Skocz do zawartości
adrianjaw

woda z RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem nowy filtr RO. Wszystko podłączyłem według instrukcji. Po sprawdzeniu TDS pokazuje 0,001 .

Czytałem że po żywicy TDS ma pokazywac 0,000 . Nie wiem co może być przyczyną takiego wskazania TDS.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz TDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pokazuje po membranie?

Najpierw daj się trochę odpuścić wodzie,później zmierz.

Ja odpuszczam ok 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuśc troszkę wody tak przez 10 minut i sprawdź jeśli dalej tak jest to sprawdź czy masz dobrze wszystko poskładane czyli cz wszystko bobrze dochodzi u mnie musi by na max skręcony pojemnik z żywicą inaczej łapie jakoś wodę przed przejściem przez żywice i pokazuje 0001


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. jutro sprawdzę jeszcze raz podpięcie RO. MIernik to TDS-3HM digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po membranie pokazuje 0,03 , po żywicy 0,00. a jak nalewam do wiaderka to 0,22. jutro zmieniam wiadro na jakiś inny pojemnik i zobaczę jakie będą pomiary. Adrian.

Edytowane przez adrianjaw (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO2 zawarte w powietrzu rozpuszcza sie doskonale w wodzie RO tworzac jony CO3(2-) / HCO3- i stad masz skok na TDS. Z tego samego powodu rowniez spada pH. Jesli nie mierzysz TDS "przy wezyku" to potem juz nie ma sensu

Brudne wiadro to rowniez rozsadny powod.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie po trochu i jedno i drugie bo wskazanie TDS jest dosc wysokie. jeśli wiadro bez pokrywki to duza powierzchnia sprzyja wylapaniu zanieczyszczen z powietrza, jesli jeszcze stoi w lazience w ktorej w miedzyczasie ktos cos robił, mył się, używał dezodorantów etc etc, to to co rozypliło sie w powietrzu w ciągu kilku minut opada i czesc tego trafia do wody. jakbys rozmieszał dobrze wode w wiadrze to mogloby sie zdarzyc, ze wskazania TDS by sie zmieniły na nizsze bo przez jakis czas stezenie zanieczyszczen na powierzchni jest wyzsze niz przy dnie. przynajmniej ja u siebie zaobserwowalem takei zjawisko po zmianie kannistra z małym wlewem na beczkę z szerokim, od tamtej pory na beczkę nakładam pokrywę i problem zniknął.

a wiadro musi być czyste swoją drogą - najlepiej dobrze wypłukac dwoma pierwszymi litrami po uruchomieniu filtra i dodatkowo osuszyć ściereczką która dobrze wchłania wodę. a jeszcze lepiej uzywac wiadra czy innego pojemnika ktory nie jest do niczego innego uzywany niz prace przy akwarium.

a co do nowej membrany to powinno się spuścić pierwsze 20litrów wody do ścieku bo mniej wiecej tyle jest potrzebne do jej oczyszczenia.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim jednak musi byc zdrowy rozsadek...

Jesli woda po RODi daje zerowy TDS to znaczy ze jej jakosc jest zadowalajaca. O ile wiadro jest "brudne" po poprzednim rozrabianiu solanki to mozna problem zignorowac. No chyba ze poprzedniu uzywales tego wiadra do mieszania farby emulsyjnej ... ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.