Skocz do zawartości
Robert-reef

Jak przetrzymywać rozpuszczone kostki mrożonki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak przetrzymywać rozpuszczone kostki mrożonki?

Chodzi o to że mam małą obsadę i karmie około 2 kostek na dzień. Teraz rozmrażam kostki w kiliszku z wodą ro zasysam strzykawką rozpuszczone mięsko. Przez cały dzień wstrzykuje po trochu do akwarium aż pod wieczór mam pustą strzykawkę.

Widać czasem, szczególnie jak jest bardzo ciepło że jedzonko pod koniec dnia ma zmienioną konsystencje w strzykawce :).

Wiem że najlepiej jest sporządzać na świeżo kostkę no ale nie chce mi się pierniczyć z dzieleniem kostki na kilka części i latanie na piętro do lodówki aby przynieść i przyrządzić jedzenie. Teraz leży strzykawka przy akwarium i kiedy podchodzę to psiknę porcje i obserwuje żerowanie :).

Może konserwantów dodawać... witaminę C i kwasu solnego kapkę :) ? Może lepiej rozrmrażać w wodzie z akwarium czy w czystej solance? (wydaje mi się że nie ale może solanka utrzyma dłużej świeżość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spokojnie w ro rozpuszczac ale jednak proponuje trzymac strzykawke w lodowce. Caly dzien przy takich temperaturach to wg mnie troszke dlugo.

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To karm 2-3 razy dziennie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie dwa razy dziennie I zwierzaki maja sie ok.

Proponuje kupic sobie mala lodowke co by sie I strzykawka I piwko zmiescilo, to postawisz przy akwa I jeszcze przyjemniej karmic sie bedzie :)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie będe musiał kupić jakąś małą lodówkę. Ja karmie teraz ze 20 razy dziennie. Strzykawka leży cały czas obok akwarium, jak przechodzę czy usiądę przy baniaku aby coś popatrzeć psiknę czasem, ale widzę że to nie dobrze wygląda zawartość pod koniec dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rozmrażasz 1 kostkę jak się skończy to 2gą. Zawsze to coś skróci czas przebywania w ciepłym a Ty się tak nie nalatasz :p


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tak karmisz te kilkanascie razy dziennie...

Jak bedziesz tak caly czas karme podawal, to cokolwiek masz w zbiorniku, nie pomoze ci ogarniac czystosci w baniaku.

Wszystkie zwierzaki wiecznie z brzuchami w gorze ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo opcja z taka torba turystyczna na 4-6 browarkow i wklad z zamarzalki :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo opcja z taka torba turystyczna na 4-6 browarkow i wklad z zamarzalki :)

Ale to chyba na browarka:D


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję o zakupie lodówki. Jakoś w następnym tygodniu wybiorę się na zakupy bo w sumie już od dawna myślałem o podręcznej lodówce na zimne napoje :).

Zastanawiam się czy ma sens częste karmienie, czy faktycznie przestawić się na jakieś stałe pory karmienia 3 razy dziennie.

Teraz zresztą dokupuje trochę ryb i na pewno będę musiał zwiększyć porcję więc może będe dodawał po 1 kostce 3 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,

Jaka masz obsade? Pytam, bo zastanawia mnie czy nie dajesz zbyt duzo jedzenia.

Druga sprawa to karmienie "20 razy dziennie". Jesli dwie kostki mrozonek podajesz na 20 razy to czy na pewno wszystkie ryby sie najedza? Z reguly jest tak kilka ryb jest cwanszych od innych i podplywa szybciej do koryta. Tym samym, takie mikroskopijne dawki pokarmu moga byc "wciagane" przez te szybsze i odwazniejsze ryby, a te mniej rozgarniete moga glodowac.

Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze nie tylko ryby jedza mrozonki. Polecam wiec karmic wiekszymi porcjami i rzadziej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada to: 2 błazenki, Chrisiptera chemicyanea, Neoglyphidodon crossi, Żółtek, Brzydal, 2 krewetki czyszczące,1 wundermani, Cryptocentrus cinctus, 2 duże rozgwiazdy piaskowe (średnica 12-15cm), wężowidło ophiomastic (średnica ok.15cm), kilkanaście różnych slimaków kopiących piach (strombusy, dolabelle, olivki), ślimaki turbo. Wszystkie ryby raczej małe (długość ok.3cm) tylko żółtek i brzydal są trocze większe (długość ok 5-6cm)

Ja tak naprawdę się zastanawiam czy nie za mało pokarmu daje na taka obsadę :) Widać że wszystkie z ryb złapią coś dla siebie bo nie wyłączam cyrkulacji i pokarm fruwa po całym zbiorniku. Żółtek jest najsprawniejszy ale i inne ryby też coś upolują. Nie wiem jak inne zwierzaki (rozgwiazdy, ślimaki, wężowidło) ale myślę że i dla nich coś tam spada.

Przejdę jednak na karmienie 3 razy dziennie, będzie wygodniej, szczególnie że i tak w najbliższym czasie zwiększę obsadę o kilka rybek więc docelowo będe rozmrażał po jednej kostce 3 razy dziennie. Chyba że karmie za dużo.

PO4 mam niewykrywalne, NO3 nie wiem bo ostatnio nie mierzyłem ale wcześniej też było nie wykrywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twoją obsadę to za mało karmisz, ja proponuje karmić 3x dziennie po jednej kostce. No i oczywiście Nori dla żółtka.

A jak zwiększysz obsadę to i pokarmy więcej będziesz musiał dawać


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmi za malo. Rzeklbym za duzo. Jesli ryby maja regularnie podawany pokarm pod dostatkiem to sie rozleniwiaja. Zoltek nie skubie skaly, brzydal nie zjada aiptasi...

Ja majac wieksze ryby karmie 1 -2 kostki co drugi dzien.

Ale oczywiscie to Twoj zbiornik wiec karm po swojemu ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sypie czasami szczyptę pokarmu w granulkach oraz suszone algi czy spirulinę - 1,2 razy w tygodniu, czasem robię jednodniową głodówkę - z raz w tygodniu.

Teraz niedługo dokupie jeszcze 4 małe ryby i jednego większego naso - myślę że ze 3 kostki dziennie będe im podawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso do 200 litrów ?

przemyśl to jeszcze raz


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso do 200 litrów ?

przemyśl to jeszcze raz

Spodziewałem się podobnej reakcji :)

Powiem, że w planie mam 1500-2000 litrów akwarium. Miałem robić dla słodkich ale pewnie będzie to jednak morskie :). Za około rok będe już na etapie ustawiania akwarium na miejscu, przez ten czas rybka pokisi się trochę w 2setce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje jednak wstrzymac sie z Naso do czasu postawienia 2000L. 200L to okrucienstwo dla tej ryby.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.