Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam wazne pytanko...W mojej pompie (New-jet) pekła oska ceramiczna i dostają mi sie drobinki powietrza do filterka z biopalets...Co robić ???Zanim dostane nową oske to pare dni! Mam 1000l, ale słabo miesza ....Odłaczyć ?? Obym nie spierniczył sobie wody w baniaku..:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262009 inmar :

Mogę dać całą bo co zrobię z resztą,ale nie odpłyną zaraz z nurtem wody ?

Daj je wtedy ja je dodajesz(Raz na tydzien) Reszte wlej jak zawsze lejesz.Te turbo dolej zaraz kolo pompy do filtra z kulkami.

Piona

Masz pope zewnetrzna,bo jak nie to chyba za maly poziom wody albo waz gdzies po puszcza.Albo masz gdzies problem z filtrem.

Ale w taki m wypadku bedzie sie lalo an nie na klintonka. Jak czekasz na nowa pape to pare dni na slabszej nic nie bedzie zlego.

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona .... powietrze napewno pelletkom nie zaszkodzi ... slabo miesza to dobrze u mnie ledwo co chodzi i skutek zalozony jest


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako i ja jestem następny nawiedzony ,perełki kręcą się piąty dzień ,filtr delteka pompa 1200 litrów kuleczki ocierają się o siebie powoli ,powstał śluzowaty nalot ,lekkie zmętnienie wody ,korale miękkie przestały się polipować ,twarde okej czekam na dalsze efekty :clapping


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem sławku, wczoraj skończyłem przeróbke mojego filterka wydaje mi się że jest znacznie lepiej tylko musze troche zmniejszyć przepływ.

fotki i filmik wstawiej troche później, bo wczoraj dośc poźno to skończyłem i niemiałem sił żeby jeszcze zrobić relacje :clapping


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew ,mam pompe zewnętrzną i stwierdziłem że własnie przez peknietą oske (PĘKŁA NA TRZY KAWAŁKI) dostają mi sie drobinki powietrza..hmm ten temat (dotyczący dlaczego sie dostają) zamykam bo ustaliłem .Do jutra tak bedzie ,a czy coś zaszkodzi przekonam sie osobiscie i dam znać .Na dzien dzisiejszy wszystko odbywa sie bez zmian ...pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulki po przeróbce

tak jak obiecałem, filmik niestety kiepskiej jakości bo niemam gdzie ręki w sumpie włożyć :clapping


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecom sie jak karuzela.Teraz czeba poczekac

az te wszystkie zerowki sie pokarza.

Dlugo zajelo tobie calosc przerobic?

No I mam nadzieje ze jestes z grybka

zadowolony.Szkoda ze nie zrobiles pare

zdjec przed zalaniem filtra

Sk

Ps

dales trzy dzury czy 12(na krzyz)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że ładnie sie ruszają :clapping, siedzaiłem nad tym chyba z 1,5 godzinki ale się udało.

tak mam fotki z pustego filterka przed wsypaniem BP dzisiaj wstawie, wszystko poklejone klejem "kropelka" i dodatkowo klejem na ciepło.

Kielich zrobiłem z jednej cześci od armatury łazienkowej, był troche za mały bo średnica kolumny to 100 a kielich miał chyba niecałe 90 więc na około zrobiłem z gąbki żeby palletki nie przelatywałem.

wylot popmy osadzony w złaczce na 1/2" rurki na 1/2" grzybek zrobiony z pojemniczka po starym preparacie :).

Dziury w rurce są w sumie z 5-ciu stron(tak jakoś mi to wyszło) no i pompa ograniczona na minimum.

Także sławku wielkie dzięki za pomoc i chęci i dla ciebie wielki plusik :)

Fotki wstawie później z małym opisem


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Dziekoawac.Kolegom po fachu

jest zawsze przyjemnie pomuc .Sam teraz

walcze w swojej muzgownicy jak podejs do

swojego filtra.No I czasami trudno z prawami

natury wygrac.

