Skocz do zawartości
87dawid87

[64L] Śląskie-Morskie-Śląskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co poniektórzy pomyślą że zwariowałem, ale w życiu trzeba wszystkiego spróbować.

Przyszła kolej i na mnie ;-)

Sprzęt:

Akwarium- Full OW 60x30x36 6mm

Cyrkulacja- Tunze 6015, kaskada aquaszut n500 wypełniona żywą skałą i watą wymienianą co 2-3 dni

Ogrzewanie- EHEIM Jager 50W coś nowego trza było kalibrować z pomocą Marcinusa i wujka google dało radę ;-)

Oświetlenie- Belka 2x24W Sylvania Coralstar 15000K i Sylvania Marinestar actynic.

Jedno co wiem to, że mało bedziem tworzyć 3x24 podwieszaną ;-)

Sól- Instant Ocean 8kg

Żywa skała- Z działającego baniaka 7kg, mało muszę dorwać taki sam kawałek jak z prawej, który zawija się w lewo i dac go też z lewej strony szliferka lub młotek i idę po sklepach rabać :-)

Jak to wyglądało hmm właśnie tak:

Baniak stał sobie z 2 miesiące pusty. Po zakupieniu sprzętu. Odpaliłem zbiornik.

Zalałem wodą RO z filtra włączyłem grzałkę i cyrkulację i czekanie do 25st. Następnie zasolenie i na drugi dzień przyszła skała. Trafiła do baniaka i tak to się kręci ;-)

Zasolenie 1,024 przy 24st.

Podziękowania

Dla kogo by innego jak Marcina(Macinus) za rady, dobranie sprzętu, odpowiedzi na durne pytania, których będzie jeszcze bez liku :-) heh.

I wio....

Czas na fotki, które nie będą czysto krok po kroku bo z tego podniecenia B) zapomniałem zrobić:

1131c2ca11915cabm.jpg

227377e48fe67c0cm.jpg

dc041b70ad0f3877m.jpg

e6a69388666dff1am.jpg

I na koniec zdjęcie bez miniaturki 500px jak wygląda mój kącik takie widoki mam z łóżka na wprost siebie ;-)

a6dda9029f637b8cmed.jpg

I najlepsze na koniec jak zamontowałem te rury sylvanii to jak matka i siora weszły do pokoju to powiedziały o k! mać jak z 50" telewizora lcd full hd z tvp 2 gdzie Czubówna nawija jako lektor :-) Fajne, fajne kolory to ma tło jest czarno czarne na zdjęciach wygląda tak jakby było z niebieską poświatą, ale aparat trochę przekłamuje ;-)

Pozdrawiam jak zwykle Dawid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :) Dobrze, że dałeś tło, to schowałeś co się dało za szybą. Ja jeszcze spróbowałbym grzałkę zamontować poziomo, przy dnie, za tą dużą stertą skały. Dzięki temu uda się ją maksymalnie schować.

Słodki baniak równie ładny ;)

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie morszczakow;)

Baniak zapowiada się ciekawie ale za niedługo zrobi się ciasno a zalozysz większe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ładnie :)

Trzymam kciuki ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superowo wygląda.

Masz niezły pokoik dumania :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minął miesiąc od założenia. W tym czasie prócz odsysania syfu z skały i przecierania szyb co 2 dni i dolewki odparowanej wody nie było robione nic.

Po 2 -3 tyg. dołozyłem piasek i dokupiłem ok.3 kg żywej skały w e-rybce. Razem skały jest ok. 10kg.

Następnie doszedł piach

695471de3e38c428m.jpg

Dołożona żywa skała z e-rybki i ostateczny wygląd

57d34015b22d372cm.jpg

Następnie zakup pierwszych korali niestety albo i stety zawitał również z nimi ukwiał( Heteractis crispa- czytałem, czytałem, że ukwiał w stabilnym zbiorniku ok. pół roku, ale jak prześledziłem fora i giełdę i sklepy to niestety, ale w słodkim to jeszcze rośliny cenowo da się kupić w podobnych cenach. Korale jak zauważyłem w sklepach te ceny to jest zgrozo)

Korale zakupione od forumowicza z 250L zbiornika zdrowe i za taką cenę, że w sklepie dałbym za te korale chyba 600-800zł a zapłaciłem 3 razy mniej ;-)

8dfaed3c6d189677m.jpg

Póki co ukwiał ma się dobrze, pompuje się ładnie( wieczorem jest dużo wiekszy od mojej ręki ;-) ) jak i inne korale bez problemu sobie siedzą.

6c14556388297a5bm.jpg

4b59996b4f3a6ca9m.jpg

c1689520be70ff91m.jpg

4c263334253c0f8cm.jpg

8329713934b4090dm.jpg

4bad9a8944aa10cam.jpg

b9ec32f7afec5758m.jpg

Na ostatnim zdjęciu widoczna jedna( albo tylko tyle widzę aiptasia) będziem z nią walczyć ;-)

Nie wiem tylko co to jest za grzybek? zielony na ostatnim zdjęciu?

