Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

a czy bp mozna przerwac i np wysuszyc i za jakis czas uzyc ponownie??


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273354 milek :

a czy bp mozna przerwac i np wysuszyc i za jakis czas uzyc ponownie??

Raczej tak,ale dojrzewać będą od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponownie odpaliłem pelety. NO3 mam na poziomie 25, a PO4 0,5. Prawdopodobnie to przez wysokie kh, Andrzej poradził abym ten parametr obniżył. Korale poleciały i zaprzestały pochłaniać te parametry, a poza tym tkanka, która się odrywała strasznie zabrudziła wodę. Zobaczymy ile warte są pelety :D. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi,czyli jeśli ma się wysokie Kh to kulki nie działają ? Ja ten parametr zawsze miałem i mam wysoki nic nie robiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar szczerze to nie wiem, ale czy kh ma jakiś na to wpływ?? Ja ratuję zbiornik, niestety...Przez niskie parametry Po4 i NO3 a wysokie kh zbielały mi korale. Następnie przestały pobierać te składniki z wody i No3 i Po4 skoczyło ostro do góry. Więc nie mam wyboru. Wsadziłem 500 ml pelet i czekam.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odkąd miałem pb korale cały czas były skulone nawet grzybki paru moich znajomych wywaliło bp i od tygodnia poprawa ja też wczoraj wywaliłem pb zobaczymy czy sie poprawi za te 135 zł co kosztują pb wole kupic eco fos


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać ale gdzieś tam na początku pisałem że "jeszcze będziecie płakać przez te kulki" , to jest zwykły filtr fluidyzacyjny a takie efekty można uzyskać z innym wypełnieniem np. drobnym piaskiem,wiara w kulki może być taka sama jak w ryż zasypany zamiast nich,on też spełnia swoje działanie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki działają , nie powiem na nie złego słowa , parametry mi się utrzymują na stabilnym poziomie , ale w mojej ocenie wszystko trzeba wyczuć i kulki też. Wiem w którym momencie w moim zbiorniku PO4 rośnie , bo wiem ile ubyło mi kulek z filtra i tak już jest od dłuższego czasu. Co miesiąc uzupełniam kulki w ilości około 100ml tak żeby w filterku kręcilo się 1300ml łącznie , a to powoduje że PO4 mam na poziomie 0,03 , a NO3 w granicach 1 , zauważyłem że gdy ubywa 100ml wówczas PO4 skacze do 0,06. Więc zaznaczam w moim zbiorniku kulki działają , a karmię ryby :

15 kostek dziennie mrożonek IT

5 kostek mrożonego microplanktonu

mam 5 dużych pokolców , jednego Chelmona , dużą skrzydlicę i jeszcze kilka małych rybek , więc obsada jest pokaźna i nie sądzę żeby NO3 i PO4 bez kulek było na tak niskim poziomie.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem powiedzieć ze te nowe pb w kształcie kwadratów jak dałem to dopiero zaczeły lecieć eufilie i korale pokurczone się zrobiły


