Skocz do zawartości
Robert-reef

Ile czasu wytrzymają "zwinięte" korale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 tygodni mam zwinięte główki dużych zoantusów zielonych, w ogóle nie zauważyłem żeby się otwierały.

Mam też kolonie niezidentyfikowanych korali, która to też wypompowała się i siedzi blisko skały, wcześniej dziesiątki polipów odstawały od skałki na kilka milimetrów teraz siedzą płasko na skałce.

Nie wiem jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy ale obawiam się że jak tyle czasu siedzą schowane te korale to się nie odżywiają więc długo nie pociągną.

Proszę napisać ile czasu korale mogą siedzieć schowane.

Schowanie korali zbiegło sie z kilkoma czynnikami - zastosowanie chemiclean, zmiana ustawiena cyrkulacji (skierowanie lekko w kierunku zoantusów), wpuszczenie brzydala, który to czasem potrawi skubnąć jakiegoś korala czy rurówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zwierzaki jakies po nich laza I wkurzaja, albo cyrkulacja. Zacznij od przestawienia tego drugiego.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoanthusy są jednym z przysmaków brzydala. Jak je podskubuje to i witaminy nie pomogą.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może brzydal je podskubuje i stresuje, u nas gustował miedzy innymi w zoasach i eufylkach.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go podejrzewam, ale nie przyłapałem go na skubaniu tych konkretnie zwierząt.

Ciekawe jest to że skała jest obrośnięta cała zoasami ale te pozamykane są tak jakby od góry, gdzie był większy prąd wody i światła. Wcześniej przez wiele tygodni rosły w tym samym miejscu bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od przyczyny, moga byc zamkniete przez kilka miesiecy jak i najwyzej kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze problem z niewychodzącymi polipami acropory. Kupiłem 3 sztuki, jedna pięknie polipuje a 2 pozostałe wystawiają poniżej milimetrowy polip lub wcale nie widzę mordki. Widać jednak że rosną wszystkie, mają nowe odrosty i stożki. Taki stan mam już może od 2 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to jak takie zamknięte przez kilka miesięcy korale się odżywiają?

Dzisiaj w nocy zauważyłem że zoantusy wystawiają polipy. Często podaje plankton więc pewnie dlatego nie umierają przez tyle czasu.

Zauważyłem też na tych pozamykanych zoasach takie mikro robaczki białe, było ich kilka. Wyglądały jak pyłki ale widać było że się tak poruszają-przeskakują przy podmuchach. W sumie na jednym z zamkniętych zoa zobaczyłem te kilka "robaków" na innych kilkunastu główkach ich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.