Skocz do zawartości
dieter25

Plaga rurówek jak zapanować

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rurówkami są po prostu wszędzie i ręczne usuwanie nie daje skutków.Wielkosć pióropuszy od 1-3cm i obrastają wszystko i zagłuszają zoa i inne mniejsze korale

Jak się tego pozbyć? Na zdjęciu niewielka namiastka

post-21976-0-45075900-1374180146_thumb.jpeg

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpuścić zwierzaka, który się tym żywi np. jesli pozwalają warunki to chelmona - 2 dni i po rurówkach


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Mariusz ale w tym wypadku ino chyba chelmon mi pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie duze akwa?

Na marginesie. U mnie brzydal wycina...

Forcipiger tez...

Pzdr

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze sukces w rozmnazaniu nie plage.

Toz to raj dla DSB, przyciac tuz przy podstawie a potem delikatnie zaglebic w piasek. Odwlok z obecnego rozmiaru do grubosci 6-7 milimetrow, pioropisz 2 x tyle bedzie w rok.

Szkoda ze mam tylko dwie takie rurowki i sie nie mnoza


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś jest przyczyna. u mnie dużo rurówek się pojawiło ja przesadzałem z karmieniem ,, mrożonki + karma w new life spectrum ale nie w takiej skali jak na fotce. te rurówki coś muszą wyłapywać i dlatego tak nacierają. z pewnością jak kupisz jakiegoś zwierzaka co je zje to się uporasz z tym problemem na jakiś czas. ale radzę musisz poszukać przyczyny i ją usunąć. może też przesadzasz z pokarmem albo masz za mała filtrację


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci Grześku wysłał skałe z tym sukcesem hodowlanym :)

Myślę że filtracja jest o.k tak mi się wydaje a z karmieniem to raczej kryl,artemia,glony nori etc dla ryb,a korale tylko reef pearls raz w tygodniu i koral fluid

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby ktos powiedzial: "mam plage blazenkow" :)

rurowki sa cool. Jak Ci przeszkadzaja to wrzuc skale gdzies na tyl i luzik.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w akw? jakie korale?a rurówki są filtratorami czyli wyłapują pokarm z przepływającej wody a bez pożywienia nie powinny zbyt atakować.


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada nadal nie wyklarowana czyli wszystko i nic ,ale wyrastają miedzy koloniami zoa czym zabierają swiatło to samo obklejają korale swoimi szkieletami jutro zrobie lepsze foty

Tester dzięki ale obrosły filar więc nie wrzucę go gdzieś z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, że rosną na widoku, myślałem że wolą ciemniejsze miejsca, ja mam większe ilości w sumpie, w akwa rosną w małej ilości i tylko pod skałami gdzie jest mało światła.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rzeczywiscie chcesz sie ich pozbyc to "pozycz" od kogos foricpigera lub chelmona. Raz, dwa zalatwia sprawe


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę będzie musiała rybka posprzątać tego naprawdę sporo a z czasem i tak pewnie odrosną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem swego czasu w 500l wszędzie były - ja je lubiłem... ale bardziej wolałem chelmona :)

chelmonek załapał o co cho dopiero po miesiącu, potem jeszcze 2 miesiące czyszczenia i po rurówkach ani śladu :)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpuść sobie kuekenthali-u mnie wyjadła prawie wszystkie rurówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mam 4 szt i 4 wunderwaffe i rurówki sobie rosną i aiptazje też .

Jednak będe polował na chelmona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie kupiła taką skałę dla mojego Heniusia. Odkąd pływa w moim akwa żadna ruróweczka nie ma szans, tak je lubi :)

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 krewety kuekenthali nie ruszają rurówek, tyle że skałki elegancko wyczyszczone i aiptasi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to tak, jak pisałem. miałem jedną, ale poczyściła z większości rurówek (a także niektórych drobnych ślimaków, wszelkiego robactwa z szyb i innych takich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, u mnie zarastają skałki z zoa rosną między polipami przez co zoa się nie otwierają. Co byście polecili do ReefMaxa co by pomogło zapanować nad rurówkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się cieszę a w zasadzie cieszyłem z każdej sztuki dopóki nie odkryłem problemu, nieotwierające się zoa zaczynają zanikać lub nie rosną a to już nie cieszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.