Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo kombinujecie.

Najlepsze rozwiązanie to zwykły filtr przepływowy na media. Należy tylko wywalić gąbki i dołożyć odpowiednią pompę i po krzyku. Reasumując koszt taki sam no chyba że dla własnej satysfakcji te kombinacje. Jaz robiłem swój i jak do dzisiaj śmiga bez zastrzeżeń fot. poniżej

1281-filtr5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261224 leoni :

hmm. dzięki za rysunek, tylko jak mógłbyś go tak dokładnie opisać :strutin

Mysle ze rozwiazanie proste.nie dalem rozmiarow

Bo u nas w " a nie w mm.Jedynie co wazne sa te dziury

suma musi byc tyle co stednica rury.Nie moga wychodzic poza

czobkiem.(druga rurka).Jestl bedziesz urzywal Pcv rury

mozesz urzyc Pcv klej(to wsumie rospuszczalnik)

I bedzie troche zabawy z przerwa pomiedzy filtrem

a ta druga rorka. I oczywiscie jak to wszystko sie polaczy.

Mozesz zaczac od 2.5" pierwsz I 2"druga rura.(nie znam

rozmiarow twojego filtra).Wazne jest zeby ladna tafla wody zrobila

na spodzie I szla do gory.

Zaslepienie daj z acriliku.Nawet jak masz troche

rurek z acriliku to jest fajne poparzec jak sie woda zachowuje.

Jeszcze jedno,sito powina byc przyklejone

na gore grzybka odstep pomiedzy filtrem(tuleja)

a sitkiem jakies 3mm (dla wody) widzialem rysunek

Sitka na tym forum ,mial przerwy a nie dziury

Cos takiego jest dobre do przeplywu wody.

Przez to ze masz bardzo dlugie doswiatrzenie

pewnym jestem ze cos tam wykabinujesz.

Sk

Ps

Panowie czy ten Fran... Link dziala Bo u mnie na Mecu

tak a na Iphonie nie

Stoodent:

Ladny filter i napewno ladnie kuleczki tam szaleja.

Jak widac nasz kolega ma filter i chyba szkoda go

odlozyc na bok poprzez tak znikomy powod i sam wiesz jak caly

system filtrowania jest gotowy to nawet male zmiany sa bardzo pracochlone.

I mam male przeczucie ze tych filtrow krazy u wielu naszych kolegow.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja postow wczesniejszych;

- no3 obecnie wynosi 1 i sie utrwalilo (3 dni tak samo - no chyba ze inmar cos wykracze);

- odpieniacz i ph bez zmian;

- piasek czysciutki - jak nowy;

- chyba nie bede dokladal wiecej pelletek mam 500 ml na ponad 1000l - poziom po4 i no3 jest taki jak zakladalem instalujac pelletki - nie chce stresowac miekkich za niskim;

- absorbery i wegiel chodza normalnie i raczej pozostane przy weglu i jbl na krzemiany (z absorberem po4 jeszcze sie zastanawiam - chyba bede dawal coraz mniejszaa ilosc)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki sławku postaram się dzisiaj cos wykombinować, tylko musze znależć dwie różne rurki pcv o różnych średnicach


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261235 Slawekkrzyzanowski :

Jak widac nasz kolega ma filter i chyba szkoda go

odlozyc na bok poprzez tak znikomy powod i sam wiesz jak caly

system filtrowania jest gotowy to nawet male zmiany sa bardzo pracochlone.

Sk

Trochę wyskoczyłem przed szereg. Nie doczytałem myślałem że to jest projekt a nie istniejący filtr do przerobienia

@leoni

Najłatwiej i najszybciej będzie jak zakupisz zaslepke PCV odpowiedniej wielkośći i odchodzą Ci kombinacje z rurką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261276 leoni :

ok dzięki sławku postaram się dzisiaj cos wykombinować, tylko musze znależć dwie różne rurki pcv o różnych średnicach

Powodzenia I nie spiesz sie z zaleniem filtra po sklejeniu

Bo mialem problem.musi postac 24h I dobre plukanie

bo ten klej nie sluzy naszym pupilom.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć na sąsiednie forum i zobaczyć, jaki filtr do pelletek stworzył nasz guru od DIY :strutin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie to nasz kolega zrobił :strutin jedyne co to potrzebował bym ten kiołnierz bo kosz mam, ma ktos pomysł skąd to wziąść??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę od kilku dni wyłączają nam prąd.dziś kolejny raz,ale niestety pompa nie ruszyła i kulki stały około 9 godzin.Zobaczymy jak to się odbije na zbiorniku.Jeszcze po załączeniu prądu odpieniek zaczął wywalać wodę.:cursin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261863 inmar :

Co chwilę od kilku dni wyłączają nam prąd.dziś kolejny raz,ale niestety pompa nie ruszyła i kulki stały około 9 godzin.Zobaczymy jak to się odbije na zbiorniku.Jeszcze po załączeniu prądu odpieniek zaczął wywalać wodę.:cursin

W twoim przypadku chyba byłoby warto zainwestować w jakiś tani UPS.

