Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze jakie bakterie w tenku takie efekty

Urzywania kuleczek.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystartowalem a biopellets jakies 5 tyg temu i musze powiedziec ze daje to rade, efekt byl wiekszy niz metoda z wodka. Ale zauwazylem ze stosujac ta metode razem z wodka z glonow robia sie gluty biale ktore psuja wizualnie baniak choc stosowaniwe obu metod jest dosc skuteczne. Teraz zmniejszylem podawanie wódy do 1/3 orginalnej dawki stosowanej przed zastosowaniem boiopellets. Zmniejszenie dawki poskutkowalo brakiem razacych bialych glutow.


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po 2 tygodniach stosowania - test saliferta pokazuje 0 - przed zastosowaniem pokazywał 0,03. Niestety azotany nie drgnęły, są na poziomie 25 (Salifert). Od czasu do czasu dolewam bakterie (Cycle), nie przekarmiam ryb ani korali - chciałbym zacząć normalnie karmić ale przy obecnym poziomie azotanów nie mogę. Użyłem na swoje 200l - 200ml Bio Pellets z pierwszej formuły. Po odpaleniu nie zauważyłem zmętnienia a odpieniacz po 2h zaczął normalnie pienić. Może macie jakieś sugestie ??

Pozdrawiam

Łukasz Leżuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekac kolejene 2-4 tygodnie jezeli po tym nie nastopi spadek zmniejszyc przeplyw przez filtr.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#247459 orland :

Sory, że jestem taki upierdliwy, ale luźno przy wylocie z komina a przed odpieniaczem? (ruch wody będzie je bujał i przepływ będzie) oczywiście w sumpie

A tak jest napisane na opakowaniu: "-The pellets can be placed in fluidized filter system or simply in a net with high water flow".

Dla mniej wtajemniczonych tlumacze:

-Pelletki moga byc umieszczone w systemie filtra przeplywowego albo poprostu w sieci z wysokim przeplywem wody.

Ani slowem wspomniane nie jest o tym ze maja sie poruszac.

Jak kto chce moge przetlumaczyc cala nalepke ;)


Start 18 12 2009. Akwa 160l, sumpa brak, lr 30kg, zwir 9kg, odpie zew. 720l/godz, osw 4xt5 39w kazda, 3x pompy cyrk. Filtr przepl z biopellets. Chlodziarka wody, Filtr UV, Obsada 6 ryb, krewetka, 3 kraby, 4 slimaki, 13 x korale miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to nie istotne gdzie je damy ,ważne aby ciągle były w ruchu i jeśli w komorze sumpa to przed odpieniaczem.Mam w planach nowy sump z komorami szybkiego przepływu wody , dwie lub trzy komory 10cm/10cm przez które mam zamiar puścić cały obieg a w komoracz np. w jednej węgiel, w drugiej BP , w innej np. rowa.Jest to do zrobienia bo robiłem próby w obecnym sumpie ,mam jedną komore 9/9 cm która doskonale spełnia role filtra przepływowego.No ale to plany chyba na zime bo teraz ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275533 lokop :
#247459 orland :

Sory, że jestem taki upierdliwy, ale luźno przy wylocie z komina a przed odpieniaczem? (ruch wody będzie je bujał i przepływ będzie) oczywiście w sumpie

A tak jest napisane na opakowaniu: "-The pellets can be placed in fluidized filter system or simply in a net with high water flow".

Dla mniej wtajemniczonych tlumacze:

-Pelletki moga byc umieszczone w systemie filtra przeplywowego albo poprostu w sieci z wysokim przeplywem wody.

Ani slowem wspomniane nie jest o tym ze maja sie poruszac.

Jak kto chce moge przetlumaczyc cala nalepke ;)

Czasami bywa ze producent za wiele nie chce pisac jak urzywac dany produkt(legalne klopoty).Wiadomo ze czsami ( nie wszyscy)produceci

dodaja troche bajeru zeby wiecej sprzedac,Z tego co zauwarzylem poprzez ostatnie wiele miesiecy:

Nie mozna ich przedawkowac

PH przy kulkach spada-mozna to kontrolowac ruchem kulek

Zajmuje pare dobrych miesiecy zanim zaczna dzialac

Im blizej maja one do skimera tym lepiej.

Reaktor jest dobrym rozwiazaniem (jak sie krecom to wydaja bakterie)

Jakie masz baktierie(zle czy dobre)przy kuleczkach bedzie ich o wiele wiecej.

Skimer i jego wydajnosc to polowa sukcesu.

Wiegiel jest dobry-ale czeba go czesto wymieniac.

SK

Ps Bylem dzisiaj w slepie morskim.Zrobili testy chemi w moim tenku.

NH3-0

NO2-0

NO3-10

PO4-0.10

MG-1350

S-1.024

Ca-498

Wode wymienialem w Kwietniu 2010.Polimery sa sprawne jak produceci reklamoja.

Co prawda troche pozmienialem w sumpie i to pomoglo z PO4. ;)


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem ,mianowicie nie mogę podnieść NO3 (salifert pokazuje zero )już zwiększyłem karmienie i obsadę i nadal nic ,mam w obiegu około 600L wody i 1,2L paletek i na początku było dobrze ale teraz nie mogę w żaden sposób podnieść tych azotanów ,może podnieść to jakimś preparatem tylko nie wiem czy można stosować przy paletkach ,jak ktoś z was już tak miał i znalazł sposób to niech coś podpowie

a odpieniacz od kilku dni rozkręcony na max nic nie pieni ale to też nie pomaga :strutin

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku , a może skręć odpieniacz. Możesz również go wyłączyć na noc, choć musi być dobry ruch wody aby natlenianie było. Kiedyś też miałem taki "problem". Zacząłem więcej karmic ryby i korale. Jedli robisz to dość obficie to nie ma co się martwić, jakieś NO3 na pewno jest:) Zresztą widać to po koralowcach, jak są bardzo jasne to znaczy że mało jest tego papu.

