Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

@dale

Być może masz w tej kwestii więcej doświadczenia niż ja i wiesz lepiej w jaki sposób napisane są nasze aplikacje ale zapewniam Cię że to nie jest kwestia podmiany kilku linijek kodu. Pozostają etykiety, komunikaty błędów, interakcja z użytkownikiem, komunikaty na LCD lampy, itd.

To wszystko wymaga oddzielnych kompilacji - i tylu samych kompilacji firmware na CPU ile jest wersji zlokalizowanych.

Dlatego myślę że dalsza dyskusja w kwesti technicznej "podmiany kliku linijek kodu" nie ma sensu.

Nie napisałem że tego nie da się zrobić - ale z przyczyn które już wymieniłem a których nie chcę powtarzać aktualnie jest to niemożliwe i trudno jest mi powiedzieć kiedy taka lokalizacja mogła by się ukazać.

To trochę tworzenie problemu na siłę, tym bardziej że polska instrukcja do lampy objaśnia znaczenie wszystkich zakładek w zrozumiały sposób.

Co do cen i strony PS:

Pacific Sun nie prowadzi bezpośredniej dystrybucji produktów w Polsce i nie realizuje zamówień z tego regionu.

Tym zajmują się sklepy (jak m.in ReefShop) czy inne które z PS współpracują.

Dlatego jeśli rzeczywiście jesteś zainteresowany znalezieniem informacji o produktach/cenach to powinieneś szukać właśnie na stronach tych sklepów - chyba że inny jest cel Twoich wypowiedzi tutaj.

Jeśli napotkasz jakiś kłopot ze znalezieniem interesującej Cię informacji to po prostu napisz - wskażę źródło/udzielę wyjaśnień.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa wygląda całkiem fajnie i rzeczywiście widać, że daje więcej możliwości niż włącz-wyłącz :evil: ... chętnie bym zamienił swoje cztery Black Pythony na taką Diunę bo wydatek na Ledy był chyba sporym strzałem kula w płot ... po kilku latach jednak skłaniam się w stronę T5.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, (jeżeli uraziłem Ciebie bezpośrednią formą, przepraszam, nie miałem zamiaru), dziękuję za wyjaśnienie - nie pomyślałem że zakładka "sklep" na Waszej stronie nie odnosi się do Polski. Obecnie posiadam akwarium słone w rozmiarze dna 60x60 cm. Jestem zwolennikiem oświetlenia T5, niestety w Waszej ofercie nie znalazłem lampy na świetlówkach 24W. A szkoda, bo myślę że był bym zainteresowany ofertą. Ale takie małe akwaria chyba leżą poza Waszym zainteresowaniem.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne nie mogę pochwalić się żadnym projektem wytworzonym osobiście, od początku do końca, ale byłem obecny przy kilku podobnych (multimedia i systemy inteligentnego domu), stąd znam specyfikę. Ale nie w tym rzecz, na produkt wpływa rynek, jeżeli ten zaś akceptuje towar - jaki jest, nie ma potrzeby iść w większe koszty.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualnie w ofercie nie mamy oprawy na świetlówki o mocy 24W - choć niewątpliwie takie w ofercie się znajdą w przeciągu najbliższych miesięcy(modele 6x24 oraz 8x24W).

Rozmawialiśmy o instrukcji - proszę oto link do manuala do lampy Diuna T5 - mam nadzieję że po przeczytaniu wszystko będzie jasne a jeśli nie - to z chęcią odpowiem na pytania - dodatkowo objaśnię.

http://www.pacific-s...diuna_t5_pl.pdf


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, jeszcze w kwestii języka softu.

Osobiście uważam że jeżeli jesteście Polską firmą i działacie na Polskim rynku to podstawowym językiem powinien być język Polski.

Natomiast zgadzam się z tobą, że eksportując lampy do innych krajów - tam jak najbardziej powinien być język angielski będacym językiem jak by to ująć - uniwersalnym.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisał Przemek - po prostu ciekawy byłem czemu aplikacja pokazuje różne czasy na kanałach, które zgodnie ze sztuką w sumie powinny być wymieniane jednocześnie. Ale skoro po prostu świetlówki były "nierówno" wymieniane to wszystko się zgadza - wyobraźmy sobie sytuację gdy awarii ulega jedna konkretna świetlówka z danego kanału - po kiego wymieniać od razu dwie skoro można jedną? Nie opisywałem tu żadnej sytuacji, która miała by u mnie miejsce.. zresztą nie widziałem nigdy tej lampy na żywo a opierałem się jedynie na zdjęciach.

