Skocz do zawartości
w0y7a5

woda destylowana (5ppm)

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, wiem wiem.. bylo milion razy na forum..

z tego co przefiltrowalem forum to nie znalazlem w miare swiezego watku a nie bede podbijal czegos z 2008 roku

czytajac wypowiedzi uzytkownikow w archiwalnych postach mozna przeczytac, ze woda destylowana z aparatury szklanej nadaje sie do akwarium morskiego a z miedzianej nie. rozumiem, ze "dobra" wode moge kupic np. w aptece (gdzies jeszcze?)

znalazlem niedaleko mnie firme, ktora zajmuje sie destylacja wody, nawet w opisie chwali sie, ze sprzedaje ja akwarystom. czy ktos moze mi powiedziec, czy woda, ktora on sprzedaje nadaje sie czy nie? http://www.buydistilledwater.co.uk/

planuje 30l pico-rafe z zoa i cotygodniowych podmiankach a poki co nie znalazlem innego zrodla wody.

w koncu sie wkurze i zainwestuje w filtr RODI ale wydaje mi sie to przerost formy nad trescia przy tym litrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w UK ale u nas to są śmieszne pieniądze i kłopot z głowy. A jak ci inwestycje blokuje kobita to powiedz że do żelazka nie będzie musiała kupować, do mopa parowego czy do innych karcherów.... :)


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to nie chodzi o pieniadze ale problem z landlordem (zeby zamontowac cos pod kranem).

mam dosc upierdliwego wlasciciela mieszkania i czuje, ze niedogadalbym sie z nim w tej sprawie. tym bardziej jak mu zaczne mowic cos o akwarium.

poza tym cisnienie w instalacjach angielskich jest chyba za slabe do zastosowania filtra bez pompki a pompka to kolejne urzadzenie.

chyba, ze istnieja bezinwazyjne w instalacje filtry RODI (podpinane do kranu?), ale to i tak pewnie bedzie problem z cisnieniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że inwestycja 120zł w filtr to żadna inwestycja nawet przy tak małym litrażu i masz problem "z bańki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, ze filtr RODI to najlepsze wyjscie ale oszczedzcie mi kilkunastu postow tresci "najlepiej kup filtr i po sprawie"

zadalem pytanie o wode destylowana, najlepiej jakby ktos mogl oblukac strone z pierwszego posta i powiedziec czy ta woda jest ok.

nie tworzmy spamu i offtopu prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz użyć jeśli tak wolisz.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz użyć jeśli tak wolisz.

rozumiem, ze napisales to o tej wodzie z linka jaki podalem?

jesli tak to dzieki za konkretne info :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi offtopu bo sam powiedziałeś że jak nie znajdziesz dobrego źródła to kupisz filtr więc Ci potwierdziłem że to tak naprawdę jedynie słuszna droga. A to jak go sobie go podłączysz do instalacji to tylko kwestia Twojej kreatywności niektórzy maja zmontowane na stałe inni podłączają tylko kiedy używają

A jeśli chodzi o spam to cały ten temat się kwalifikuje bo jak sam słusznie zauważyłeś jest kilka podobnych na forum i nie ma sensu zakładać kolejnych i na przyszłość proszę Cię żebyś to wziął pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej bedzie jak kupisz taka wodę i ja zbadasz tdsem będziesz wiedział czy dobra.


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - deklarują max 5ppm co tu jeszcze debatować. Brać, lać i solić.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kilka podobnych na forum i nie ma sensu zakładać kolejnych i na przyszłość proszę Cię żebyś to wziął pod uwagę.

to tak abym wiedzial na przyszlosc.. lepiej podbic archiwalny watek nawet jesli ma wiecej niz 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry RO na rynek brytyjski sprzedawane są z zaciskiem który służy do trwałego przedziurawienia popularnych tutaj w instalacjach wodnych miedzianych rurek. Tubylcy twierdzą że to dziadostwo prędzej czy później zaczyna cieknąć. Najlepiej zamontować rozgałęzienie na instalacji do pralki lub zmywarki które można jest szczelne i można je ewentualnie zdemontować w wynajętym lokalu. Jest trochę zachodu z dopasowaniem redukcji (np. ja w jedną stronę mam żeliwną w drugą chromowaną, kupione w osobnych sklepach), ale da się je znaleźć na Internecie. Co do ciśnienia to w domu mam zamontowany reduktor ciśnienia z sieci miejskiej i nie ma przed nim żadnego zaworu! Ciśnienie do osmozy podnoszę pompą membranową i to jest niesamowita oszczędność wody i prefiltrów bo mam uzysk około 1:1.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak abym wiedzial na przyszlosc.. lepiej podbic archiwalny watek nawet jesli ma wiecej niz 2 lata?

Nawet gdyby był z przed 10 lat - przecież w akwarystyce temat wody się nie starzeje a lepiej gromadzić informacje w jednym miejscu niż co 2 lata zakładać nowe tematy.

I żeby nie było OT to np ja przy 2ppm wymieniam prefiltry i żywice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taki filtr-

http://sklep.acropora.pl/pl/p/Nano-Ro-station/804

do 30ki bedzie idealny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego sprawdzić membranę obserwując TDS i widząc że miała 1ppm a zaczyna mieć 3ppm i wysnuć wniosek że jej sie pogarsza, a co innego kwestionować przydatność wogóle wody która ma 5 czy 10 ppm zanieczyszczeń.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowem nie wspomniałem o membranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrót myślowy - sadzę że wiesz o co mi chodziło.


