Skocz do zawartości
komar3333

No3 powyżej 100 co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zakończ mit z kranówką

2.Kup odpieniacz (nie zabawkę)

3.Wywal 20kg skały(usuń gruzowisko)

4.Daj więcej korali (co ma zuzywać no3 ,skała?)

5.Załóż jakieś oświetlenie (to akwarium morskie ,a światło masz żałosne)

6.Kilka dużych podmian co tydzień 20%

to podstawy które powinieneś spełnić inaczej to zwykła walka z wiatrakami


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian - zastanawia mnie tylko dlaczego uważasz odpieniacz DarkaB30 za zabawkę ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zakończ mit z kranówką

2.Kup odpieniacz (nie zabawkę)

3.Wywal 20kg skały(usuń gruzowisko)

4.Daj więcej korali (co ma zuzywać no3 ,skała?)

5.Załóż jakieś oświetlenie (to akwarium morskie ,a światło masz żałosne)

6.Kilka dużych podmian co tydzień 20%

to podstawy które powinieneś spełnić inaczej to zwykła walka z wiatrakami

1. Nie widzę podstaw abym zrezygnował z kranówki ale rozważam to już dość poważnie gdyż wszyscy mają ro więc pójdę tak jak wszyscy

2. Tzn? Bo wydaje mi się że zabawki nie mam... ;) Jest ustawiony na mokro zgodnie z radą mariusz_s Tutaj na forum rozumiem że króluje oryginalny BK i to jedyny wspaniały odpieniacz który niszczy No3 w tydzień (żart oczywiście)

3. Jak zakładałem akwarium to po mnie jechali że mam za mało skały ;) Czekam już na sumpa większego to tam mam zamiar właśnie upchać skały po same brzegi, a w głównym zostawić 1 może 2 małe wysepki.

4. Do póki nie poprawi mi się woda nic nie będę kupował.

5. Nad zbiornikiem świeci 4x54 wat i nie widzę potrzeby przy miękkich koralach abym włączył kolejną taka sama lampę która czeka na inne korale

6. Właśnie dziś podmieniłem 150l we wtorek kolejna taka podmianka

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w tym litrażu orginał BK 200 mini nie dałby rady z tak małą ilością korali , cały system to tak naprawdę jest zbiornik FO z marną filtracją chcąc mieć akwarium rafowe podstawą są korale i światło ,a to ani rafowe ani FO


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Komar, masz na wszystko odpowiedz i akceptujesz rady tylko te co Ci wygodne. Po co pytasz ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pompy cyrkulacyjne Marea 2800 w 500L to chyba żart. Do tego Tunze 1073.020 jako obieg. Co ty tam chcesz mieć koniki? Przy takim gruzowisku chcesz taką cyrkulacją co chcesz zdziałać? Toż w tej skale masz masę syfu który kiśnie.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Komar, masz na wszystko odpowiedz i akceptujesz rady tylko te co Ci wygodne. Po co pytasz ??

Wybieram rady które myślę, że pomogą mojemu akwarium. Nie rozumiem o co chodzi.?? Chyba lepiej jest wybrać jedną drogę i zobaczyć jak akwarium zareaguje. Jeśli się z czymś nie zgadzam to o tym pisze.

Dwie pompy cyrkulacyjne Marea 2800 w 500L to chyba żart. Do tego Tunze 1073.020 jako obieg. Co ty tam chcesz mieć koniki? Przy takim gruzowisku chcesz taką cyrkulacją co chcesz zdziałać? Toż w tej skale masz masę syfu który kiśnie.