Zawsze tą jedną pompę podtrzyma parę godzin.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez te powodzie chyba bo normalnie to raz w roku wyłączają,ale i tak jest na liście zakupowej,ale niestety za pompami dozującymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie... jak tam u was kuleczki, działają? u mnie duuuzo rurówek w ostatnich tygodniach w sumpie zaczęło sie pojawiać :strutin i glony wapienne zdecydowanie szybciej przyrastają, korale jakotako rosną, kolory są... po 2mc użytkowania spokojnie mogę powiedzieć że wszystko idzie w dobrą stronę :) jestem bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie po 50 dniach bytnosci kulek, zauważylem rownież dośc znaczny wzrost populacji rurówek,ale co gorsza pojawila sie aiptasia. Poza tym dosc znacznie zwroslo zapotrzebowanie ma Ballinga gdyz z 240ml/ dobe do 360ml/dobe. zauwazylem rowniez iż koralowce zaczynaja "lapac' kolory z brazowego zaczynaja przechodzic w fiolety i ladne czerwienie , glon z ktorym sie strasznie meczylem zaczyna odchodzic od skal, zamieniajac sie dos spore ilosci detrytusu, jednak narazie wszystko zaczyna wygladac jak powinno

zobacze co bedzie za kolejne dwa lub trzy miesiace , mam nadzieje ze wszystko bedzie coraz lepiej

Pozdrawiam


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261863 inmar :

Co chwilę od kilku dni wyłączają nam prąd.dziś kolejny raz,ale niestety pompa nie ruszyła i kulki stały około 9 godzin.Zobaczymy jak to się odbije na zbiorniku.Jeszcze po załączeniu prądu odpieniek zaczął wywalać wodę.:cursin

Mam nadzieje ze tenk I pupile Ok

Sk

ps

po wlaczeniu pradu dobze jest wlaczyc Tylko

pope do skimera I kulek.Zeby caly syf

z sumpa wyczyscil I nie poszedl do glownego

tenku.Jakies 10-15 minut.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki zbiły no3 do zera i glony w glonowym zaczęły się rozpadać i oddawać do wody, to co wcześneij wchłonęły. POjawiło się cyjano, dino i jeszcze jakiś taki czerwony glon na skale.

Wywaliłem glony z sumpa, zastosowałem chemiclean i wszystko zaczyna wracą do normy, a nawet lepiej:)

w związku z tym, że baaardzo mi skoczyło po4 musiałem zastosowac absorber. jednak po zejściu do przyzwoitego poziomu odstawie i zobaczymy co się bedzie działo:)

niestety trochę za późno się pokapowałem co jest grane i kilka acropor poszło na wieczną rafę:strutin


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze parametry: NO3- ok 20 czyli nic nie spadło a PO4 wzrosło z 0,12 do 0,19 chyba przez brak prądu.Wcześnie po dodaniu kulek,które już chyba kulają się ponad półtora tygodnia nic prawie nie spadało.Zastanawiam się ile jeszcze czekać i czy nie dosypać reszty kulek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , a ile masz kulek w obiegu ? Troszkę dziwna sprawa z tymi kulkami u Ciebie , u mnie po dodaniu 200 ml PO4 spadło do 0,04 , w tej chwili kręci 1200ml , zobacze jak długo będa się utrzymywały takie parametry , jesli będa rosły wówczas znowu dolożę.

W instrukcji jest napisane , że kulek na 100l wody powinno być od 50-200ml , u mnie przy obiegu 700l , powinno kręcić się w optymalnej dawce 1400ml , więc mam jeszcze rezerwy :strutin.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#261948 inmar :

Dzisiejsze parametry: NO3- ok 20 czyli nic nie spadło a PO4 wzrosło z 0,12 do 0,19 chyba przez brak prądu.Wcześnie po dodaniu kulek,które już chyba kulają się ponad półtora tygodnia nic prawie nie spadało.Zastanawiam się ile jeszcze czekać i czy nie dosypać reszty kulek.

Dodanie kulek nic ci nie da.Poprzez braku tlenu

(9h)prawdopodobnie wiele bakteri padlo.Jedynie

jak masz niedaleko sklep kup bakterie ktore dales

jak zaczynales swuj tenk I. Dolej je do filtra z kulkami.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem dzisiaj myśle się zabrać za przeróbke mojego filterka, jedyne co zauważyłem od włożenia kolek po dzień dzisiejszy to galaxea w stanie agonalnym-chyba raczej nic z niej juz niebędzie, i sarco jakby sie rozpuszczał, czyzby to był powód włożenia kulek??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz ja do tenku czy kolo pompy do filtra?


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz daj 1/3 tej dawki do filtra zkulkami

I bedzie lekkie turbo na kuleczkach.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.