Skocz do zawartości
michu1986

pompy tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakie są Wasze doświadczenia z pompami cyrkulacyjnymi firmy Tunze? Obecnie posiadam 2 sztuki 6105. Od kiedy mam akwarium a jest to koło 4 lat z jakimiś przesiadkami co jakiś czas pojawiają się z nimi problemy... Mam na myśli w obecnej 6105 pękniętą zewnętrzną izolacje przewodu zaraz przy wyjściu z pompy...czy np słabo trzymające uchwyty samą pompę. Osobiście nie miałem problemu z hałasowaniem którejś z nich, ale słyszałem o kilku takich przypadkach. Podczas używania jednej z nich oczywiście zdążył spalić się jeden zasilacz a pompy maja niecałe dwa lata. W starym akwarium ponad dwa lata temu miałem 6025 i tam tez pojawiały się jakieś problemy... Zastanawiam się czy warto inwestować w sprzęt tej firmy który teoretycznie jest topowym sprzętem wśród pomp cyrkulacyjnych? Jakie są Wasze doświadczenia z firmą Tunze pod kątem cyrkulacji? Prosiłbym również o Wasze opinie na temat pomp Vortech bo ja nie mam pomysłu co kupić i przy jakich pompach zostać.

pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 z kontrolerem ale od miesiąca,na razie nie widzę u siebie lepszych. no sprzęt 1-sza klasa, mały rozmiar, mało prądu pobiera a ma moc :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze tunze to taki morski odpowiednik mercedesa :) byl niezniszczalny i niezawodny puchatek ( czyt. 6100 - 6101) ale doprowadzil swoja niesmiertelnoscia firme na skraj bankrutctwa :) wiec nowe, bardziej wypasione modele juz brakiem pptrzeby serwisowania nie grzesza :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie 6100 z kontrolerem jakieś 6-7 lat bez jakichkolwiek problemów. Musiałem jedynie wymienić plastikowa część wirnika bo z czasem się postrzępiła. Nie wiem za to jak nowe produkty tej firmy trzymają jakość.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie 6105 ...w obu jednoczesnie wypadły oski ... podczas czyszczenia strumieniami lala sie rdza, jedna wypadla z korpusu ... mialem juz kupowac nowe ale ... wkleilem oski od jvp i sięgają dalej


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tunze 6055 i mam vortechy mp40. Osobiście byłem przeciwnikiem tych pomp - przeszkadzał mi hałas i cena. Stałem się posiadaczem przez przypadek tych pomp i patrząc na cyrkulacje jaką robią, nie zamieniłbym ich na tunze czy jakąkolwiek inną pompę. PIĘKNIE dmuchają! Troszkę hałasują ale nie ma dramatu. Jak akwarium nie stoi w miejscu w którym śpimy, to luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.