Skocz do zawartości
komar3333

No3 powyżej 100 co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

I ja bym wywalił skałę z sumpa bo to sie prosi o siarkowodór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ruszył od tego

http://www.aquatic-nature.be/eng_nitratem.html

a w międzyczasie szukał żródła No3.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził jeszcze No2. Metoda pomiaru No3 sprowadza się do redukcji tegoż do No2 i pomiaru tak naprawdę No2.

Jeśli więc w systemie jest No2, to wyniki pomiaru No3 można sobie ... wiecie gdzie.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tam restar,albo wymiana wody 100% ,niech wrzuci fotki jak akwa wygląda teraz.

Zbyt duz wymiana wody tylko rozchwieje całkowicie równowagę w akwarium,lej wóde,szkoda ci 5zł. na setke wódki?

Popieram tu opinie Jarusia. Wódka i to jak najszybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. a tam wodka jak najszybciej....wg starej zasady likwidujemy skutek a nie przyczyne. A co do wodki to tak mi sie przypomnialo :spam:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 3 tydzień więc kolejna relacja

No3 prawie 100 więc jak by zaczęło delikatnie spadać. Na teście nie jest to już mocny fiolet. Więc jest coś między 50 a 100 ale bardziej 100.

Leję 6 ml wódki rano co 24 h

Do sumpa trafiło 10 l siporaxu jak sprzedam skałę kupię kolejne 10 l

Robię podmianki 20 l

Zamówiłem większą pompę obiegowa Aqua Nova NCM-6500

W akwarium zauważyłem początki dojrzewania wyskoczyły glony nitkowe, na kawałkach skały która była przykryta innym kawałkiem skały pojawiają się okrzemki. Na algeascruberze glony dostały takiego kopa że w tydzień mam taki przyrost jaki miałem w dwa.

kolega pawulon pytał jak u mnie z Ph - stabilne takie samo w dzień jak i w nocy dzięki właśnie skrobaczce

Dziękuję za wszystkie wskazówki i życzcie mi Cierpliwości ;)

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam... może to głupie ale czy aby na pewno robisz prawidłowo test. Bo kiedy patrzysz z góry do fiolki porównując kolor to odczyt jest 1:1, czyli jak pasuje 100 to jest 100, ale gdy patrzysz jakby przez fiolkę z boku to wynik dzielisz przez 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam... może to głupie ale czy aby na pewno robisz prawidłowo test. Bo kiedy patrzysz z góry do fiolki porównując kolor to odczyt jest 1:1, czyli jak pasuje 100 to jest 100, ale gdy patrzysz jakby przez fiolkę z boku to wynik dzielisz przez 10.

Patrzę z góry więc prawidłowo. Mój post 48 w tym temacie ukazuje zdjęcie testu z góry właśnie. Czyli 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że cała "biologia" Ci padła, bo jak piszesz na nowo widać symptomy dojrzewania.

Trzymaj się przy wódeczce ,a stopniowo wyprowadzisz zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to,że cała "biologia" Ci padła, bo jak piszesz na nowo widać symptomy dojrzewania.

Trzymaj się przy wódeczce ,a stopniowo wyprowadzisz zbiornik.

Powiem szczerze że się nie dziwię. Trochę zamieszałem Tymi zmianami... Ale musiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze w tej twojej kranowce jest zero no3 a jast np miedz albo inne swinstwo i ci biologia leci. Kup ro i przestan sie trzymac kurczowo tej kranowy.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jeszcze RO+DI i z czasem będzie super! Bo na kranówce to trochę loteria. Powodzenia!


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jeszcze RO+DI i z czasem będzie super! Bo na kranówce to trochę loteria. Powodzenia!

ok. W dziale kupię mam już ogłoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął Miesiąc więc mała aktualizacja.

ku moje uciesze spadło no3 do 50

Cały czas leję 5 ml wódki

Do sumpa włożyłem 10l siporaxu kosztem 10 kg skały które już sprzedałem

Zrobiłem dziś podmiankę na wodze z ro di

Zwiększyłem cyrkulację oraz pompę obiegową.

Jedyny minus widzę na piasku delikatny brązowy osad z bąbelkami okrzemki lub pewnie znowu mam powrót dino...

