Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kotnik bedzie za maly moze jakies male akwarium bo widze ze do sumpa tez nie dasz rady


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim. Zastanawiam się tylko czy jest sens inwestować bo nie wiem jakie bedzie prawdopodobieństwo ze się nauczy jeść. http://allegro.pl/azoo-big-fish-house-duzy-kotnik-i3316932324.html


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A może prościej będzie na sznurku go przywiązać? Odmierz 25cm żyłki wędkarskiej. Z 6cm zrób pętlę. Zarzuć pętlę na ogon ryby. Potem z drugiej strony też 6 cm przytrocz do skały koło ukwiałów. Zostaje mu 13 cm luzu. Może wtedy dla rozrywki zje ukwiały. A jak nie poskutkuje to chociaż będzie śmiesznie. Albo skubnij kawał ukwiała potem do garnka soli pieprzu i marchewki dodaj i ugotuj zupę. Sory ale takie cyrki by głupia ryba chciała zrobić to co do niej należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może prościej będzie na sznurku go przywiązać? Odmierz 25cm żyłki wędkarskiej. Z 6cm zrób pętlę. Zarzuć pętlę na ogon ryby. Potem z drugiej strony też 6 cm przytrocz do skały koło ukwiałów. Zostaje mu 13 cm luzu. Może wtedy dla rozrywki zje ukwiały. A jak nie poskutkuje to chociaż będzie śmiesznie. Albo skubnij kawał ukwiała potem do garnka soli pieprzu i marchewki dodaj i ugotuj zupę. Sory ale takie cyrki by głupia ryba chciała zrobić to co do niej należy?

masz racje zastanowię się nad tym sznurkiem.

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Sam ma trochę z nimi problemu ale po urlopie kupuje Nudibranch Berghia i myślę, ze problem zniknie. I moje 2 killery niewypały Lysmata kuekenthali dostaną nakaz eksmisji.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ma trochę z nimi problemu ale po urlopie kupuje Nudibranch Berghia i myślę, ze problem zniknie. I moje 2 killery niewypały Lysmata kuekenthali dostaną nakaz eksmisji.

Heh ja mam załatwione 2szt slimakow które odbieram juz w niedziele. :) jak z nimi nie wypali to pozostaje chemia.

Edytowane przez otarod (wyświetl historię edycji)

Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie chciał jeść, dałem go do kotnika i wrzucałem mu tylko różyczki, po dwóch trzech-dniach zaczął wcinać, nie żeby jakoś mu super smakowało ale zjadał wszystkie bez problemu. Podziałało, mam go do dzisiaj i żadnej różyczki w akwa a miałem gęsty las lubi też podskubać miękasy z polipami takie jak sarkopyton czy lobopyton.Niestety kolorowo nie jest, walczę za to z cyjano:).

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Heh ja mam załatwione 2szt slimakow które odbieram juz w niedziele. :) jak z nimi nie wypali to pozostaje chemia.

O to napisz jakie wyniki osiągniesz. Ja moje ukwiały torturuje jak tylko mogę. Alkohol na nie nastrzykuję, jak widzę sypnę grudkę soli. Ale kompleksowa eksterminacja to chyba tylko ślimaki. Bo krewetki nawet 3-4 dni głodzone i tak sprawę pokpiły. Przy moim litrażu i tak brzydal by się dusił, a nawet gdyby jadł różyczki. Poza tym za bardzo lubię moje miekkasy bym je na pożarcie miał dawać.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aptasię polecam Helmona

100% działa

bez niego to jak bez ręki.... tyle że helmon wymaga dobrych warunków i doświadczenia przy zanabywaniu go... od czasu kiedy go mam nie ma ani jednej aipytasji w zbiorniku! rewelka!

wymaga minimum 300-400l

Chelmon_rostratus_Kupferstreifen-Pinzettfisch.jpg

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Chętnie bo to piękna ryba tylko raczej by mnie tu zakrzyczano gdybym go kupił do mojej 112 l sadzawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak... z takim ryjkiem miał by kłopot z zawracaniem... sorry


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po siedmiogodzinnej podróży z Łodzi i godzinnej aklimatyzacji do akwarium dołączył brzydal. Domyślnie jego celem mam nadzieję będzie apitasja i majano.

Zaraz po wpuszczeniu rybka wzięła się za kolację. Jej wczorajsze menu zaczęło się od witek robaków żyjących w piasku, następnie były polipy sarcopythona a na koniec mały ślimaczek kolumbella. Dzisiaj rano oglądając rybkę przy nocnym świetle zauważyłem, że z wielką agresją wcina coś ze skały. Bardziej namiętnie niż moja mandarynka. Czy możecie wymienić inne przysmaki jakich może czepić się brzydal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podskubywał xenię, od tego czasu więcej mrożonego i przestał a no i do ślimaków nassariusów się przystawiał ale chyba tylko w formie zabawy je podskubuje, a te sprytnie szybko się chowają w muszlę. Nie zauważyłem więcej niepokojących zachowań wobec innych okazów w akwarium głównie wystarcza mu papu, które ja serwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dla odmiany jadł mrożonki suchy i oczywiście apitasje


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku i nie widzę aby wcinał coś poza mrożonkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to ja mam dziwaka zjadł zoa zielone,czerwone,ulubione różowe a apt. zostaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zjada apitazje, xenie, pokarm suchy hikarki i mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aiptasie i euphilie


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dodatkowo powiększył swoje menu o wieloszczety.

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preferencje mojego w kolejności malejącej : mrożonki, aiptasia, xenia. euphylia, ślimak bez skorupki, parazoa, ciapnella ....zoa nie miałem.

Nie rusza o dziwosinularii .

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zjadał xenie, aiptasie i mrożonki , teraz mrożonki i aiptasie jak się pojawi ale podskubuje też sarco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak... z takim ryjkiem miał by kłopot z zawracaniem... sorry

:thumbsup:


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie spożywanie Aiptazji to kwestia u brzydali 1. Preferencji indywidualnych 2. Głodu tzn. nie karmić i po sprawie


Akwarium 300l+70l sump+żywa skała ok 45kg+cyrkulacja 1x3500l+wave meaker WM-3 +UV18W +1x150w HQI+2x39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

O pecha/ szczęścia jak można się przekonać czytając liczne watki na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.