Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 6 tygodni minęło.

W tym czasie było różnie, ale cały czas do przodu. Ostatnio jak wiecie niby wszystko było super, ale PO4 miałem wysokie i odpieniacz dalej mi fiksował.

Ostatnio Rafał19 napisał coś co mnie zaciekawiło. Mianowicie że wbrew temu co wszyscy piszą (wylot z kulek w komorze z odpieniaczem) on napisał że wylot dał komorę dalej i odpieniacz biję super pianę.

Rozmawiałem z Andrzejem i powiedział że owszem może zadziałać ale trzeba uważać na PH i na ewentualne pęcherzyki powietrza na skale. Ale wiadomo każdy zbiornik reaguje inaczej.

Przy okazji kupiłem zawór na wylot KZski żeby wyregulować poziom wody w komorze odpieniacza ( podniosłem )

Od 4 dni wylot z BIO kulek mam komorę dalej i jest nieźle! Tzn odpieniacz w końcu pracuje jak należy, przepiękna kremowa piana. Odpieniacz już wyłapał cały "kurz" i drobinki w wodzie, która stała się ponownie krystaliczna.

PH cały czas monitoruję dwoma niezależnymi urządzeniami.

Spsy super powyciągane.

PO4 powoli i samo spada! Jutro podmianka wody ale już mam w duszy sól Preisa, będzie TM.

A co s tego dalej będzie ? Samo dobro na pewno :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

juz ponad 4 tygodnie chodza u mnie kulki, mam wrażenie że kulki działają aż za dobrze, strasznie mocno zaczeły czyścic wodę, karmię co 2-3 dni po 8 kostek różnych mrozonek - miksuję i wlewam nocą do baniaka. Mimo to podejrzewam że z braku no3 i po4 na trzech akrach od dołu zaczyna coś sie dziac nie ciekawego

acroporaleci1.jpg

acroporaleci2.jpg

acroporaleci3.jpg

a tu fotka która pokazuje ile odpienił odpieniacz przez ostatnie 3 dni

acroporaleci4.jpg'

planuje zacząc karmić ryby płatkami aby bardziej zabrudzić wode i korale codziennie na przemian coral v power/mrozonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał kup cokolwiek ( pasek, czy testy kropelkowe) i sprawdź PH - koniecznie! leniu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi Rafał klina wbiłeś :). Miałem dziś odpalić pelety bo mam ten pierniczony zielony nalot, a tu......jakieś oznaki bielenia korali. Tylko czy aby od zerowego NO3 i PO4, w tak krótkim czasie. Nie było innych oznak, korale nie pojaśniały, bo chyba tak szybko nie bieleją. Najpierw (jak u mnie) pojaśniały, a dopiero bielenie ?? Tak było w moim przypadku. Chyba zaryzykuję, bo inaczej nie pozbędę się tego dziadostwa na skale. Parametry ma teraz NO3 w granicach 2 (salifert) , PO4 około 0,09 (Rowa). Dośc dużo karmie. Oprócz tego zielonego badziewia pojawił mi się meszek bordowy na tylnej szybie i pompach... Może testy kłamią :):)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno te testy kłamią ja walczę z glonem wyższym około 5 mies była cala skala w tym je.... glonie teraz mija 33 dzień KULECZEK i widzę ze zaczyna schodzić do tego zacząłem robić podmianę 10% a robiłem 5% regularnie co tydzień i bardzo mało karmie 1 raz dziennie tylko ryby jak będzie skala czyściutka to zarzynam obfite karmienie testy robie raz w tygodniu na hanii PO4-0,01 i wyżej się nie podniosło przy KULKACH na NO3- 0,00 robie ten test wyrywkowo i miałem najwięcej 0.03 zauważalne zmiany to za***iście się otwierają korale aż nie chce się wieżyc ze tak mogą polipy maja po 2-5cm dostają kolorów bardzo żywych szczególnie róż i niebieski codziennie wracam z pracy i jest coraz lepiej porostu MISTRZOSTWO SWIATA moim zdaniem PH nie zauważyłem żadnych zmian w dzień dochodzi do 8,3 a w nocy spada do 7,7 czasem 7,6 pomiar z profiluks KRZYCHU wiedziałeś co sprowadzić strzał w 10 pozdro


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie :) bo ja nie wytrzymam i zaraz polecę po kulki :) Mam nadzieję że dalej będzie jeszcze lepiej :)

No i czekam na jakieś fotki porównawcze korali przed i po zastosowaniu kulek :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie male pytanie dla szpecow od kuleczek.

Jak zachowuje sie illosc mineralow

w wodzie morskiej przy urzyciu kuleczek?

