Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki uprzejmosci wlasciciela sklepu w ktorym kupowalem, dzis uszkodzona pompa zostala wymieniona na nowa. Narazie wrazenia bardzo pozytywne. Mam zbiornik 200 l, ustawilem pompe na W1 i S2 i pieknie rozbujala moj zbiornik o dlugosci 100 cm. Na S3 bylo troche slabo, wiec zwiekszylem moc na S2. Jesli chodzi o halas to slychac ja jak sie przylozy ucho do szyby, z odleglosci 30 cm jest juz nieslyszalna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka znajomych, dość przypadkowo doszła jeszcze jedna pompka Jebao - tym razem obiegówka DC60.

W ogóle nie zakładałem że zmienię OR6500 na DC60 bo właścicielka była zadowolona ze starej pompki. Ale...wczoraj chcąc odpalić obieg - za nic nie chciała wystartować.

Po rozkręceniu okazało się że OR6500 ma malutki defekcik :)

post-8473-0-65000600-1392979561_thumb.jp

post-8473-0-32751400-1392979563_thumb.jp

Szybka decyzja i podłączyliśmy DC60. Gabarytowo jest ponad połowę mniejsza niż OR6500 i zdecydowanie cichsza. Miękki start naprawdę działa wyśmienicie. Nie bawiłem się jeszcze "biegami" ale dziś to sprawdzę.

Na pewno obiegówka bardziej pozytywnie mnie zaskoczyła niż falownik - chociaż z falownikiem też już się zaprzyjaźniłem bo robi swoją robotę.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem trzy filmy o pompach jebao. W drodze czwarty. Zainteresowanych odsyłam do YT kanał Akwarystyczne Zrób to Sam, niestety z tableta nie wkleję linka. Może się Wam przyda przy wyborze modelu do Waszych zbiorników.

wysłane na szybko taptalkiem :-)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką byście doradzili do zbiornika 130x50x50 , dwie jebao wp25, czy może wp40 ? proszę o rade


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x25 i kontroler na dwie pompy. Pogadaj z Domelem - ma od kilku dni taki zestaw

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dzięki za odpowiedz, na ebay-u są w fajnej cenie.

Czy jest możliwość ,żeby wysyłka z Hongkongu kosztowała 9zł , tu jest link

http://www.ebay.pl/i...=item2580d4cf61

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o innym zestawie. 2pompa i jeden sterownik na dwie pompy.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o innym zestawie. 2pompa i jeden sterownik na dwie pompy.....

pozdrawiam

To nie wiedziałem,że jebao ma takie, myślałem,że do każdej pompy jest oddzielny sterownik


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwośc dokupienia tzw. multikontrolera . Tutaj dzym sprzedaje.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Fishstreet są zestawy z podwójnym kontrolerem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakupy z chin, ja mialem nowa pompe i okazalo sie, ze ma zlamana oske, lepiej dolozyc pare zlotych i kupic w Polsce i miec pewnosc co do gwarancji.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin z tym jednym podstawowym tez pieknie smiga:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było złożyć reklamacje.

Wspomniany sklep zawsze je uwzględnia.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu doradzacie dwie 25 a nie jedną 40 - spokojnie da rade, jedyne dla mnie wytłumaczenie to zwiększenie niezawodności a z praktycznej strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego ile będziesz miał skały i jak ona będzie ułożona. Lepszym wyjściem są dwie wp25 niż jedna wp40. można je wtedy lepiej rozplanować żeby uniknąć "martwych" stref..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukisc, zobacz jak buja wp40 w 120x70x45. Jest naa moim kanale YouTube, znajdsiesz pod hasłem "recenzja jebao wp-40" na kanale Akwarystyczne Zrób to Sam. Zobacz i sam oceń. Ja ją kupiłem bo ma zapas mocy nawet jak nie jedzie akurat na max, a do niej dokupię wp25 jak dojdę do SPSów, żeby dmuchało z drugiej strony. Na LPS i miękkie jedna starczy.

wysłane na szybko taptalkiem :-)

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakupy z chin, ja mialem nowa pompe i okazalo sie, ze ma zlamana oske, lepiej dolozyc pare zlotych i kupic w Polsce i miec pewnosc co do gwarancji.

Chińczycy dużo lepiej załatwiają reklamacje niż Polacy. .. i dużo chętniej wysyłają części zamienne.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makok oglądałem filmik, pozytyw

tylko Ty tam nie nasz korali


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kościej, nie mam JESZCZE ;)

klepnięte z miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie obiegówki jebao DC a mianowicie które rozwiązanie będzie lepsze, kupić Jebao 6000 która będzie pracowała na 100% czy np. wybrać model jebao 12000 którą "skręcę mocowo"?

Chodzi mi tutaj o aspekt kultury pracy, wydaje się dobrym rozwiązaniem skręcona DC 12000 bo zawsze jest ten zapas mocy ale jak jest np. z głośnością i poborem energii porównując 50% wydajności DC 12000 a 100% DC 6000?

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao mam i Ja.Wczoraj zainstalowałem mój nowy zakup WP-40 kawał pompy.Jest moc buja srogo.

Zakupiona w Twoja Rafa jest git.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie odnośnie obiegówki jebao DC a mianowicie które rozwiązanie będzie lepsze, kupić Jebao 6000 która będzie pracowała na 100% czy np. wybrać model jebao 12000 którą "skręcę mocowo"?

Chodzi mi tutaj o aspekt kultury pracy, wydaje się dobrym rozwiązaniem skręcona DC 12000 bo zawsze jest ten zapas mocy ale jak jest np. z głośnością i poborem energii porównując 50% wydajności DC 12000 a 100% DC 6000?

Jebao dc 6000 jest niesłyszalna. Nie wiem jak inne. Pobiera na max mocy 42W wg licznika który mam.

klepnięte z miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebao dc 6000 jest niesłyszalna. Nie wiem jak inne. Pobiera na max mocy 42W wg licznika który mam.

klepnięte z miniekraniku ;)

To z Moją jest chyba coś nie tak, chodzi dopiero drugi dzień ale ją słychać, przy otwartej szafce nawet odpieniacz jej nie zagłuszy.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.