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz źle mnie zrozumiałeś odpieniacz jest rozkręcony a nie skręcony ,jak go skręcę to będzie pienił na mokro a teraz działa jako napowietrzenie


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że skręcenie odpieniacza to piana na sucho :strutin. Ale oki, nie przejmuj się NO3 jak obficie karmisz, no i pokazał byś jakieś foteczki :strutin:)

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie mam pelet, więc tylko teoretycznie, w takiej sytuacji zwiększyłbym karmienie, skręcił(na sucho :strutin) odpieniacz i zwiększył przepływ przez pelety, może ktoś to zeryfikuje czy myślę odpoiednim kierunku, chodzi mi głónie o ziększenie przepłyu przez pelety.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279934 seb :

Mimo że nie mam pelet, więc tylko teoretycznie, w takiej sytuacji zwiększyłbym karmienie, skręcił(na sucho :strutin) odpieniacz i zwiększył przepływ przez pelety, może ktoś to zeryfikuje czy myślę odpoiednim kierunku, chodzi mi głónie o ziększenie przepłyu przez pelety.

Pozdrawiam

seb

Mam paletki od kwietnia i przepływ przez nie jest minimalny ledwo sie poruszają odpieniacz na sucho

Wyrzuciłem z sumpa DSB wszystkie absorbery karmie nie jakoś obficie ale nie żałuję no3 ok 1-2 ale bardzo stabilne


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pelletsy kręcą się od 06.03.2010r, w tym czasie zużyło mi sie ich ok. 0,5L i jak na razie nie ma opcji abym przeszedł na inny system filtracji. :-)) Miałem kulki z pierwszej dostawy, potem dosypywałem z drugiej a wkrótce dorzucę najnowszych.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279960 inmar :

A może zrobicie próbę i odstawicie je na 2-3 tygodnie a okaże się,że Wasze systemy same sobie pomogły ?

w PZU nie ma takiej opcji ubezpieczenia... :strutin


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wskazuje temat tego wątku, więc pisze to z własnego doświadczenia wydaje mi się że BP są do utrzymania niskiego poziomu PO4 a nie jego zbijania tym bardziej z wyższych poziomów, przejechałem się na nich i omal nie doprowadziły mój zbiornik do katastorfy, a z tego co przeglądam wypowiedzi wszyscy mieli niski poziom PO4, zresztą inmar jest świadkiem i wie jakie miałem parametry po przemierzeniu hannką a dodam że mam bardzo minimalną obsadę jak na mój zbiornik więc przekarmienie, przerybienie itp nie wchodzi w grę


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpieniacz jest rozkręcony na max czyli woda z niego wypływa swobodnie czyli pieni na sucho ,przepływ w kulkach zwiększyłem ile fabryka dała :strutin


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulki czy Smirnof 40% tak samo działają na wódzie miałem ładniejsze kolory i PO4 stabilne 0,08 na kulkach kolory bardziej sprane no i PO4 raz 0,12 raz 0,04. Dałem sobie spokój z tymi nowościami w cenach z kosmosu czy to Zeovit czy Pallety, 500ml wódy kosztuje 40zł i mam jej na rok i przy tym zostaje.

Jeszcze jedno moze ktoś dodac ze trzeba dobrac odpowiednia ilosc kulek do swojego systemu, lub że może masz za słaby odpieniacz i musisz kupic taki za 6 tys.bo ten Twój nie działa z kulkami. Bzdura! Oczywiście nikt nie nasypie do akwarium 500l 2 kg kulek ani nie zamontuje małego odpieniacza z kostką lipową.

Po co zmieniać coś ćo komus funkcjonowało przez lata i było ok, a teraz nasłuch się jeden i drugi o nowościach i zaraz chce je mieć. Sam jestem tego przykładem , akwarium jak wcześniej pisałem funkcjonowało bardzo dobrze na wódzie to zachciało mi sie nowości. Widze ,że trzeba mieć dystans do niusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z nowosciami z daleka,nie jeden się przejechał


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280064 piter39 :

tak z nowosciami z daleka,nie jeden się przejechał

#280069 inmar :

Też się zgadzam,ale ktoś musi przecierać szlaki.

Panowie ja jestem bardzo sceptyczny i nic nie kombinuje jak nie muszę ,co do kulek też nie działały u mnie wcale ale zadzwoniłem do Krzysztofa pokazałem jak się kręcą(kilka filmów na yt)ustaliliśmy właściwy przepływ i teraz mam luz (PO4 0,02-0,03 Mała Hania NO3 niewykrywalne salifert ),ale jak ktoś oczekuje na drugi dzień cudów i chce zaoszczędzić to tylko straci :clowning

P.S. Piter39 a ty na czym się tak przejechałeś ???

To tak jak by założyć DSB i za miesiąc stwierdzić że nie działa :banghead


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaliliśmy właściwy przepływ i teraz mam luz ghead

Czy możesz podać jakiś link do filmu z prawidłowo kręcącymi się kulkami ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280081 Jacek_Lublin :

Proszę bardzo

Troche siedze w tym temacie Jacku.Najwekszym problemem w tych filtrach jest to ze niestety grawitacja powoduje ze kulki zaczynaja

sie krecic na dole szybko a na goze jada powoli.Jak nie ustawisz to kulki nie obcieraja sie prawidlowo(otracanie bakteri),pozatym jest

plusem jak 1/3 ich jest tylko plukana poprzez wode pod cisnieniem(bakterie bez tlenowe).No ale filterek zrobiles ladny.

Powodzenia Slawek

PS

U mnie sie kreci troche inaczej


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.