Skocz do zawartości
Tom_Killer

Jakie korale na szczycie skały

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pytanie jak w temacie jakie korale lubią być pod światłem na maxa na szczycie skały ?

Mam tak łyso na szczytach i coś bym tam posadził ale nie za bardzo wiem co.

Podpowiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montipory też lubią światło :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może grzybki i zoantusy?

Ja tak miałem - clavularia, zoanthusy i grzyby rosły do samej powierzchni, bo świetlówki były krótsze niż zbiornik (39W/112cm dł.)

Mówiąc brutalnie wprost: Jak można coś sensownego podpowiedzieć skoro nie napisałeś ani słowa o swoim oświetleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam monti wysoko i pocillopore ale moje swiatło nie jest powalające.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie monti tez sie cieszy dobrym zdrowiem na szczycie.

Zauważyłem że acanastrea tez polubiła światełko wiec też poszła na górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 10cm pod lustrem euphillie.

Na takie rzeczy raczej ciężko znaleźć odpowiedź.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 10cm pod lustrem euphillie.

Na takie rzeczy raczej ciężko znaleźć odpowiedź.

Kiedyś miałem tak samo, dzieliła się jak głupia.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak aiptasia :thumbup:

tyle że na małe głowy ale rośnie szalejąco.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Ja mam dość wysoko caulastree pompuje się maksymalnie i widać ze duza ilość światła dobrze jej służy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ,ze co bys tam nie umieścił musi przejść przez osfojenie do światła czyli po zakupie co jakiś czas przenosisz w wyższe partie zaczynając od dna.Celowalbym raczej w jakieś sps.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość montipor to akurat raczej są mało/średnio lubne.. ;-) Jak będzie za dużo światła - będzie oblewała się do dołu i raczej uciekała od światła.. Wyjątek stanowią Montipory typu superman/undata itd..

Na samą górę dałbym jakąś acrę z gatunku tych nie do prześwietlenia - jak zależy Ci na rozroście - to jakąś o cienkich gałązkach/szybkim wzroście - jak ma być tylko ozdobą - to zapodaj jakoegoś grubaska - jak np. wspomniany to humilis.. ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek. Jakie to acropory byłyby z gatunku nie do prześwietlenia?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość montipor to akurat raczej są mało/średnio lubne.. ;-) Jak będzie za dużo światła - będzie oblewała się do dołu i raczej uciekała od światła.. Wyjątek stanowią Montipory typu superman/undata itd..

Na samą górę dałbym jakąś acrę z gatunku tych nie do prześwietlenia - jak zależy Ci na rozroście - to jakąś o cienkich gałązkach/szybkim wzroście - jak ma być tylko ozdobą - to zapodaj jakoegoś grubaska - jak np. wspomniany to humilis.. ;-)

I to jest odpowiedź ! Mam lampe na diodach Cree a szczyt u mnie naprawde wysoko sięga i żaden miękki nie daje rady tak wysoko, monti oblewa się i wygląda słabo. Kilka cm niżej mam rhodactisy które wyglądają jak perski dywan- przerośnięte polipy aby przysłonić się troche. Każdy z nas ma inne oświetlenie i nie porównujmy kilka świetlówek do 160W Cree.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to są te acropory "nie do prześwietlenia"? Bo mi wszystkie acry pod HQI tracą kolory, szczyty skał mam puste bo wszystko traci kolory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.