Po wsadzeniu skały z e-rybki mam chyba takie żyjątka coś jak 2mm ryba? albo co z 5szt naliczyłem przy zgaszonym świetle pływa po oświeleniu czym kolwiek belką lub latarką zaraz spierdziela za skały i tyle żem to widział.

Do kaskady został wrzucony purigen= woda kryształ a i NO3 spadło z poziomu 100 do 50ppm.

Ryby wpuszczone będą po 2-3 miesiącach czas pokaże.

Koralami wypełniłem raczej wszystko co mogę teraz czekac na rozrost.

Wsjo. Wszystko się kręci problemów żadnych, kolorowo jak cholera ma te akwarium swój urok tyle powiem :-)

Jutro pierwsza podmianka :-)

Acha fotki niestety takie jak fotograf :-) W słodkim dużo łatwiej się je robi, ale bedziemy i w tym temacie działać :-)

Edytowane przez 87dawid87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, tak jak roślinniaki robisz świetne tak i świetny start z morszczakiem :)

Widzę, że preferujesz tylko akwa Full OW :) Na bogato. Szczególnie ta ADA!


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W akwarium zawitało życie konkretniejsze niż korale ;-)

2x amfiprion ocellaris

2x lysmata amboinensis

d13e01c7fb211603m.jpg

Zdjęcie z cyklu, kto gdzie śpi? :-)

bc4d8d4917f5d9f4m.jpg

I mój ulubiony koral:

91bbb5a0487db1d9m.jpg

Pozdrawiam.

Wieczorem film z działa akwarium ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne akwarium , fajna fotka z błazenkami , powodzenia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się zapowiada i postaraj się jak najszybciej rozprawić z apitasią.


ReefMAX, koralia Nano Ewo 900, Tunze 6015,17Kg LR, 7Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Coś tam nagrałem.
Niestety nauka aparatu szwankuje. Film w hd 720p a mimo to niebiesko jak cholera i tak rozmazane. Wina niebieskiego światła, filmy trza kręcić bez niebieskiej świetlówki albo do filmów dokupię made in china 10000K a tą niebieską będę wyciągał.
Woda kryształ i na aparacie całkiem inaczej to wygląda niż po wrzuceniu na YT.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Oj tam, fajny filmik, a w HD to i nawet Aiptasie widać :)

ładny baniaczek :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją to widać i bez hd xd

Tak w ogóle to od początku mam tylko jedną tą co widać.

Zlikwidować ją? tak jak poprzednik pisał? w sumie niech jest chyba, że jednak wziąść się za nią :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się za nią nie weźniesz to za jakiś czas będziesz miał ich pełno jak się rozsieje.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. tak zrobię ;-)

Btw. na innym forum dostałem radę aby pozbyć się ukwiała faktycznie jest za duży do mojego baniaka :-/ a szkoda.

Chętnie bym się wymienił za euphyliie jeśli ktoś ma bo tutaj w dziale giełda nie wystawię mam chyba za mało postów napisanych :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium :) Błazenki też super :)

Na giełdzie chyba wstawisz post - ja wstawiłem a mam 0 postów :)

Co do kolorów - to pobaw się balansem bieli w aparacie. Na pewno musisz unikać opcji "auto". Ustaw na początek balans na "dzienne" bez żadnych dodatków, a jak dalej będzie słaby efekt to już kombinuj inne opcje, bądź całkiem ręczne ustawienia.

Powinno się udać :) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie aiptasi. To wyciągnołem tą skałę gdzie była ta największa sztuka i czy aiptasia zginie gdy zagotowałem wodę kranówę i do miski wsadziłem od razu ten kawałek skały z aiptasią ( nie zależy mi aby ten mały kawałek skały był żywą skałą) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się pobawiłem aparatem i po podmiance akwarium wygląda tak:

f0ddea43685da895med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie fajny, czysciutki zbiorniczek :clap: Jeszcze troche korali i bedzie super :thumbup:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie. Zazdroszczę :) Chociaż dla mnie top tego wątku to zdjęcie poniżej. Fajny masz pokój!

Kaskada N500 się sprawdza?

a6dda9029f637b8cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej sie sprawdza xd

W kaskadzie mam żywą skałę z purigenem i daje radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po powrocie z pracy patrzę i mam 2 ukwiały. Podzieliła się cholera a raczej rozerwała na pół ;-)

Tylko jako co to trakotwać? coś dobrego bo sie podzielił czy o co kaman?

Podmiany standardowo sztywno raz na tydzień.

Korale rosną nic nie padło.

f1c87fdd3efc6550m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.