Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

jedyna rzecz jaka usunelem to zeovit po tygodniu,a dawki zmiejszalem juz od 4 tygodni,tylko to mi przychodzi do glowy,


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i masz odpowiedz

ja dalem od razu 100% dawki ( no 85% )


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest, uczymy sie na bledach zeby inni mniej ich popelniali,


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko na plus,wszystko rosnie ,zadnych plag,parametry w normie dziś dosypałem nową porcje kulek .Polecam :googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu (turbo)nastepnej dawki kuleczek (1000ml) chodza juz ponad tydzien.Trawa zaczyna powoli schodzic ze skal.

No ale muj tenk glonowy to juz cala rozruba.Przed dodaniem nowej dawki wyciagnolem prawie wszystki glony.Zaczely powoli rosnac

spowrotem.Pare dni temu bakterie w glonowym dostaly kopa tak mocnego ze cale skaly sa pokryte czyms co tylko zadko

bylo poktyte na skalach.Photo tutaj

Niestety ale jeszcze troche czsu nie bedzie mnie w domu.Moze krory z kolegow da pare swoich spostrzezen co to jest?

TY Slawek K

Ps

Zastanawiam sie czy te blotko morskie ma cos z tym spolnego.

Stare photo


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar jakie glony urzywasz?To chyba krzyze po wczorajszym maratonie troche bola?

Na ale to cala radocha nocke przy baniaku spedzic.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Salata morska.Jesli tak to rybki bedom sie klanialy.Jak to jest salata.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O peletach tu piszemy czy o refugiach? Czy o salecie? Ostatnio bylo cos o lampach a teraz znowu jakies luzne rozmowki.

Patrzac na pierwszego posta chyba jasno i wyraznie widac o czym tu piszemy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony też mają się coś do pelletek bo są podobno miarą działania kulek.W erybce dowiedziałem się wczoraj,że jeśli kulki działają to glony nie mają racji bytu.

Jako,że kulki u mnie wcale nie działają to poczekamy na efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#269485 inmar :

Tak to ulva lactuca,rybki lubię jeść ? Można podawać jak się rozrośnie ?

Wzuc szczypke I zobaczysz jaki

mlyn bedzie.

Sk

Grzesiu a oczym mozna tutaj gadac.

Lepiej pod temat niz cisza.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foto masz tego nowego glonowego

Tenku .Moze bys sie nam pochwalil

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym,wrzuciłem glony na wodę i oświetliłem lampką.

Chciałem dokupić wczoraj też kulki,ale były tylko pakowane po litrze i pierwszy ich model.Jeśli będę dodawał je to chciałbym spróbować ostatniej wersji.Może one inaczej podziałają.Można je mieszać z starymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponc nowa wersja lepiej dziala na PO4.Jedynie

Ponoc szybciej sie rospuszcza.Sam probowalem

Te nowe dolozyc ale niestety dalej

czekaja na ich dostawe do Us.W Kanadzie

Robia podbne,inny rodzaj skladnikow I materialu glownego.

Co do mieszania to mysle ze wszystko w nich jest zrobionych

Z podobnych skladnikow to nie powinno byc jakis jaj.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to i ja zaczalem, jak narazie no3 na poziomie pomiedzy 25-50 wg saliferta.

Zaczalem od mojego diy filtra przepływowego ( http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=28576 ) i dzialało wszystko bardzo fajnie, ale zajmowal sporo miejsca, denerwowało mnie stukanie pelet o plastik, no i 200 ml pelet w takim duzym filtrze to jednak śmieszna ilość, dlatego też zrobiłem drugi filtr przepływowy - z butelki po Nestea - prawie darmowy filtr przepływowy ze stożkiem :googleye

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=NSbB2cV0M9w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy do Klubu Kreconych.

Powodzania w uzyskania mazonego zera.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan o duzo za szybko. Zrob tak zaby mlyn byl tylko przy wylocie a przy powierzchni pelety maja stac praktycznie w miejscu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

pytanie te 200ml na ile L wody ???

ja zapodalem oklo 100ml na 125L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się pochwalę kulkami :strutin

- akwarium 63litry, panel, w nim na rurę na pompie powrotnej wpięty filterek DIY do mieszania kulek czyli nie ma powrotu wody pod odpieniacz tylko prosto do akwa)

- pompa 1100litrów ale na oko o dużo mniejszej wydajności, kulki - skaczą jak chcą .. są miejsca gdzie jest duży strumień wody i fruwają, i są miejsca gdzie leżą sobie spokojnie, w porywach drgają,

- kulek w sumie około 100ml,

start : 20.04.2010r NO3 : 50

teraz : 25.06.2010r No3 : 2-5

Test : Saliferta

może to zasługa pelletek, może akwa dojrzało, ale efekt mi się bardzo podoba :googleye

obieg (i w związku przepływ przez tym pelletki) wyłączam codziennie pól godziny do godziny na czas karmienia.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.