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...u mnie biopellets pracuja od dwoch tygodni.Do 200l wody dalem kolo 400 gr.Do kulek uzylem przerobiony filtr DI,powiekszajac otwory i wklejajac szersze rury...woda jest pompowana rura na sam dol a tam zalozona jest ochrona do wejscia starego skimera...dzieki temu kulki po odcieciu pradu nie wylewaja sie przez pompe a i zaoszczedzilo mnie to budowanie jakis sitek i cudow...najpierw wlozylem tam gruba gabke,ale kulki krecily sie niemrawo.Kiedy gabke wywalilem ,kreca sie dosc szybko,duzo szybciej niz na wiekszosci filmow z you tuba.Pompa zasilajaca to NJ 2300 i woda z tego reaktora leci prosto do akwa,czyli mam dwa w jednym,obieg i reaktor.Czytalem ze wylot powinien byc przez skimmer lub w jego bliskosci ale olalem to...uwazam ze co odpieniacz ma wyciagnac to i tak to zrobi...Co zauwazylem...?...Kiedy kulki krecily sie wolno,woda wyklarowala sie pieknie po trzech dniach a korale sliczniej niz zwykle otworzyly...kiedy wyciagnalem gabke i kulki zaczely ostro sie krecic,zauwazylem to samo...woda troszke zmetniala by po trzech dniach znowu stac sie krystalicznie czysta tak ze zastanawiam sie czy szybkosc krecenia sie kulek ma jakies znaczenie...ja nie zauwazylem...Zauwazylem natomiast ze odpieniacz wywala znacznie wiecej syfu co jest logiczne,gdyz ta woda tak sama z siebie krystaliczna nie mogla sie zrobic...no i to ze cale te kulki do zludzenia przypominaja vodka method,ktora stosowalem bardzo dlugo,ten sam smrod ze skimmera,ta sama klarownosc wody,tylko tyle ze skaly sa zupelnie czyste bez zadnych glutow,ktore robily sie po wodzie ognistej,ale pewnie dlatego ze po prostu przesadzilem z dawka,no i te same piekne otwieranie sie korali,szczegolnie euphyli...NO3 zawsze mialem niskie,wiec nie mierze a PO4 nie mam czym zmierzyc,gdyz mierzenie salifertem jest co najmniej komiczne...Nie zauwazylem tez spadku Ph ,Ca,Kh...ten ostatni jest kolo 10ciu ale sypie Calk od Red Sea...Kulki bede trzymal bo akwarium wizualnie wyglada zdrowo i swierzo...oby te kulki jeszcze zabijaly aiptazje to bylbym szczesliwy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu 1000ml(razem jest1800ml) biopellets i 1200 gr Extrax Phos (Brighwell Aquatics)Po4 wkoncu zaczelo spadac(0.3mg/l bylo1.2).Co prawda dzieki moim suchym skalom z Fiji troche jeszcze potrwa zanim Po4 bedzie pod kontrola.Ph zaczelo jechac za bardzo do dolu.Zwiekszylem obroty biopellets i Ph trzyma sie na 7.9-8.1.Dalej walcze z paskodna zielenizna.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po początkowym spadku parametrów prawie do zera ( pelety śmigaja od kwietnia ) ponownie skoczyły do wyższych wartości w filterku ubyło ich może z 1 cm więc na dawkę 500ml myślę ze nie jest to wiele


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba zrezygnuję z kulek....

Działają i owszem, tyle tylko że u mnie zbiły NO3 do 0.0 natomiast Po4 dalej kosmiczne powyżej skali. (Pomiar był robiony dużą Hanką)

Kręca sie juz ze 2 miesiące i jutro wywalam je a w ich miejsce daje ecophos. Tak też prowadziłem zbiornik przez 3 lata i nie miałem nigdy tak wysokiego PO4 jak mam teraz z kulkami....

Tak niskiego NO3 przyznaję, równiez nie miałem nigdy, czyżby kulki działały tylko na azotany?

Macie jakiś inny pomysł niż przejście na absorber?

BTW1 Zeobac i zeostart też już odstawiłem bo cyjano szaleje)

BTW2 Nie zmieszczę kolejnego filtra na absorber tak aby zostawić kulki i dać ecophos

BTW3 Kulej jest aktualnie około 100ml na 45l akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274302 jjablonski :

A ja chyba zrezygnuję z kulek....

Działają i owszem, tyle tylko że u mnie zbiły NO3 do 0.0 natomiast Po4 dalej kosmiczne powyżej skali. (Pomiar był robiony dużą Hanką)

Kręca sie juz ze 2 miesiące i jutro wywalam je a w ich miejsce daje ecophos. Tak też prowadziłem zbiornik przez 3 lata i nie miałem nigdy tak wysokiego PO4 jak mam teraz z kulkami....

Tak niskiego NO3 przyznaję, równiez nie miałem nigdy, czyżby kulki działały tylko na azotany?

Macie jakiś inny pomysł niż przejście na absorber?