Sk

Ps

jesli ma pope na max przykrecona moze

jak masz mniejsza gdzies tam daj

Bo po jakims czsie magnes w stodku(tuleje)

bedzie bardzo uszkodzony.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompa a własciwie głowica ma jakgdyby swój zawór regulujący używałem ją kiedyś przy słodkowodnej, a szkoda żeby się marnowała wiec ją użyłem :clapping ma juz chyba z 7 lat i nie widać żadnego uszczerbku na niej :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie Ok

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko ,kuleczki kręciły się zbyt wolno robiły mi się strefy które nie pracowały pompa 1200 litrów to mało na filtr delteka i 05 kg kulek,pompe bądę montował 2000 litrów powinno poprawić cyrkulacje ,narobiło się glutów z tych kuleczek i poszło do akwarium korale bardzo zle to zniosły ,powiedzcie mi czy macie ukwiały i jak reagują na kuleczki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakis filmik moze dac.Powroc na strone

25 I czytaj do przodu wszystko tam pisze

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#262524 akvarius :

Panowie mam pytanko ,kuleczki kręciły się zbyt wolno robiły mi się strefy które nie pracowały pompa 1200 litrów to mało na filtr delteka i 05 kg kulek,pompe bądę montował 2000 litrów powinno poprawić cyrkulacje ,narobiło się glutów z tych kuleczek i poszło do akwarium korale bardzo zle to zniosły ,powiedzcie mi czy macie ukwiały i jak reagują na kuleczki

Mój ukwiał ma się całkiem dobrze, a kulki hulają już od kilku tygodni. Tylko miękkie korale źle reagowały na ten nowy patent, ale już je wydałem.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko dla kolegow z Mocnym

zasobem chemi I biologi.Czyzby ten miglanc

jest glownym powodem ze nasze kuleczki

przyciagaja do siebie tyle wesolych bakteri.

Poczym bawia sie tak mocno ze tyle przeczkola

sie na robilo I starsze bakterie dostaja kopa

z kuleczek ................Nazywa sie

Labile Carbon

Cos na rozrywke Przed piatkowym polewamiem

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kacu(spodzie) tej bialej rurki powinne byc

dwie male kanaly(pol ksiezyca ).wtedy obydwie

strony kulek bedom chodzily rowno(cztery na krzyz ok)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ruchu jest ok. Nic nie musisz moim zdaniem przerabiać, gdyż całość się miesza może nie równomiernie, ale cały wkład pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc trochę jeszcze powalczę. Pewnie dlatewgo tak nierównomiernie pracuje, ponieważ rura nie jest zaślepiona na samym dole (chociaż dotyka dna), a naokoło (jakieś 2 mm nad dnem) są otwory (4-5 mm). Może jest ich za dużo? Jakiej szerokości powinna być ta szczelina (półksiężyc) i w jakiej odległości od dna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalerzy jak masz pope.Ile kulek,wysokosc I

szerokosc wiezy.4mm Przerwy(rura-sbod filtra) te otwory przy samy Kacu rury(przerwierc rure,obetnij

ja w polowie dziury I bedzie pol ksiezyc)I kurek przy pompie

I pobawidz sie mozna

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa NJ 2300, średnica filtra 10 cm, wys. 40 cm, kulek ok. 300 ml. Dziś wkleiłem do filtra stożek z lejka :clapping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez foto to jak po ciemku babe......

I moze okazac ze ....

Yes (Tak)Przerwa pomiedzy rora a spodem

regolujesz tafle wody I jej sile krecenia+

sila pompy

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie wylot wody z filtra powinien bys szerszy (na goze) niz wlot wodyn do filtra.(nad cisnienie)przyklad 10mm wlot 14 mm wylot

jak wychidzi z filtra idzie spokojnie a nie jak sikawka strazacka

Niw wiem czy pompa idzie na cala pare jakies 10% mozna dolozyc.

Jaka masz pojemnosc wody calego systemu(tenk+sump+ itp)?

Jesli dasz okolo do 30% wiecej kulek to nic sie nie stanie(jak chces wszystko miec na00)

Jedynie kulki dopiero po tygodniu urzydky sa wlasciwe(maja na sobie troche chemi polimerowej)

Sk

Ile dales przerwy pomiedzy rura a dnem bo wyglada jak na samym spodzie sie trioche gotuje?

sitko na spodzie jest i jakie?

Sitko na dole mysi miec przerwe pomiedzy sciana filtra tam wlasnie ta woda pod cisnienniem

idzie i pcha kulki do gory a poten one spadaja do srodka i ida do dolu

zachodzi efekt karuzeli.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.