Za czy nie jesli chodzi o urzycia wegla?

Pytam sie Bo skimer troche innaczej chodzi

I jak zacznie sie kawa to jest mozliwosc jakis

zmian w illosci zeczy ktore skimer wyciaga.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc, pelety już "moczą" się w moim baniaku. Dałem 300 ml na akwa 470 litrów, wiadomo skała odejdzie, piasek itp:). Zobaczę czy będzie lepiej. W każdym bądź razie mam nadzieję, że tak.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj moczą się pelletki 200ml na ok 400 litrów wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252577 rafal19 :

hej,

juz ponad 4 tygodnie chodza u mnie kulki, mam wrażenie że kulki działają aż za dobrze, strasznie mocno zaczeły czyścic wodę, karmię co 2-3 dni po 8 kostek różnych mrozonek - miksuję i wlewam nocą do baniaka. Mimo to podejrzewam że z braku no3 i po4 na trzech akrach od dołu zaczyna coś sie dziac nie ciekawego

planuje zacząc karmić ryby płatkami aby bardziej zabrudzić wode i korale codziennie na przemian coral v power/mrozonki

To, co widzę na fotkach nie jest bieleniem korali lecz oznaką przyrostu. Zawsze pigment przyrostowy jest jaśniejszy. Przestań więc się martwić, raczej ciesz sie, że korale zaczęły szybciej rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, nie to na pewno nie przyrost, wiem jak przyrost wygląda, tutaj ewidentnie tkanka była wcześniej narośnięta i teraz zaczyna się cofac zostawiając białe szorstkie miejsce, narazie zauwazyłem tylko tyle co jest na fotkach na trzech acrach i na jednej acroporze w szczepkowym mam nadzieje ze nie bedzie dalej się cofać, od góry korale wyglądają fantastycznie na echinacie fioletowej widac super niebieskie jasne przyrosty co raz więcej z tygodnia na tydzien ekstra, tylko to od dołu mnie nie pokoi to co się dzieje może jestem przewrażliwiony ale wolę dmuchac na zimne :/ jeżeli masz jakis pomysł czym to bielenie może być spowodowane prosiłbym o sugestie przynajmniej na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może zmyliła mnie acropora hyazynthus, która zawsze w ten sposób zalewa skałę. Skoro jednak jesteś pewien, że następuje recesja, sprawdź pod kątem szkodników. Niestety, niektóre są niewidoczne gołym okiem, zwłaszcza, gdy koral jest w wodzie. Przeczytaj: http://reefkeeping.com/issues/2007-09/mc/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a ile dałeś palletek na ile litrów?


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal wyluzuj, takie rzeczy sie zdazaja. u mnie bywalo ze acra tracila od spodu tkanke i zalewala ponownie, moge Ci ja pokazac bo ja mam caly czas. moze wplywac na to wahanie parametrow, slaba cyrkulacja, etc. oserwuj. ja powiem szczerze na tych zdjeciach nie widze powodu do niepokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#252578 SkoczekPL :

Rafał kup cokolwiek ( pasek, czy testy kropelkowe) i sprawdź PH - koniecznie! leniu :)

Rafał, czy to znaczy, że nie sprawdzałeś pH? Wachnięcia w ph i niski poziom alkaliczności najczęściej powodują recesję korala u podstawy. Zacznij więc może od zrobienia tych pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90%, ale przynajmniej złapiesz skale.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo niestety PH to ważna sprawa, często niedoceniana przez niektórych.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie badałem pH bo i tak nie mamy na nie za wielkiego wpływu w akwarium, jedynie co mozemy zrobić to wyjąc rurke powietrza od odpieniacza na zewnątrz szafki, chociaż u mnie szafka i tak jest dobrze wentylowana więc niewiem czy za wiele by to dało chyba ze za okno rurke bym wystawił, w pokoju przewaznie jest też okno uchylone więc nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić aby ph było bardziej stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc polimerki kręcą się już jeden dzionek. Odpieniacz pracuje normalnie, piana jest bardzo gęsta, a jest ustawiony na minimum. Nie regulowałem go. Na początku siadł, ale na chwilkę. Teraz normalnie pracuje. Powrót jest w komorza za odpieniaczem, nie wkładałem w tą samą. Po LPS ach widać, że jest im dobrze :) napompowane na maksa. Inne korale ładnie polipuja, ale na razie nie wiem czy lepiej bo to jeden dzień. Moje polimerki są jednego rodzaju, nie mam róznych w paczce, wszystkie owalne, ja kupowałem w innym miejscu. Czekam na efekty :)

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.