BTW1 Zeobac i zeostart też już odstawiłem bo cyjano szaleje)

BTW2 Nie zmieszczę kolejnego filtra na absorber tak aby zostawić kulki i dać ecophos

BTW3 Kulej jest aktualnie około 100ml na 45l akwarium

Jak dlugo jedziesz na Zeovid?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - po pierwsze nie lej Zeobac i zeostart ! Zdecyduj sie albo kulki albo zeovit.

Po drugie - 100ml na 45l !!!!!

Ja mam teraz 100ml na 360l - troche przegiales

Co do kulek to ja moge cos napisac z powodu ostatniej awarii jaka nastapila w moim mieszkaniu - akwarium przezylo istny kataklizm.

Parametry wody NO3 i PO4 praktycznie 0. Zmniejszylem ilosc kulek do 100ml.

I wtedy nastapilo prawo Merphiego...

Brak dostawy pradu pomiedzy 12:00 a 20:00 w sloneczny upalny dzien z temperatura w mieszkaniu 36st C.

Stanelo wszystko - pompy, swiatlo, chlodziarka itp....

Po powrocie zobaczylem Armagedon. Nawet wieloszczety i wezowidla lezaly na skalach.

Po krotkiej zalamce zaczalem analizy.... - temp. w wodzie 28st C - wiec nie jest zle.

Kulki leza 8 godzin.

Padla wiekszosc obsady ryb. Zaczelo sie wyciaganie martwych zwierzakow.

Na szczescie jeden pokolec Nosal, blazenki i chromiski i troche drobnicy przezylo.Reszta pokolcy, krewertki i male rybki padly.

Pierwsze co zrobilem to odpalilem akwa. Nie wnikalem w kulki - niech sie kreci.

Poranek - pomiar parametrow - NO3 50, PO4 4

Koszmar, niestety nie bylo co robic wiec sie kreci, dodatkowo odpieniacz na mokro.

Mija kolejny dzien NO3 10, PO4 2

Podsumowujac ... parametry same sie nie wyczyscily - cos je absorbowalo...

Jednak ciekawsze jest co innego. Czesto przeiwja sie temat kulek i faktu ze zle wplywaja na LPSy - marnieja.

Zauwazylem ze po skoku parametruw euphylia i inne SPS'y ladnie sie pompuja mimo iz sa kulki i nic sie nie zmienilo oprocz.... NO3 i PO4.

Wydaje mi sie ze nadmierna ilosc kulek tak wyjalawia i wyczyszcza wode ze po prostu sa to za sterylne warunki dla LPS - stad ich gorsza kondycja.

Wnioski jakie wyciagnalem to takie - kulki super utrzymuja parametry NO3 i PO4 i umieja je zbijac ale stosujmy TAK ICH ILOSC jaka jest NIEZBEDNIE potrzebna do utrzymania niskich parametrow.

Osobiscie po zbiciu NO3 i PO4 do minimalnych poziomow bede sukcesywnie zmniejszal ich ilosc aby uzyskac taki poziom w ktorym parametry nie zaczna rosnac.

to tyle ode mnie po paru miesiacach na kulkach...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZeoStart i ZeoBac zacząłem podawać jakiś miesiąc temu po 2-ch miesiącach oczekiwania na start działania kulek. Przez ponad 2 miesiące NO3 i PO4 stały w okolicach końca skali lub poza granica pomiaru Hanki.

Wtedy też zwiększyłem ilosc kulek z 50 ml do 70 i po kolejnych 2-ch tygodniach do 100ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie dzialaja one po prostu u ciebie.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar , a czy korale u Ciebie rosną ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyrzucilem Peletki 2 miesiace temu po fakcie jak korale chorowac i wreszcie akwarium wraca do swojego prawidlowego wygladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to się wydaje że za mało sobie daliście czasu, za mocno na huuuuraaaa... Ta metoda jest do rozkminienia, trzeba tylko czasu. Gdybym ja zaczął to przede wszystkim wykasowałbym z pamięci wszystkie te teorie o takim a nie innym porzepływie, takim a nie innym dawkowaniu i wszystko od podstaw ustawiałbym pod swój baniak, nie ma bata żeby efekty same nie pprzyszły, choćby za pół roku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam od razu powywalamy jak dzialaja:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.