Miałem cyrkulację Tunze 6095 x 2 szt cały czas, sprzedałem i zamieniłem na 4 marea jakieś tydzień temu. Co do obiegu dołożyłem drugą tunze 1073,020 Zapomniałem zmienić w stopce.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam o co chodzi w tym temacie??? Łukasz dostałeś kilka cennych rad w tym temacie plus szczegółowa instrukcje w punktach jak rozwiązać swój problem a Ty cały czas snujesz swoje teorie... Odkąd pamiętam borykasz się z jakimiś plagami i nie specjalnie panujesz nad swoim akwarium chyba już naprawdę czas skorzystać z rad bardziej doświadczonych kolegów - to naprawdę żaden wstyd bo po to jest to forum przecież. No chyba że uznajesz że sam wszystko wiesz najlepiej ale wtedy po co zakładać takie tematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam o co chodzi w tym temacie??? Łukasz dostałeś kilka cennych rad w tym temacie plus szczegółowa instrukcje w punktach jak rozwiązać swój problem a Ty cały czas snujesz swoje teorie... Odkąd pamiętam borykasz się z jakimiś plagami i nie specjalnie panujesz nad swoim akwarium chyba już naprawdę czas skorzystać z rad bardziej doświadczonych kolegów - to naprawdę żaden wstyd bo po to jest to forum przecież. No chyba że uznajesz że sam wszystko wiesz najlepiej ale wtedy po co zakładać takie tematy?

No a co ja niby robię? Już zrobiłem pierwszą podmianę.

Zalecenia jakie zastosowałem:

1. Duże podmianki

2. Odpieniacz na mokro

3. Sump zamówiony większy

Jeśli to nie pomoże za 2 tygodnie spróbuję z Tym OAL plus kupię bakterie

cóż mogę na chwile obecna zmienić?

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę Ci coś zasugerować to do tego Twojego sumpa po brzegi napchał bym siporaxu a nie skały w ten sposób uzyskasz dużo większą powierzchnie do osiedlania się bakterii a samymi podmianami jak na razie tylko rozcieńczasz NO3 w wodzie :(

Więc poniekąd to tylko zwalczanie skutków a nie rozwiązanie twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A woda w kranie sprawdzana testem No3 do wody słodkiej ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok siporax dobra myśl.

A woda w kranie sprawdzana testem No3 do wody słodkiej ?

Testy robię Salifertem. Myślisz że powinienem mierzyć jakimś innym? Tylko jakim?

Ale jak mierzyłem tym samym testem wodę u mnie w pracy to test wskazał około 25 a u mnie w domu jest zero. No już sam nie wiem...

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jedne z lepszych testów na no3 ma red sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie

Komar jak nie jestes w stanie oobrac wlasnej drogi znajdz sobie jednego mentora niz 10 doradcow.

Inaczej nic z tego nie bedzie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie pomoże za 2 tygodnie spróbuję z Tym OAL plus kupię bakterie

cóż mogę na chwile obecna zmienić?

Z całym szacunkiem ale zmiana koncepcji co 2 tygodnie to trochę krótki czas na obserwację co działa a co nie - zresztą oczekiwanie szybkich i piorunujących efektów w kilka dni jest dość popularne.

Grzegorz powiedział najbardziej słuszną rzecz - jak chcesz pomocy - to wybierz jedną osobę (patrz głównie na jej efekty) i ufaj jej ślepo we wszystkim co mówi - aż wyprowadzisz baniak na prostą albo padnie wszystko ..

Półśrodki i kilku doradców to zły pomysł.

ps. swoją drogą NO3 0 w kranie to ciekawostka - a ile TDS pokazuje?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium musi byc duza cyrkulacja plus duzy w miare obieg okolo 10 wymian na h i 40 razy wieksza cyrkulacja (tak z moich obserwacji wynika). odpieniacz ten co masz wystarczy jak bys mial duży przeplyw wody ale przy tych 2 pompkach co masz to za malo ja mam jedna taka przy 200l i uwazam ze jest za mala. Jak przy dobrej cyrkulacji masz nadal azotany to dokladasz albo lepszy odpieniacz albo pellety okolo 1l na 500l wody tak z moich obserwacji wynika.

ps. po co sprzedawales tunze 2x6095 przy tym akwarium zrobily by taka robote jak sie patrzy, jak by wymiataly ci wszystko miedzy skal to by bylo to co trzeba. ps. wymienil bym obieg na okolo 6000l/h

i kolejny etap to cierpliwosc czekasz az dojdzie do siebie i dokladasz zycie do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mialem problemy z zerowym NO3 jak mialem b. duza ilosc skały. dobrze ponad 10 % a moze i 15%. Nie dalo sie za to zejsc z PO4.

