Skocz do zawartości
twistman

Twistman 620 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku...

Tyle właśnie w firmie leżały gadżety do zmiany hydrauliki powrotu ze średnicy 25 mm na 32 mm. Już jakiś czas temu uznałem że zmiana taka może być zdecydowanie na plus dla pracującej u nas pompy dct6000. Ale ciągły brak czasu... Przy projektowaniu postawiłem na zastosowanie węża elastycznego aby wyeliminować mnóstwo złączek kątowych i mieć łagodne łuki. Część kształtek została podtoczona wewnętrznie - wynikiem tego jest, że średnica wewnętrzna całego układu nigdzie nie jest mniejsza niż 27 mm. Przedwczoraj w końcu znalazłem czas aby zainstalować nowy powrót.

Jakie obserwacje? :-)

Po pierwsze odciażona pompa stała się praktycznie bezgłośna. Drugim aspektem jest wydajność -spodziewałem się poprawy ale nie na taką skalę. Wcześniej mój komin zewnętrzny ze spadem o śr. 32 mm bez problemu odbierał całą przepompowywaną wodę a zawór kątowy był dodatkowo mniej więcej do połowy zamknięty w celu regulacji poziomu wody w kominie. Teraz wygląda to tak że po wystartowaniu pompy na 100% spad nie może odebrać wody z w pełni otwartym zaworem... Finalnie pompa pracuje teraz wysterowana na 60% z kosmetycznie przymkniętym zaworem w celu regulacji poziomu wody w kominie. Przepływ jest zdecydowanie większy niż wcześniej na 100%, wszystko działa ciszej i o wiele stabilniej. Jeżeli, ktoś z Was zastanawia sie nad takimi zmianami to zdecydowanie polecam.

Kolejny "Wpis do dziennika pokładowego"

W akwarium nastąpiło też, duże łamanie koralowców. Większość twardych została oderwana od skały. Odłamałem zacienione elementy akropor, które miały już chyba w moim akwarium tylko rolę skałotworczą. Waga pokazała ponad 4 kg różnego rodzaju śmiecia, które wyrzuciłem. Jest trochę przestrzennej, ryby mają gdzie pływać, chociaż akwarium dalej wydaje się zbyt przerośniete.

Zdjęcie. Jak zwykle z tel.

20160319 114927

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiekny zbiornik. Jak dlugo masz anthiasy ,czym je karmisz i jak czesto?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, chociaż do "piękności" to mu wiele brakuje :-)

Mam taki na jaki mnie stać finansowo i czasowo...

Co do Anthiasów to jest ich 5 szt. Mam je chyba ponad rok. Jedzą to samo co inne ryby tj. na przemian lasonogi, artemia i suchy pokarm Ocean Nutrition, tak żeby nie pojawiła się jakaś awitaminoza.

Karmię skromnie 2 razy dziennie po 1 lub 2 kostki. Moim zdaniem wystarczy, na 17 ryb wszystkie zdrowe i grubiutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku...

Tyle właśnie w firmie leżały gadżety do zmiany hydrauliki powrotu ze średnicy 25 mm na 32 mm. Już jakiś czas temu uznałem że zmiana taka może być zdecydowanie na plus dla pracującej u nas pompy dct6000. Ale ciągły brak czasu...

jak to mówią: Szewc bez butów chodzi :)

Jakie obserwacje? :-)

Po pierwsze odciażona pompa stała się praktycznie bezgłośna. Drugim aspektem jest wydajność -spodziewałem się poprawy ale nie na taką skalę. Wcześniej mój komin zewnętrzny ze spadem o śr. 32 mm bez problemu odbierał całą przepompowywaną wodę a zawór kątowy był dodatkowo mniej więcej do połowy zamknięty w celu regulacji poziomu wody w kominie. Teraz wygląda to tak że po wystartowaniu pompy na 100% spad nie może odebrać wody z w pełni otwartym zaworem... Finalnie pompa pracuje teraz wysterowana na 60% z kosmetycznie przymkniętym zaworem w celu regulacji poziomu wody w kominie. Przepływ jest zdecydowanie większy niż wcześniej na 100%, wszystko działa ciszej i o wiele stabilniej. Jeżeli, ktoś z Was zastanawia sie nad takimi zmianami to zdecydowanie polecam.

(...)

przerabiałem to u siebie już i jako że swoim pudełku mam 25 nie mogłem dać na wyjście 32 a bym wolał - trzeba było zapytać to bym Ci powiedział/pokazał u siebie bo mam dwa gotowe zestawy powrotu :)

p.s.

wg mnie trzeba mieć spad 40 a powrót 32 i wtedy dct6000 pracuje idealnie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianach w zbiorniku i wyrzuceniu ogromnej montipory, która była domem błazenków te małe "WARIATY" upatrzyły sobie calaustree... Wygląda to dla mnie przepięknie. W końcu widzę te wdzięczne ryby na pierwszym planie.

