Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Gołębie Pocztowe/Ozdobne Loty

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla miłośników Gołębi pocztowych każdy Region ma swój indywidualny numer okręgu np mój zmarły wujo miał numer 274 czyli Piotrków Trybunalski a Zgierz ma już 228 :) u mnie na działce zostało jeszcze po ojcu 4 Białe i 1 Płowy było ich więcej ale coś je podbiera systematycznie prawdopodobnie Jastrząb i 5 Starych zostało :) ale planuje zapuścić też Ozdobne Pawiki :) ja raczej mam dla ozdoby ale są miłośnicy którzy systematycznie je trenują i puszczają i wygrywa ten Którego gołąb wróci jako pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem że nasze hobby jest pojechane i mocna skarbonka, sporo ostatnio jezdze po kraju i jak widzę masę samochodów z gołębiami od przyczepki za osobówką po tandemy solówka + przyczepa na rejestracjach mocno egzotycznych w danym regionie to zdaję sobię sprawę że to dopiero jest prawdziwa pasja i zakręcenie !


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 9 pawików, fajne i wdzięczne ptaszki.

Zaleta pawików jest taka, że nie siadają mi na dachu i wiadomo czego nie robią ;-) to praktycznie nieloty. Tylko żona się złości, bo czasem narozrabiają w ogródku. Są bardzo bezobsługowe czego nie można powiedzieć o akwarium;)

Powodzenia.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam egzotyczne gołąbki diamentowe, jedne z najmniejszych gołębi świata :) ostatnio zdobyłem formę lodową, są biało-jasnoniebieskie :) niestety hodowla ptaków egzotycznych też sporo kosztuje, oj sporo ;) ale radość z przychówku jest zawsze, czego nie można powiedzieć o rybach morskich :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś chciałem mieć diamentowe ale trudne w hodowli, no i warunki w jakich trzeba je trzymać - zrezygnowałem. Pawiki siedzą w gołębniku co jest zaletą. Choć z rozmnażaniem też nie są łatwe.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne w hodowli?? Pudełko po monte jogurtach na gniazdko, i jechane :D Już kilkanaście młodych odchowałem, dla mnie porównywalne są z hodowlą papug falistych czy zeberek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy coś takiego :

te turkoty bucharskie są urocze.

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu ze skarpetami na Łapkach :) była też u nas kiedyś taka para Bocianów to Jastrząb je zwinął :) a Kolorystycznie to nawet Gołębie pocztowe mogą nie jednego powalić na kolana , Kiedyś miałem takiego cudaka które każde pióro miał innego koloru chyba z 6 Kolorów :) ale najładniejsze według mnie to czyste Białe, Czerwone,Pomarańczowe,Płowe i Graniate :) Siwe i Karpiate do mnie nie trafiają wśród Pawików też jest sporo odmian Barwnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14 a diamentowe trzymasz w gołębniku? bo z tego co czytałem to zimy nie wytrzymają. Muszą mieć ogrzewane pomieszczenie a jak wstawię klatkę w domu, to mnie żona wyrzuci razem z gołębiami... Pawiki toleruje, bo nie mam ich dużo. Właśnie od dzisiaj +2 młode :-)


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ich Kolor Białe czy jakiś inny ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 białych z czerwonymi skrzydłami i 6 białych. Za tydzień dojdzie jeszcze para białych z czarnymi ogonami i para złotych.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ojcem trzymam w małym drewnianym gołębniczku z wolierką gołębie ozdobne: kariery, garłacz angielski, turkoty około 20 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.