Skocz do zawartości
zachu

Ostrygi z marketu

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeszcze nadaje się do odratowania z marketu?


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie po około 11 miesiącach moja ostryga odeszła na wieczną rafe,

Jednak już jest jej nastepczyni, koszt 3,69 zł/sztuke istne zdzierstwo :D

Pozdrawiam


w realizacji- 120x60x60h

105 l sump, 2xAPF600:)DIY,

NJ6000,

2x T 6100,

1x6055

2x250 HQI +4x54W

masa innego drobnego sprzetu

Walka z glonami trwa - chyba wygrywam:D

http://tablica.pl/of...-20130829202216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem trzy sztuki. Miałem brać jedną ale na trzech znalazłem jakieś życie i chcę zobaczyć czy coś wyrośnie :)


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że niby sałatka gratis ? Na muszli :) ? W jakiej sieci kupowałeś ?

Bo zastanawiam się czy nie było by sensownie wprowadzić kilka sztuk, w obiegu, za odpieniaczem, żeby trochę drobnego życia wnieść koralom... Podobno łatwo się mnożą.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja padła po dwóch tygodniach, krewetki miały co źreć


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie,ostrygi sa do jedzenia,choc mozna je trzymac w akwarium...Tuzin ostryg i pol butelki bialego wina na sniadanie to jest to,szczegolnie jak za duzo sie wypilo dnia poprzedniego...Nie ma nic prostrzego,jak zbadac czy ostryga zyje.Po prostu puknac w nia,niezywe sa otwarte zupelnie...Ostrygi zarowno trzyma sie,jak i je tylko zywe...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 ostrygi, wszystkie żyją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej te ame czy już nowe? Ile ci wytrzymały już?


64l OW + 20l sump, Rybki JonaFish, chemia AquaForest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę w sklepie to sobie kupię koszyczek ostryg , słowo "ostryga" lekko podnosi atmosferę w moim domu , córka je lubi i ja też , zresztą córka lubi wszystkie zwierzaki w moim akwarium . Jutro dam znać co i jak...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Lublinie da się gdzieś kupić żywe ostrygi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej te ame czy już nowe? Ile ci wytrzymały już?

23 lipca 2013

wsadziłem pierwszą ,a dwie kolejne dokupiłem kilka dni później

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem dzisiaj zjeść późne śniadanie w towarzystwie Tv, w którym mowa była o ostrygach. W brytyjskim programie, gdzie rzecz się działa pokazano proces oczyszczania tych małż (m.in. 42h w obiegu z UV), których 3/4 populacji na wskutek zanieczyszczenia mórz może zawierać jeśli dobrze pamiętam nazwę immuno bakterie, które powodują u człowieka biegunkę oraz obstrukcję. Zarażonych najwięcej notuje się po walentynkach, w związku z intensywnością kolacji z afrodyzjakiem. Wirus pomiędzy ludźmi bardzo łatwo się przenosi, poprzez wejście do ubikacji, gdzie zarażona osoba wymiotowała lub poprzez uścisk dłoni. Ryzyko zarażeń od zakupionych z pewnych źródeł ostryg nie jest ponoć duże.

Czy spotkaliście się może posiadając swoje małże w akwariach z wyżej opisanymi problemami?

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 ostrygi ( miałem 4) wiec wszystkie powinny miec te bakterie. moze i mają, ja sraczki jeszcze nie dostałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj na próbę wrzuciłem do akwarium jedną małże mule, kupiłem dziś ich cały kilogram dla mojej narzeczonej na kolację. Otworzyła się prawie natychmiast i teraz siedzi sobie i filtruje. Boję się czy przetrwa bo jak podałem na próbę mojej krewetce wurdemanni trochę mięsa rzeczonych małż to się na nie rzuciła jak tygrys.

Widziałem jeszcze ostrygi ale okazy za duże jak na moje akwa. Mieli też takie śmieszne małże w podłużnych muszelkach, anglicy chyba mówią na to "razor fish". Czy miał może ktoś z was z nimi jakieś doświadczenia?


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu we wrocku kiedy(jaki dzień tyg) i w którym sklepie najlepiej szukać takich ostryg?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna moja ostryga wyzionęła ducha. , kraby miały wyżerkę. dwie pozostałe, jeszcze przy życiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te ostrygi/małże są jakiś różnych gatunków? które kupić?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wczoraj kupilem dwie ostrygi. Jedna do sumpa druga do brzucha. Ciekawi mnie czy eksperymentowal ktos z innymi jadalnymi zwierzakami... Chyba temp wody dla ostryg troche za wysoka ponoc zyja w morzu srodziemnym i u wybrzezy europy (tak wyczytalem w wikipedii) wiec tam woda troche chlodniejsza jest chyba.

Zaskoczony jestem ze sie otworzyla juz po 10-20 minutach po wrzuceniu...


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ostryga odeszła. Została mi już ostatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zaciekawiliście mnie tymi ostrygami, chyba też sobie sprawię takiego lokatora :ninja:


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupiłem dziś 3 ostrygi . Wypłukałem wszystkie trzy w szklance wody z akwarium ( polałem i delikatnie przejechałem szczoteczką ) . W 5 minut po wsadzeniu do akwarium pierwsza z nich się otworzyła, zaraz otworzyły się też pozostałe. Jedna poszła do głównego a 2 do sumpa. Ładnie się otwierają i co chwilę zamykają z impetem. Ta co jest w akwarium leży na piasku i kiedy się zamyka wzbija piasek do góry :-) Chelmonowi , który właśnie próbuje się dogadać z desjardini musi lecieć ślinka na myśl o takich przysmakach ( wczoraj wpuszczony, siedzi po jednej stornie kratki która dzieli akwarium na pół ).

Czy jak dajecie ostrygi swoim chelmonom to otwieracie je na siłę i dopiero wrzucacie na pożarcie czy po prostu żeby chelmon sam się z nią siłował ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.