Skocz do zawartości
sasz5

Mój nawilżacz powietrza - czyli piko rafa 30l

Rekomendowane odpowiedzi

pięknie to wygląda :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - inaczej nie widzę aby przy takiej obsadzie korali oraz mega wielkim systemie filtracji mieć zerowe no3 i po4 :thumbup:

A wiesz, że adsorbenty zawierające glin niewskazane są do tej metody.,.. ?? (Purigen)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phosguard zawiera glin ale purigen?

A masz rację, sorki że śmiecę


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że adsorbenty zawierające glin niewskazane są do tej metody.,.. ?? (Purigen)

No właśnie wydaje mi się że Purigen nie zawiera glinu - to przecież żywica na bazie polimerów.....Phosguard na 100% to tlenek glinu ale purigen? Zaciekawilo mnie to teraz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoooko ale dzięki temu wielu sie dowiedzialo co jest w jakim absorberze :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baniaczku śmiga wsio aż miło patrzeć - dziś wrzucam fotki odpienka - Resun SK-300 też potrafi pienić( jak na tak wielki sprzęt)....hehe tylko chyba nie każdy z tego co udalo mi się potestować.....Dlaczego - nie wiem pewnie taki ich urok... :thumbsup:

gallery_11117_2731_234471.jpg

gallery_11117_2731_31810.jpg

A w baniaczku jak na foto poniżej - cóż więcej chcieć - obym za pół roku też napisał te słowa - W baniaczku luz - tylko korale urosły......

gallery_11117_2731_713346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne,tylko temat nie pasuje do akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama też ma od niedawna u siebie tego Resuna i jest z niego bardzo zadowolona, wyrzuca gęstą pianę i szlam, jednym słowem spisuje się :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne,tylko temat nie pasuje do akwarium.

hehe - no cóż ale taka jest rola tej piko rafki - bez niej niestety rano mam zatkany nos na maxa.... :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,że masz złą pojemność wpisaną w temacie,w końcu to nie jest baniak 15l.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,że masz złą pojemność wpisaną w temacie,w końcu to nie jest baniak 15l.

No tak faktycznie - start był na 15l a teraz jest 30l.....Ale dlaczego ja widzę w temacie 105l? Jak nic nie zmieniałem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moderator zmienił?Tylko mu się coś pokićkało.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedź mi proszę jaką masz lampę?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lampy - komplet własny: 5x Cree 1W białe + 4x Cree 1W niebieskie do tego 11W niebieskich ledów typu SMD

smd.jpg

oraz jedna niebieska leda Cree jako nocna.....

SMD sie palą od 7:30 - 22:00

Białe Cree z niebieskimi Cree są w jednym zestawie i odpalają się od 14:00 - 20:00

Nocna Cree 1W niebieska od 22:00 - 2:00 oraz od 5:00 - 7:30

P.S Wieeelkie dzięki za zmianę w temacie

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 -tydzień po zmianie...

Po wielu bólach i walce fotograficznej w końcu udało mi się cyknąć foty w niebieskich ledach oraz przy nocnym oświetleniu czyli 1W niebieskim cree. Niestety "problemy" w baniaku pojawią się szybciej niż myślałem a mianowicie :thumbsup: korale - za chwile się nie zmieszczą jak tak dalej pójdzie...... Póki co bez problemów - seriato i monti mają już przyrosty 2-3 mm, acry polipują. Teraz tylko jeszcze "podrasować" kolorki SPS-ów bo LPS i miękasy to już palą po oczach... i akwa miodzio...Zero glonu (nalot na szybach co 3-4 dni przecieram). Z nowości doszedł baling - CaMg 3ml/dobę i KH 2ml/dobę (jak nie zapomnę dolać - hehe)

gallery_11117_2731_197659.jpg

gallery_11117_2731_219589.jpg

Zdjęcie w nocnym jednym LED

gallery_11117_2731_105728.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Chcialem sie zapytac jaki jest koszt takiej lampy led jak Ty masz ? Dałbyś zdjecie calosci akwa z ta lampa ?

Bede musial pomyslec w przyslosci o takiej kolorki super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa śmiga bezproblemowo - na dowód tego jak SPS-y śmigają 2 fotki - 1- zrobiona miesiąc temu a 2 zrobiona dziś..... Sami oceńcie

No3 i Po4 dalej nie wykrywalne salifertem. Jedyne minus to taki że pomarańczowa rico gdzieś zwiała na tyły baniaka... :crybaby:

gallery_11117_2731_282476.jpg

gallery_11117_2731_267018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę że i rybka się pokazała :) Maleńka Babka odbija się w bocznej szybce :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale meega:D czy resun puszcza Ci bąbelki do akwa ?


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak. Kibicuje!

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwarium, może i moje podobnie będzie wyglądać kiedyś tam. Choć ja z twardych zrezygnowałem.

Ale Twoje to taki wzór dla tych od "30" - punkt odniesienia - po prostu super.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super - problem polega jedynie na tym, że niedługo korale podrosną, no i trzeba by coś przyciąć, coś przestawić... :(

Wiem, bo sam miałem taką "30", potem przełożyłem korale do "210" ... i znowu przydało by się większe :)...

Ale akwarium Autora tematu - aż by się chciało w ramki oprawić i na ścianę :) A przynajmniej na tapetę komputera - można prosić o nieco większą fotke :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dale - tutaj masz rację. Mojego lobophytona już przestawiam z miejsca na miejsce, bo się coraz bardziej pompuje. Niedługo pójdzie gdzieś na skały, bo i w nowym miejscu zaczyna szyby i skały dotykać.

Też bym z chęcią takie zdjęcie w ramkę i na ścianę rzucił :)

A w dodatku masz o wiele fajniejszy kształt tego akwarium, nasze te aquaele są wg mnie trochę za wysokie o jakieś 5 cm. Te 5 cm to dałbym wszerz lub wgłąb i byłoby lepiej.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.