Zobaczcie sobie:


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robia Ci sie agresywne jak zloza ikre?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to się nie zmieniło:-) Byłem z Pawłem jakiś czas temu i to na prawdę świetne akwarium


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robia Ci sie agresywne jak zloza ikre?

Mam je bardzo długo, ale nigdy nie widziałem żeby składały ikrę.

Za wiele to się nie zmieniło:-) Byłem z Pawłem jakiś czas temu i to na prawdę świetne akwarium

Robert, może na pierwszy rzut oka nie widać ale zmiany są poważne. Większość duzych akr. została przerzedzona. Wczoraj dodatkowo ze zbiornika wypadła akra ok 30 cm szer. ta niebieska na samym szcycie akwarium po lewej str.

Tak jak mówiłeś akwarium przerosło... teraz jest znacznie lepiej.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest na dnie? Argonit?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam jest na dnie? Argonit?..

Od samego początku mam tam Ocean Nature Samoa Pink Live Sand


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze na zdjęciach mniej niż na żywo widać ale jak czasem ktoś zrobi przerzedzenie to w akwarium totalna pustka a u Ciebie to na kosmetyczne zabiegi wygladac się wydaje ale jest moc a po takich zabiegach zbiornik dostaje jak by głębszego oddechu. Musiałeś skęcić reaktor? po wyjęciu korali


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie zlozyly wczoraj ikre i wypuciwaly caly piasek wokol euphyli na ktorej jest ikra jak wloze reke do akwarium to gryza jak wsciekle psy .


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem.Wypadło przeciez ponad 4 kg masy biologicznej. Musiałem tez przypilnować Kh. Ale mam ostanio znowu niesamowitego powera do zajmowania sie swoim akwa :-)

Tutaj jest filmik całości - tak to teraz wygląda. Niestety znowu z komórki i wstyd bo szybki miejscami brudne ale co mi tam.. na full hd coś tam widać :-)

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku mam tam Ocean Nature Samoa Pink Live Sand

A jaką on ma wielkość? Nie fruwa po wodzie?

Edytowane przez jar2789 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jakiej wielkości. Na początku oczywiscie fruwał. Później sie przesypywał od mocnej cyrkulacji. Teraz jest już ok.

Na filmiku powyżej widać zresztą poodsłaniane miejscami dno.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku to już extra wygląda a dla mnie acra (Osadowa)jest naładniejsza


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Tak to mniej więcej wszystko wygląda na ten moment. Filmik wrzuciłem co prawda na YT już kilka dni temu, ale od tamtej pory niewiele się zmieniło.
Akwarium, można powiedzieć, że jest jak totalny "samograj" - pomimo tego, że nie mogę poświęcać na nie tyle czasu co bym chciał to nadal mnie cieszy swoim wyglądem :-) i tym że jest :-)

PS. Filmik jak zwykle na szybko z telefonu - ale dostępny w HD. Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka sol stosujesz?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka sol stosujesz?

Od dawna stosuje Reef Crystals. Wcześniej akwarium szło na Instant Ocean, z ktorej też bylem zadowolony ale była solą ktora wymagała uzupełniania mikro w systemie (co akurat bylo fajne jak było więcej czasu na takie rzeczy) ale miała też tą wadę, że nie trzymała parametrów, np. w każdym nowym wiaderku miałem inne zasolenie z tej samej naważki soli.

Piękne. Gratuluje.

Dzięki. Chociaż mam pełną świadomość, że nie bardzo jest czego.. patrząc po innych zbiornikach na forum.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat gdyby wyznacznikiem jakości akwarium było jego zarośniecie, to powinienem wyciągnąć wnioski, że u mnie coraz gorzej :-) Akwarium było już dużo bardziej zarośnięte niż teraz ale bylo to problematyczne i nie podobało się zwierzakom. W wyniku ciągłego pielenia i łamania zrobiło się luźniej. Ale cieszę sie że Ci się podoba :-)

Edytowane przez TWISTMAN_eu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Co prawda filmik z akwarium firmowego, ale nie mogłem się powstrzymać przed publikacją.
Fajnie dokazują w tych ukwiałach
W moim SPS-owym tego nie uświadczę. Natomiast to akwarium (w założeniu testowe) - świetnie wypełnia lukę akwarystycznych doznań :-) Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w 100% rację...

Pomimo, że zbiorniczek jest młody i nie prezentuje wysokiego poziomu to dla mnie jest MEGA.

Z przyzwyczajenia do "krzaków" zapomniałem chyba ile uroku mogą mieć miękkie, ukwiały i zoa. Kołysanie się tego wszystkiego to czysta magia :-)

Ostatnio to właśnie przy tym zbiorniku siedzę z "nosem przyklejonym do szyby"...

Kilka fotek:

af7.jpgaf1.jpgaf2.jpgaf3.jpgaf4.jpgaf5.jpgaf6.jpgaf8.jpgaf9.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.