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przerostem formy na trescia jest cena wody ze strony ktora podales a nie filtr jaki powinieie zalozyc nawet dla tak malego akwarium. 25L z dostawa do domu to koszt 31 funtow.

Skoro chcesz akwarium cicagnac na podmianach i uwzgledniajc dzinne parowanie wody 2 karnistry na miesiac musisz miec.

Landrodem sie nie przejmuj, uzyj argumentu ze woda z kranu to syf i taki filtr to standart w kazdym domu nie ze to dla akwarium.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno pisałem o moich przygodach z wodą destylowaną. Ja również nie mieszkam w Polsce i właśnie ze względu na możliwe problemy z właścicielem wynajmowanego przeze mnie mieszkanie, a nie na koszty, zdecydowałem się na zakup wody destylowanej. Jest wiele rodzajów, ale mnie jak sądziłem udało się znaleźć odpowiednią. Producent podaje na niej, że jest w 100% chemicznie czysta i nadaje się m.in. do akwarium, uprawy delikatnych roślin itd. Przez ok. 4 miesiące kupowałem wodę w 5 litrowych kanistrach(nie wliczając podmian, taki zbiornik wystarczał na ok. 10 dolewania) i za każdym razem sprawdzałem jej parametry wszystkimi możliwymi testami. NO2, NO3, P04 itd. i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń. Postanowiłem więc zaufać producentowi i zaprzestałem stosowania testów. Jakiś czas temu zacząłem mieć początkowo zagadkowe problemy z NO3. Wszystko niby ok. pozostałe parametry wzorowe, a NO3 nadal systematycznie rosło. Oczywiście robiąc wiele nie do końca przemyślanych kroków na samym końcu doszedłem wreszcie do tego, iż woda destylowana której używałem miała ok. 15ppm przy ok. 5ppm w moim akwarium. Niby nic, jednak nadal pozostaje pytanie, co tam jeszcze oprócz tego NO3 w wodzie być mogło, a czego zmierzyć nie byłem w stanie.

Tak więc, jeżeli ostatecznie zdecydowałbyś się na wodę destylowaną to tylko taką, którą używaną jest w aptekach m.in do produkcji lekarstw na zamówienia. Tylko ta znowu jest bardzo droga. U mnie jeden litr kosztuje ok 3 Euro przy 1,5Euro za 5 litrowy baniak z marketu.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem wiem.. bylo milion razy na forum..

z tego co przefiltrowalem forum to nie znalazlem w miare swiezego watku a nie bede podbijal czegos z 2008 roku

czytajac wypowiedzi uzytkownikow w archiwalnych postach mozna przeczytac, ze woda destylowana z aparatury szklanej nadaje sie do akwarium morskiego a z miedzianej nie. rozumiem, ze "dobra" wode moge kupic np. w aptece (gdzies jeszcze?)

znalazlem niedaleko mnie firme, ktora zajmuje sie destylacja wody, nawet w opisie chwali sie, ze sprzedaje ja akwarystom. czy ktos moze mi powiedziec, czy woda, ktora on sprzedaje nadaje sie czy nie? http://www.buydistilledwater.co.uk/

planuje 30l pico-rafe z zoa i cotygodniowych podmiankach a poki co nie znalazlem innego zrodla wody.

w koncu sie wkurze i zainwestuje w filtr RODI ale wydaje mi sie to przerost formy nad trescia przy tym litrazu.

Tez tak kombinowałem, aż w końcu kupiłem za 90 zł bez demi i nie żałuje .

Wcześniej kupowałem demineralizowaną i jak policzyłem to miałbym już filtr.

Jak masz gotówkę to nie oglądaj się tylko kupuj i nie zastanawiaj się nad wynalazkami. :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak kombinowałem, aż w końcu kupiłem za 90 zł bez demi i nie żałuje .

Wcześniej kupowałem demineralizowaną i jak policzyłem to miałbym już filtr.

Jak masz gotówkę to nie oglądaj się tylko kupuj i nie zastanawiaj się nad wynalazkami. :wine:

wlasnie tak mysle nad najprostszym filtrem RO bez DI takim jak ponizej

http://www.vyair.com...sp?idproduct=54

niestety on tez jest montowany w instalacji i jak juz mam cos zainstalowac to chyba zdecyduje sie na ten

http://www.vyair.com...p?idproduct=164

zastanawiam sie rowniez nad tym filtrem Tunze, ktory zaproponowal Peniek ale pytanie czy to zadziala z angielska instalacja, w ktorej jest slabe cisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz osmoze - nic nie musisz wiercić w ścianie ani instalacji i totalnie nie obchodzi cie ciśnienie w kranie. Nabierasz wiaderko wody i pompujesz pompką do drugiego wiaderka już czystą RO

http://www.katadyn.c...yn-survivor-06/

Edytowane przez totet (wyświetl historię edycji)

Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz osmoze - nic nie musisz wiercić w ścianie ani instalacji i totalnie nie obchodzi cie ciśnienie w kranie. Nabierasz wiaderko wody i pompujesz pompką do drugiego wiaderka już czystą RO

http://www.katadyn.c...yn-survivor-06/

$1200.. filtr nie na moja kieszen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

taki mam podlaczony przy pralce - tani, skuteczny, a na wizyte landlorda mozesz go zdemontowac.

Zalej akwarium, lec na destylowanej, nic zlego sie nie stanie, a po jakims czasie sam zobaczysz, ze wlasny filtr wychodzi taniej i wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.