Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanie czy w sterowniku WP podmieniając czujnik światła na zewnętrzne wyzwalanie da się przekombinować zewnętrzne wyzwalanie trybu feed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia w Aquario w Katowicach na 100%

Ja sam mam WP-10 i też wystarcza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pompy WP 25 i WP40 początkowo miałem tą pierwszą i przy baniaku 115x60x65 bujać bujała, ale nie tak jak chciałem, dokupiłem WP40 i mam sztorm... WP 40 jest na prawdę mocna... niestety za mocna jak na mój zbiornik śmiga u mnie jakieś 1,5 tyg. skręcona na miniumu jak ktoś chce to odsprzedam w rozsądnej cenie. Ogólnie moja opinia bardzo pozytywna jak na chińczyki nie są głośne, ładnie startują i co najważniejsze spełniają swoje zadanie. Jestem zadowolony.


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem WP-25 kilka dni temu, i od niedzieli śmigała jedna, a w poniedziałek dodałem drugą WP-25. Wrażenia łał...do tej pory jechałem na tanich JVP 101 i 102 więc ruch był jednostajny. Teraz widać, że niektóre korale zareagowały na zmianę cyrkulacji i jeszcze bardziej się pompują.

Pompeczki mają fajny kontroler, gdzie łatwo można nimi sterować, także jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Ps. No i są cichsze niż jvp, wg. mnie w ogóle niesłyszalne.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie: którą pompę byście polecili do akwarium 162L (80x45x45). Teraz śmigają u mnie 2xTunze 6025 ale chciałbym jednego zmienić na Jebao (drugi i tak dmucha przy powierzchni żeby się kożuch nie zbierał)

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WP25, model WP40 będzie za mocny

Widzę, że u Ciebie wygląda to podobnie :) Jak się sprawuje ta pompa u Ciebie w akwarium??


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Jebao i ile pompek polecacie do akwarium o wymiarach 150x70x60 wysokie?

Myślałem o WP-60 które wspomagał bym umiesczając za skałami jedną (202), bądź dwie słabsze (102 lub 101) pompki JVP aby wypłukiwały zbierający się detrytus i nie dopuszczały do powstawania stref beztlenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie czy w sterowniku WP podmieniając czujnik światła na zewnętrzne wyzwalanie da się przekombinować zewnętrzne wyzwalanie trybu feed?

Tak się nie uda, musisz się "wciąć" w sygnał sterujący pompą 0-5 V.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp60 wspomagana dwoma wp40 na wspólnym sterowniku. Jeśli celujesz w SPS.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp60 wspomagana dwoma wp40 na wspólnym sterowniku. Jeśli celujesz w SPS.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)

A ja się dziwię, że mi acry padają...a jak to ustawić, żeby w piachu dziur do szkła nie robiło??? Ja mam WP-40 + 2x AquaEl 10000, z czego jedna Aquael w szafce...

Poza tym pompy WP w trybie pożądanym wcale ciche nie są i ma się wrażenie, że zapomniało się o wyciszonym, wibrującym telefonie, niestety :(.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMP, większość czasu nie ma cię przed akwarium. Wtedy nawet jeśli nie spełniają Twoich wymogów "akustycznych" to i tak, gdy jesteś możesz nimi zasterować. Przynajmniej raz na miesiąc kąpiel w kwasku cytrynowym i pół dnia wibracji a potem spokój. Koralię musiałem wyłączyć.

wysłane z telefonu...


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię, że mi acry padają...a jak to ustawić, żeby w piachu dziur do szkła nie robiło??? Ja mam WP-40 + 2x AquaEl 10000, z czego jedna Aquael w szafce...

Poza tym pompy WP w trybie pożądanym wcale ciche nie są i ma się wrażenie, że zapomniało się o wyciszonym, wibrującym telefonie, niestety :(.

Wp są ciche :) ja swojej 25 nie slyszę nic a nic chyba że ucho do szkła przyłożę.

Podnieś pompę do góry albo podłóż na dno skałkę i po problemie rozwiewanego piachu.

