Skocz do zawartości
sasz5

Mój nawilżacz powietrza - czyli piko rafa 30l

Rekomendowane odpowiedzi

No w końcu jakieś życie jest :thumbup: Teraz jeszcze czekamy na te sps'y i pokolce :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że prędzej czy później tak sie to skończy :) , bez soli sie żyć nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na testy ile da się wyciągnąć z mojej szklaneczki...... Foto robione 30min po włożesniu korali, więc nie wsio napompowane. Zobaczymy czy da się to utrzymać w ryzach. :thumbsup:

gallery_11117_2731_650291.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czad. no no, jestem ciekawy co z tego bedzie :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no piknie się zapowiada i ten sps-owy las na górze ;) Niech akwa rośnie w siłę, powodzenia.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

podziwiam Cię za odwagę... oczywiście kibicuję mocno... :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały upgrade. Wsio śmiga - okrzemek 0,00%, glonów na szybach - 1/tydzień lekki nalot - bajka - oby tak dalej..... Codziennie probiotyki z AF co 2-3 dzień coral A, colar V, coral E......Dziś szkiełko wygląda tak:

gallery_11117_2731_383879.jpg

gallery_11117_2731_569747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tych probiotykow dajesz na taki malenki zbiornik?

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, widzę też że doszły nowe koraliki :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probiotyków kropelka dziennie - inaczej sie nie da podać, gdyż trudno się dzieli kroplę na 6 części :thumbsup: Teraz no3 i po4 prawie nie wykrywalne więc polecą co 2,3,4 aż będę dawał raz w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie kolory są takie jak w akwa przy niebieskich ledach............. one tak świecą :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Seriatopora chetnie by wykorzystala miejsce, ktore zabieraja kamienie na samej gorze. Moze warto je zdjac ?

Smieszne takie malenstwo :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały wpisik.......Chyba będzie mała zmianka - wczoraj robiąc porządki a piwnicy wpadło mi w ręce moje stare szkiełko 40x25x30, oczywiście zapaliła się nad głową żarówka jak w kreskówkach - :thumbsup: TA-DA idealne zamiast kostki. 2 razy nie trzeba było się zastanawiać. Kosteczka śmiga aż miło wsio otwarte - to czemu nie zmienić na ciut większe? Dziś zrobiłem sobie ledy, solanka się miesza i wieczorkiem będzie drobna przesiadka.....tylko niestety chyba nici z dziennika piko rafki na syntetycznej skale, ponieważ znalazłem w extra kawałek LR. Zobaczymy czy zaryzykuję na LR czy tylko przełożę wsio do większego nawilżacza......Dziś wieczorkiem będzie upgrade.....z fotkami oczywiście

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się stało........ nie mogłem oprzeć się pokusie no i nastąpiła zmiana....jakość foto nie najlepsza bo 5min po włożeniu korali i woda jeszcze nie klar :thumbsup: ale dla mnie efekt bajka..... sami oceniajcie....

gallery_11117_2731_279919.jpg

Tak dla info - ta cyrkulacja to koralia nano 900l/h a cała długość to tylko 40cm ....

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, rzeczywiste - skała bajka :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie lepiej niż poprzednie :smiling: . Tam wszystko było upchnięte jakby na wcisk a tu ułożenie skały pozwoliło choć minimalnie uzyskać efekt głębi .

Coś tak czuję że niedługo będziesz miał kolejne większe akwarium, potem większe i większe ....


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zdecydowanie lepiej niż poprzednie :smiling: . Tam wszystko było upchnięte jakby na wcisk a tu ułożenie skały pozwoliło choć minimalnie uzyskać efekt głębi .

Coś tak czuję że niedługo będziesz miał kolejne większe akwarium, potem większe i większe ....

.... aż w końcu powiesz: "Po co likwidowałem tamte"


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.... Spokojnie większe mi nie grozi - mając na codzień ponad 10tyś l słonej wody w pracy uwierzcie - wracając do domu już sie nie chce koło tego robić......To tak jakby stolarz wrócił do domu a żona do niego - "Kochanie naprawisz mi meble?" A tak poważnie - większego nie planuję.....to powstało bo czegoś mi brakowalo w tej kosteczce, poza tym nie przepadam za kosteczkami, gdyż ciężko mi się układa hardscape, ja lubię prostokąt i ułożenie skał w trójkąt lub dwie kolumny....(chyba mi zostało zboczenie po Nature Aquarium). Pewnie gdybym zrobił wcześniej porządki i znalazł to akwa to by kostka wogóle nie powstała a tak przynajmniej się coś dzieje :thumbup: .....Zobaczymy czy wywali jakieś glony na LR, jak będzie wsio rosło itp......Teraz przede mną jeszcze jedno wyzwanie - dobór obsady pływającej.....może pojawią się Aioliops megastigma lub Apogon neotes lub jakieś inne maluszki....kto wie, czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon a nie myślałeś o jakimś przedstawicielu rodziny trimmy np Trimma cana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.