Odnośnie lokalizacji dla różnych krajów - tu się również z grubsza zgodzę z Przemkiem - " a czasami stoje obok takich co robią poważny soft" :) - lokalizacja to nie zawsze tak prosta sprawa jak by się wydawało - i na dobrą sprawę nie zawsze potrzebna. Jak ktoś się czepia to proszę spytać czemu profilux nie daje oprogramowania po polsku?.

Z drugiej strony częstą praktyką jest że soft jest dostępny w 2 wersjach "uniwersalnej" i zlokalizowanej dla kraju pochodzenia producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy użytkowników ale lampa ma świecić :) z mojej niewielkiej wiedzy są to b.dobre lampy nawet bym powiedział bardziej rozwinięte technologicznie od tej super lampy z niemiec.

A czy soft jest taki czy taki hmm.. lampa ma spełniać swoją funkcję czyli oświetlać akwarium a nie pokazywać wykresy,tabele,i inne pierdoły po co?? jest to wystarczająco dokładne nikt tu nie liczy w godzinach wymian świetlówek.

Zresztą za tą cenę myśle że nie ma nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox

Dokładnie - po to zrobiliśmy oddzielne liczniki zużycia aby użytkownik mógł np. w jednym kanale obsadzić świetlówki tyou Blue i np. ATI Purple Plus/KZ Fiji które znane są z dużo mniejszej trwałości(niestety to wada świetlówek 5 fosforowych)

Inne, takie jaki Actinic - mogą świecić nawet rok i dłużej bez nadmiernej straty mocy.

Wkrótce pojawi się aktualizacja gdzie użytkownik będzie mógł samemu określić "czas życia" świetlówki w zależności od jej typu.

Tego typu liczniki w racjonalny sposób umożliwiają gospodarkę światłem(częstotliwość wymiany, czas pracy) - nie wymieniamy niepotrzebnych rur gdy nie trzeba.

Wyobraźmy sobie "szczytowy" kanał gdzie pracuje on 4 godziny w ciągu dnia(startuje jako ostatni i jako pierwszy się włącza). W takim kanale świetlówki bez problemu mogą być ponad rok i dalej zachowają swoją żywotność/parametry...)

Skrajne zaś kanały (pierwsze startują/ostatnie się wyłączają) wymagać będą częstszych wymian..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że trochę nie na temat ale w innym wątku nie udało się dokopać do żadnego źródła - ponoć robiliście kiedyś pomiary zużycia świetlówek przy ściemnianych statecznikach i wychodziło że się szybciej zużywają. Są może jakieś dostępne dane na ten temat lub chociaż szacunki?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy pomiary spektrum oraz natężenia - gdzieś w firmie powinienem mieć wykresy z pokazanym przesunięciem(spectrum shift).

Mierzyliśmy cztery rodzaje świetlówek - typu blue, typu aquablue, typu actinic (wszystkie AM/ATI gdyż to identyczne modele - poza actinic która w AM nie występuje) oraz KZ Fiji purple.

FP jest świetlówką 5 fosforową - i jak wyszło w testach - najmniej trwałą...

Rozpatrywane były dwa przypadki - bez wstępnego wypalenia na pełnej mocy(100 godzin pracy) oraz z pełnym wypaleniem(100 godzin - i dopiero potem ściemniane).

Świetlówki ściemnione pracowały w czasie ekperymentu na 50% mocy.

Średnio wyszło że świetlówki ściemniane(nie przygotowane) po ok. 330-350 godzinach pracy miały wykres/jasność(dla białych) - mW/W dla niebieskich co świetlówki nie ściemniane po około 1000 godzin( tzn. świetlówki nie ściemniane po 1000 godzinach miały zbliżone paramtery do tych ściemnionych po ok. 330-350 godzinach)

Jako ściemnialne balasty pracowały VS modele ELX, jako zwykłe - typowe VS.

