorber jesli PO4 jest wysokie , do czasu a z kulki rozkręca się czyli będzie wystarczająca ilosć bakterii . Producent dopuszcza takie rozwiązanie , jenak po kilku tygoniach absorber bedzie zbędny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju rozumiem kilka tygodni tylko czy póżniej będzie zbędny,czyli rozumiem bezużyteczny czy wręcz może przeszkadzać,moje pytanie odnosi się do kolegi Inmara który ma dość nietypowe problemy z fosforanami.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifek - nie muszą


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do laczenia absorbera i pelletek na logike jedne i drugie bedzie dzialac (oba dzialaja punktowo - nie wplywaja na siebie) .... tylko absorber zachowa na dluzej swoje zdolnosci ..... ja mimo ze pelletki chodza juz jakis czas nie zamierzam calkowicie usunac abosorbera


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matejoz absorbery są produkowane na bazie metali które są zabójcze dla bakterii,tak że na moją logikę występuje konflikt,ja nie używam absorbera,kulki się kręcą a ja czekam aż ktoś udzieli mi odpowiedzi ,czy dłuższe przetrzymywanie absorbera nie narobi więcej złego,dłuższe to znaczy powiedzmy dłużej niż 2 miesiące i dłużej


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tez absorbery niemetaliczne jak phosphate sponge kenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.