Skała jest najwyrazniej silnym denitryfikatorem rozkladajacym NO3. Dlatego miedzy innymi wywalilem 2/3 jej z baniaka i patrze co bedzie. Byc moze to co Ty masz, czyli problemy z NO3, Ale tu licze na biopelety ktore powinny obydwa nawozy: NO3 i PO4 rowno zjadac.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem NO3=0 w kranie to jest pobożne życzenie...


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, olej takich gości jak Mariusz co tylko się wyżyć tu przyszli, a nie pomagać.

Grzegorz i Paweł dobrze ci radzą. Obierz sobie jednego mentora i jedną drogę i bądź konsekwentny.

Spisz sobie to wszystko na kartce ( albo w wordzie ), przemyśl, wybierz drogę i spokojnie nią podążaj.

Tego problemu nie rozwiążesz w tydzień czy dwa - na to trzeba czasu i cierpliwości.

Grunt to nie panikuj.

A jak nie wyjdzie to zrobisz restart i tyle.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek kłania się cyrkulacja, te 4 marea na pewno są za słabe. A jak u Ciebie Ph bo wnioskuję że też jest niskie a jak przyjdą chłody to na tych 200w oświetlenia będziesz miał kolejny problem


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok siporax dobra myśl.

Testy robię Salifertem. Myślisz że powinienem mierzyć jakimś innym? Tylko jakim?

Ale jak mierzyłem tym samym testem wodę u mnie w pracy to test wskazał około 25 a u mnie w domu jest zero. No już sam nie wiem...

Czy Ty rozumiesz to co czytasz ? pytam czy ten test do no3 nadaje się do pomiaru wody słodkiej,jak robisz salifertem to sprawdz tona opakowaniu.zero no3 w kranówce to pobożne życzenie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert nadaje się i do słodkiej i słonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął 10 dzień walki z no3.

No3 cały czas 100

gallery_13524_2292_1878918.jpg

Zrobiłem już 2 podmiankę 150 litrów

Przyszedł nowy sump więc zmiany, skała z głównego akwarium w większości jest w sumpie który wygląda tak:

gallery_13524_2012_129459.jpg

gallery_13524_2292_1695776.jpg

Zostawiłem jeszcze miejsce na 0k 5 l siporaxu.

włączyłem 2 jarzeniówki więc teraz jest 6x54 watt

Zakupiłem wódeczkę od dzisiaj rana leję 5 ml na dobę

Kupiłem dziś dodatkową cyrkulację jvp 2x 202 12tys/l Razem będzie 29tys/l/h cyrkulacji

Będę robił co 5 dni podmiankę 10l Sól RC woda z kranu No3 0 TDS 82 Jeśli ktoś nie wierzy zapraszam ze swoimi testami na kawę.

Główne Akwarium wygląda tak:

gallery_13524_2012_291703.jpg

Odczekam miesiąc i dam znać czy coś się zmieniło.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po coś ty tą skałę wpakował do tego sumpa. Syf z akwa będzie ci spadał do sumpa, Odpieniacz wszystkiego nie wyłapie i to co przeleci dalej będzie siedziało na tej skale. Wywal ją, a w tej komorze daj z centymetr lub dwa piasku i wpakuj tam glony. Dobry Odpieniacz + Refugium szybciej postawi twój baniak.

PS.

Zmiany na +

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany na PLUS - OK, ale dalej woda z kranu. To znowu proszenie sie o problemy. Wynik TDS 82 to porazka a ile jeszcze w wodzie badzieiwia ktore TDS nie mierzy.

NIe rozumiem czemu nie wyciagnales wnioskow po zalamce. No i ten przedluzacz na wzpomcneiniu supma zabezpiecz bo dojdzie do tragedii.

Pompy skieruj na skale

Jezli nasypales piachu tyle ile widac traktuj to jako DSB w zbironiku glownym.

Podmiankami 10 L czyl mniej niz 2 porcent nic nie dadza. Chyba ze DSB zaskoczy

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.