Glony nitkowe bardzo zaczęły przyrastać na skale jak i szybach Przypuszczam że dzięki nim spadło no3. Na skrobaczce mam ich tyle że jeszcze nigdy ich tyle nie widziałem usuwam je co 3 dni bo kanwa zarasta w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły syf masz w wodzie.Wódki to mozed dawac 2x po 5ml,bo te 5 to malo jest.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezły syf masz w wodzie.Wódki to mozed dawac 2x po 5ml,bo te 5 to malo jest.

ok To będę lał rano 5 i wieczorem 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odpieniacz troche przy słaby.

Litraż mamy podobny, notoryczne problemy z NO3, dopiero jak zmieniłem odpieniacz to sytuacja zaczyna się normować

Jeżeli NO3 spada to wódki nie musisz zwiększać, czekaj, ewentualnie zwiększaj o 1 ml co kilka dni

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 cały czas bez zmian między 50 a 100

Zastanawiam się jednak nad zmianą odpieniacza tylko mam taki problem że szafka ma 65 cm wysokości więc będę musiał szukać odpieniacza do 60 cm wysoki żeby normalnie kubek zdjąć. Widzę że Ciężko będzie. Bo myślałem o takich BK 250 lub 300 interial, Ati 250is, RO sss6000 tylko są za wysokie ;((

A co myślicie jeśli wsadziłbym jeszcze jeden taki sam odpieniacz jak mam? Da to coś czy lepiej mieć jeden duży niż 2 małe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ci zmiana odpieniacza pomoże? Zlokalizuj najpierw przyczynę a nie lecz skutki. Odessij delikatnie trochę piasku i powąchaj. Jeśli podłoże skisło to odpieniacz nic nie zdziała. Tylko restart.

BTW strasznie uczciwie jest oferować skałę z takiego bania na targowisku bez słowa zająknięcia o obecnych parametrach.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ci zmiana odpieniacza pomoże? Zlokalizuj najpierw przyczynę a nie lecz skutki. Odessij delikatnie trochę piasku i powąchaj. Jeśli podłoże skisło to odpieniacz nic nie zdziała. Tylko restart.

BTW strasznie uczciwie jest oferować skałę z takiego bania na targowisku bez słowa zająknięcia o obecnych parametrach.

Skały sprzedałem już sporo znajomemu i parametry ma idealne. Więc moja skała nic nie oddaje.

Ale masz racje z tym piaskiem traktuje je jak DSB i nie ruszam go wcale. Z przodu i tylko z przodu świeci słońce z okna i widać malutkie bąbelki w piasku. Nigdzie indziej ich nie ma. Więc chyba znalazłem przyczynę. Zrobię kolejną podmiankę i zadymę w podłożu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały sprzedałem już sporo znajomemu i parametry ma idealne. Więc moja skała nic nie oddaje.

Ale masz racje z tym piaskiem traktuje je jak DSB i nie ruszam go wcale. Z przodu i tylko z przodu świeci słońce z okna i widać malutkie bąbelki w piasku. Nigdzie indziej ich nie ma. Więc chyba znalazłem przyczynę. Zrobię kolejną podmiankę i zadymę w podłożu.

Jeśli piasek skisł to ruszenie go bez wywalenia zabije ci w akwarium wsio. Dlatego napisałem delikatnie odessać troszkę i powąchać.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piasek skisł to ruszenie go bez wywalenia zabije ci w akwarium wsio. Dlatego napisałem delikatnie odessać troszkę i powąchać.

ja miałem kiedyś kłopot z gniciem podłoża...udało się w trakcie 2 podmian takich po 20% odessać razem z wodą grubym wężem...czyli przy wzruszaniu wszystko, albo prawie wszystko było zasysane...chyba dzięki temu udało się bez dalszych strat...w sensie po odessaniu już nic mi nie padło....zapaszek był jakbym trupa poruszył.....po kilku miesiacach mam wrażenie ze wychodze na prostą...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmiankę 50 l Woda Ro di

Podłoże jest ok nic nie czuć pachnie normalnie, ale zrobiłem tak jak pisałem. Konkretną zadymę, w akwarium mam mleko tyle pyłu i drobnego detrytusu siedzi w podłożu. Rybki pływają normalnie, korale na początku schowane i przestraszone teraz widzę że się otworzyły i polipują jak nigdy. Jak Będę robił podmianki to zawsze wzruszę podłoże. Może to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.