Dlatego też przestaliśmy wspierać w naszych lampach ściemniane świetlówki(początkowe wersjie softu/hardware umożliwiały regulację jasności) i zostaliśmy przy rozdzielonych kanałach - którymi "schodkowo" można symulować zmiany natężenia światła.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - a jeszcze spytam jak ta żywotność wychodziła przy wypadanych wcześniej rurach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadały nieco lepiej ale niewiele - pomiędzy 43 a 50% w stosunku do tych nie ściemnianych. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są parametry pracy plazmy w bańce - ściemnianie polega na zmniejszeniu prądu płynącego pomiędzy elektrodami i ulegają one zużyciu dużo szybciej(charakterystyczne czarne obwódki ok 2cm od końca świetlówki).

Główna różnica którą zaobserwowaliśmy(i czego można znaleźć potwierdzenie także w internecie) że nie wypalane świetlówki częściej przepalają się - czasem nawet już po kilku tygodniach


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresów nie znalazłem, natomiast dokopałem się do zapisków gdzie dodatkowo odnotowaliśmy spadek niemal 25% jasności/mocy świetlówek już po trzech miesiącach świecenia - czyli naprawdę znaczący(i dotyczyło to świetlówek nie ściemnianych!)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po pół roku świetlówki świecą połową swojej mocy ? Pamiętam,że czerwone kończą żywot jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy spadek jest w pierwszych trzech miesiącach, potem nieco wolniej..

FijiPurple/Purple Plus ze względu na spektrum(i technologię) w zasadzie powinny być wymieniane co 3 miesiące(aby miały spektrum - nie tylko jasność) zbliżoną do oryginału..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po pół roku świetlówki świecą połową swojej mocy ? Pamiętam,że czerwone kończą żywot jeszcze szybciej.

Marku,

Poniżej możesz zobaczyć wykres spektrum świetlówki:

a) czarna linia - nowa świetlówka tyou Blue Plus

b ) czerwona linia - ta sama świetlówka po 6 miesiącach - widać znaczny spadek w intensywności świecenia(intensity count w jednostce czasu) - w szczególności w szerokim zakresie między 440nm a 540nm.

To ten zakres odpowiada dosyć mocno za wzrost/wybarwienie(znaczny udział w zakresie PAR) - dlatego przy "zużytych" T5 można zaobserwować ginięcie barwy oraz spowolnienie wzrostu.

c) niebieska linia - ta sama świetlówka ściemniona na 50%(intensywność dopasowana do maks. szczytu nowej świetlówki) - widać że ściemniając zmieniamy spektrum nie tylko jasność..

pozdrawiam

spectrum_shift.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz.. i to jest konkretna informacja, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak komputer bada zużycie świetlówek ? Zlicza tylko godz. pracy ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zlicza godziny pracy świetlówek.

Podane zużycie jest przybliżone i bazuje na uśrednionym czasie wymiany świetlówek(ok 6 miesięcy)

Bez użycia zaawansowanych pomiarów światła(spektrometr/fitofotometr) nie ma innej możliwości praktycznego sprawdzenia faktycznego zużycia.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku jesli mozesz napisac jaka lampa da rade oswiecic jaki zbiornik nie moge tego znalezc chodzi mi tu konkretnie o 8x39 10x39 i to samo w przypadku 54w , dzieki za odpowiedz , aha jakie swietlowki sa w zestawie z lampami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamówiłem Diunę 10x80W,teraz tylko czekać na wyprodukowanie jej.Poprosiłem też o wyjście kabli z boku lampy,będzie mi bardziej pasowało do mojego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku jakie swietlowki masz w zestawie mogles cos wybrac czy sa jakies zwykle ? wiem ze jak wejda do produkcji swielowki PS to beda w zestawach i bedzie mozna wybrac ale jeszcze ich nie ma i jestem ciekawy jak to jest , planuje powili sprzet i sie rozgladam ,jestem jednak caly czas za Ati ale moze ktos mnie przekona do Diuny po jakims czasie uzytkowania :p

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak wygladaja lampy PS po jakims czasie uzytkowania bo rozne opinie z tym czytalem :( wiem ze to juz 4 lampa od nich nad twoim baniakiem i masz do nich sentyment ale prosze napisz dlaczego jednak Diuna a nie Ati ? jak dla mnie jedynym plusem Diuny jest sterowanie kazda para swielowek a nie jak w Ati np 2 i 6 przy 8 swietlowkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.