Skocz do zawartości
natalia83

Jak ustawić pompy do balinga?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez długi czas za balingowe pompy robiły u mnie kroplówki :) (sic!) jednak zaraz przyjadą do mnie chińskie pompeczki w ilości szt.3. Gdy były kroplówki nie było ploblemu, najpierw lałam KH i w tym samym czasie w innej części sumpa kapało Mg, jak wszystko zleciało powiedzmy po 3h wlewałam Ca.

Jak ustawiacie swoje pompy jeśli chodzi o Kh do Ca?

Zastanawiam się czy:

- Przesunąć dozowanie Ca do Kh o pół godziny w innej części sumpa

- Czy skrócić dozowanie Kh w czasie i potem dozować Ca


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to te chińskie szare pompeczki to przesunięcie czasu nic nie da, po zaniku napięcia będą startować jednocześnie. Jeśli o tych mowa to ustaw jak najmniejszą dawkę w małych odstępach czasu a każdy wężyk umieść w innej komorze i powinno być ok. Jeśli masz jakieś podtrzymanie prądu to ustaw przesuniecie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te pompki średnio nadają się do ballinga,właśnie przez brak regulacji czasu i dokładnej ilości,ale wiem,że są osoby,które je stosują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rewelacyjne.

I wystarczy na każdej pompie podzielić inaczej dawki wtedy nawet po zaniku prądu nie będą się nakładać.

Są bardzo dokładne ciche i szybko się je ustawia.

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładność tych pompek jest rewelacyjna a łatwość obsługi jak i kalibracja to bajka oraz ta cisza pompki są praktycznie niesłyszalne.

Ale dalej nie chodziło mi o pompki tylko o to kiedy dozujecie (w jakich godzinach) i czy razem czy osobno.

Ok czyli już wiem najlepiej dawać w odstępach czasu albo małe ilości w różnych komorach sumpa.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być dozowane osobno.

Czas nie większego wpływu bo i tak te pompki dzieła dawke na 24 godziny.

Obecnie mam podzielone na dawek.

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki mam podpięte pod programatory czasowe i chodzą tylko w dzień na dwanaście dawek.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich chińskich pompeczkach jest mowa?


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-) to ja mam inne

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar miałeś je??? one są wystarczająco dokładne na ballinga :) ja mam i chwalę plusy takie że szybko się je ustawia a nie jak Ty Marku się męczysz z przeprogramowaniem :)

To fakt że po zaniku prądu startują razem ale jest 21 wiek więc jak 2-3 razy w roku prądu braknie to nie problem Ja mam micom i gritech hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną,zacięła mi się raz i wszystko wlała,Wojtesowi to samo,to tak na ostrzeżenie,ale bardziej mi chodziło o ustawienia czasowe.Jak napisałem wcześniej wiem,że dużo osób je używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy ktoś próbował ustawić tą pompkę Micom włączoną do zasilania, ale ustawioną na 00 ml, czy zauważyliście dozowanie płynów na takim ustawieniu? Dziś robiłem testy i Mg mnie przeraził. Mam test na Mg od Red See i wlałem całą strzykawkę reagentu C, co oznacza poziom 1600, i z drugiej strzykawki 0,7 ml co by oznaczało grubo ponad 2000 ppm. Miałem ustawioną pompkę do Mg na 00;1D i sądziłem, że to wystarczy, żeby nie podawało magnezu, ale teraz już nie jestem pewien.

Dodam, że Mg praktycznie wcale mi nie schodzi, wystarcza to co z podmianek na Kencie, czasem jak Mg mi spada za mocno, to ustawiam dozowanie 1 ml/1D na tydzień a potem wyłączałem pompkę z zasilania, ostatnio nie wiem co mnie podkusiło, żeby tylko wyzerować na programatorze dawkę.

Jeszcze jutro rano, bo dziś nie będę miał czasu, powtórzę test, może coś się walnąłem.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.