Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w kwestii aptasi jestem dość kontrowersyjny. Mi się podoba i chcę mieć, a brzydal mi zjada całą. Karmie go dużo a on i tak woli ją. Kupiłem go kiedyś przy nowym akwarium jak była tylko aptasia i nic więcej i wyjadł całą a było jej naprawdę dużo i wielkie okazy. Teraz czasami dostanę ze sklepu jakieś okazy ostatnio przyniosłem z 8 takich sporych i po 30 minutach nie było żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w kwestii aptasi jestem dość kontrowersyjny. Mi się podoba i chcę mieć, a brzydal mi zjada całą. Karmie go dużo a on i tak woli ją. Kupiłem go kiedyś przy nowym akwarium jak była tylko aptasia i nic więcej i wyjadł całą a było jej naprawdę dużo i wielkie okazy. Teraz czasami dostanę ze sklepu jakieś okazy ostatnio przyniosłem z 8 takich sporych i po 30 minutach nie było żadnej.

To dlaczego sie nie pozbędziesz brzydala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj jak na razie apitasie i robaki ze skal, od samego poczatku brak zainteresowania przy karmieniu tylko patroluje skalu non stop, jak na razie zoa i euphylia nie zainteresowaly go chocial przeplywal kolo nich wielokrotnie


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zbiorniku mialem ok 50 aiptasi. Kupilem Brzydala i w dwa dni zniknely wszystkie aiptasie. Od tamtej pory je suchy i mrozony pokarm.


7171_7342.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w kwestii korali to nie ma co sie dziwic, w 99% jego krewniakow polipy korali sa w podstawowej diecie


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy mięsiące obecności brzydala w akwarium i efekt niesamowity. Zero aiptasji, kilka skatowanych i obumierających majano i ksenia pod pełną kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mój zjadal głównie zoa i zaatakował czerwoną rurowke.Podziękowałam mu za usługi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy macie do tej biednej rybki? Nie dość że brzydal, to jeszcze bandyta? ;) Mój je tylko aiptasie i solowiec. Tak wiem, mam szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wcina tylko mrożonki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wcina różyczki tylko jęk idzie..... Miałem ich ze 40 albo i 50 po 3 tyg liczyłem i zostało 8 :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal zjadł aiptasie w 2 tygodnie. Nie widziałem kiedy jadł, ale z kilkuset sztuk zostało 0. Po tym było ok tylko przez chwilę, bo zaczęły marnieć sarco. Żarł je zapamiętale, ale wtedy nie miałem euphylii. Kiedy kupowałem LPSy dowiedziałem się, że lubi wszystko co ładnie faluje :-) więc poszedł do refugium. Zastanawiam się, czy do towarzystwa nie wpuścić mu esceniusa bicolor, ponieważ ten łajdak obżarł mi acroporę. Innych SPSów mi nie rusza, a mam ich i tak mało więc na razie daję mu szansę, bo syn "broni go rencami i nogami".

Jeśli ktoś z okolic Bydgoszczy ma problem z aiptasią, ale warunki w zbiorniku ma dobre tzn. ma zdrowe ryby bez chorób to mogę go wypożyczyć lub ewentualnie odsprzedać.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój "brzydal" po oczyszczeniu akwarium z kilkuset aiptasi karmiony jest pokarmem suchym i żywym jak ryby w akwarium słodkowodnym.

Póki co nie rusza żadnych korali miękich i LPS , a mam go ok. pól roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwcy,ktorzy dostali brzydala",jedzacego aiptasie...Moj w pierwszym akwarium podjadal trachyphilie a spal w kseni,ktorej nie atakowal...Brzydal to jednak bandyta a ja sie meczylem,czemu Trachyiphilia tak marnie wyglada,az zauwazylem,kto ja podjada...Moze na drugi raz bede mial "brzydala" ,ktory je aiptasie,choc lepiej by bylo,gdybym szklanych roz nie mial...Totto lotto...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mam farta, mój od Przemka zjadł wpierw wszystkie aptazje ,potem pożarł wszystkie (10 mordek niebieskich zoanusków) i teraz wcina solowca. Jest super ,ale nie mam zoa. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zjadl aiptasie (kilka sztuk mialem) je mrozonki bez problemu i nie zauwazylem ,zeby ruszal inne korale (mam obsade mnieszana) -poobserwuje i gdyby sie okazalo ,ze wcina cos "innego";) pojdzie na targowisko-choc to "fajna rybka";)

pozdr

W>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal wcina mrożonki, xenie i zoa. aiptasie zaczął wciągać od razu po aklimatyzacji ;-D

moze sie myle ale zwyczajnie urozmaica sobie diete zoaskami czy xenia.

nie mam juz "różyczek " teraz karmie go z sitka i mało kiedy skubie mi inne zwierzaki ;-)


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jadł tylko zoa. Różyczki załatwił chelmon.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mój żarł sarco, a potem przydybałem go, jak zabił ślimaka. Powolutku podpłynął, przechylił się na bok, wyczekał, aż ślimak się w pełni rozwinie, a potem ostro zaatakował uderzając w głowę. Ślimak przeszedł tylko z 15 cm do skał i stamtąd już się więcej nie ruszył. W pięć minut po tym brzydal pływał już w sumpie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy przyłapałem mojego brzydala na... No własnie nie wiem na czym wygląda jak by kimał z gałązką seriatopory w pysku :). Co ciekawe pukałem w szybę i koleś ani drgnął jak by naprawdę tak spał :).

Na koralu nie ma śladu po konsumpcji wiec chyba naprawdę kimał :D

Przepraszam za jakość ale było robione bez oświetlenia

2013-10-27+21.47.26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jadł bardzo ładnie aiptasie i mrożonki ale spotkała go przykra historia. Taki mały paradoks miał jeść ukwiały(aiptasie) a to ukwiał go zjadł :-( Oczywiście nie aiptasia tylko "prawdziwy" ukwiał do teraz sie zastanawiam jak on sie tak dał złapać. Jak go znalazłem to tylko ogon wystawał.


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zjadł wszystkie aiptasie (dużo), oczywiście te dla niego dostępne. Oprócz tego jadł mrożonki oraz suchy pokarm. Po miesiącu od pożarcia ostatniej aiptasi zeżarł około dziesięciu średnich krzaczków xeni :/.

Zoa nie ruszał, a mam tego całkiem sporo w różnych odmianach.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wyjadł całą aiptasie w 2 tygodnie i chyba był dalej głodny, bo xenia i cześć zoa (wybredna bestia, nie wszystkie mu smakowały) przestały istnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.