Wp40 i 2x10000 to bardzo duża cyrkulacja może dlatego ?

U mnie chodzi wp25 i na s2 daje radę w 400l i wcale nie jest taka mizeria korale falują.

JVP już wyłączyłem ale włączam ją jak wyjeżdżam żeby nie wybujało wody do komina gdyby obieg padł.

Niektórzy piszą że traci moc z czasem u mnie już prawie 4 miesiące i chodzi tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp60 wspomagana dwoma wp40 na wspólnym sterowniku. Jeśli celujesz w SPS.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)

Widzisz kolego ale chciał bym ograniczyć ilość pompek w akwa mam teraz 3 i chciałem zejść do 2 szt. Może 2x wp-60 wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model Jebao i ile pompek polecacie do akwarium o wymiarach 150x70x60 wysokie?

Myślałem o WP-60 które wspomagał bym umiesczając za skałami jedną (202), bądź dwie słabsze (102 lub 101) pompki JVP aby wypłukiwały zbierający się detrytus i nie dopuszczały do powstawania stref beztlenowych.

Myślę, że 2xWP-40 zrobią niezły wir w akwarium i nie będziesz potrzebować JVP. Dobre ułożenie skał, lekka konstrukcja i nie będziesz miał martwych stref.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od ułożenia skał... Kupuj pojedynczo i sprawdź czy dwie starczą...

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 2xWP-40 zrobią niezły wir w akwarium i nie będziesz potrzebować JVP. Dobre ułożenie skał, lekka konstrukcja i nie będziesz miał martwych stref..

Przez ponad 6 lat miałem pralkę w różnych szkłach i od 4 miesięcy mam W1 dla mnie to baja.

Osobiście ja bym wolał jedna wp60 niż 2xwp40 niższy koszty utrzymania i zakupu mniej kabli i czyściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto używa pomp Jebao ma tak samo jak ja, a mianowicie moje WP25 jak są wyczyszczone, umyte itd , to po ponownym włączeniu robią sztorm w akwarium ( mam dwie na 250l) Ale już za kilka godzin moc ich opada, w takim stopniu że po 3 dniach już muszą być na 24V i na pełnej mocy z sterownika ( używam tego co ma sterowanie na dwie pompy) aby woda w zbiorniku dobrze cyrkulowała. Troche to dziwne

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc spada,ale nie po 3 dniach...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie dziwi, wróciłem z urlopu w sobote umyłem pompy, podłaczam a tu mam sztorm. Zmniejszyłem moc do 14V i było ok. Ale już dziś mam 20V i widać jak moc opada.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi spada jak się zasyfią, ale nie po tygodniu.

wysłane z kieszonkowego miniekraniku ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi wp25 od początku lutego jakoś, w sumie tylko raz lekko gąbką przetarłem.

Nie widzę specjalnie spadków jednak czasem wystarczy cm wyżej czy niżej i minimalnie zmienić kierunek a fale zmieniają się nie do poznania na lepsze czy gorsze, najlepiej zapamiętać ustawienia regulatora i sobie zaznaczyć czasem łatwo zahaczyć jeśli jest gdzieś na zewnątrz szafki.

U mnie w 400l wp25 powoduje falowanie koralami ale mogła by być fala jeszcze z 1-1,5 cm wyższa bo w sumie fajnie to bujanie wygląda- chodzi o fale.Przez jakiś czas u mnie baniak chodził na samej wp25 ale w trybie nocnym chyba troszkę za spokojnie było, za dnia jvp trochę burzy falę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis do mnie doszla WR-15 w zbiorniku 130x50x60 (390L) wszystko jest ok chodzi bardzo cicho regulacja jest ponizej polowy na polowie robi niezly kociol w akwarium piach fruwa mega wydajna pompa do wiekszych baniakow czujnik ruchu tez sie sprawuje ok ale musi byc na wierzchu panel sterowania nie mozna schowac niestety w szafce ogolnie bardzo pozytywna pompeczka za niecale 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakiś nowy model? Jebao WR 15?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.