Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ten ;)

To co to jest ? bo w ofercie sklepu brak tego modelu i innych też ! już go nie produkują ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, w ofercie sklepu nigdy ich nie było


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, w ofercie sklepu nigdy ich nie było

To co to za stwór-wytwór ? gdzie kupić można to ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to za stwór-wytwór ? gdzie kupić można to ?

Produkcja dopiero rusza.

Na Tę chwile można zamówić poprzez stronę producenta.

W późniejszym czasie będzie oferta na sklepie, bo są jeszcze inne modele

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieni dosyc bogato.Jaka tam pompka chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieni dosyc bogato.Jaka tam pompka chodzi?

Najprawdopodobniej AN 6500 tylko przerobiona bo to pompa obiegowa ;) Sam będę miał odpieniacz średnicy 250 na tej pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar,zobacz jak pieśnią ładnie przerobione DC6000

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma wydajność 10000l wiec to nie jest raczej 6500... Z tego co pamietam to jest jakies 2500-3000l powietrza i reszta woda. Jestem bardzo zadowolony z wydajności tego odpieniacza. Zwłaszcza widać to teraz kiedy dołożyłem 16 ryb. NO3 nie drgnęło a zwiększyłem karmienie do 10kostek dziennie i w nocy karmie korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN są jeszcze 8000 oraz 10000 więc pewnie któraś z tych Pompa za jakieś 400 zł ;) Po lekkiej modyfikacji robi naprawdę niezły młyn ale to nie wszystko. Jest Cisza a śpię koło akwarium. Firmowa RD chowa się do niej, wiem bo słyszałem kulturę pracy i jednej i drugiej.

To tyle z mojej strony.

Aha Jakby co mam odpieniacz DIY na rurze 250 z Pompą AN 6500 i mogę śmiało stwierdzić że jest na pewno cichsza, mniej prądożerna i wydajniejsza niż w odpieniaczu BK 250. Koszt 1/6 ceny firmowego odpieniacza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komar z oszczednością to przesadziłeś bo w BK jest pompa co bierze mniej prądu, co do wydajności jak to zmierzyłeś??? Tymbardziej ze napisałeś w innym temacie że masz NO3 50 i powoli spada. A co do ceny BK to jest co najmniej dyskusyjna ale co do jakości i wydajności to chyba nie ma wątpliwości, klasa sama w sobie i Ci co twiedża inaczej to albo nigdy nie mieli tego pienidła w sumpie albo trafili na zajechany szrot...

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 15:48

...Sam będę miał odpieniacz średnicy 250 na tej pompie.

Napisano dziś, 22:39

..Aha Jakby co mam odpieniacz DIY na rurze 250 z Pompą AN 6500 i mogę śmiało stwierdzić że jest na pewno cichsza, mniej prądożerna i wydajniejsza niż w odpieniaczu BK 250. Koszt 1/6 ceny firmowego odpieniacza.

mam rozumieć że w ciągu niecałych 7 godzin kupiłeś ten odpieniacz i już stwierdziłeś to że jest lepsza od BK250 tak?

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się rozejrzał za schuran 200 z racji ceny nie wiem jak twój budżet, poszedłbym w używkę lub pogadał z kimś o samoróbce.

Zawsze jest 250 dla wybrednych ale bez jaj.Szurany są jak mazdy można kupić w dobrej cenie używkę.

W necie można oglądać zbiorniki na 2setce i nie uważam żeby był słaby do tych litrów, a określenie "dużo ryb" kojarzy mi się z przepychem , bo często ktoś mówi masz za dużo ryb....

Jeśli ktoś ma duży zbiornik i więcej ryb niż w 100l to nie mówię że ma dużo ryb tylko wielki baniak :icon_lampka:

Co do bk250 to tutaj jest baniaczek ponad 420gallonów

http://www.advancedaquarist.com/2013/1/aquarium_album/2012-10-01/full%20tank%20shot.jpg

To tak jak z kupnem auta co lepsze 2,8 czy 2,8 turbo wiadomo że polecą 2,8T nawet jak będziesz stać w korku...

Stać cie to kupuj a co tam najlepiej od razu ferrari może za rok postawisz 3000l.

Obsada?? Ilość miejsca w sumpie....??

Jak się uprzeć to i APF600 obleci a jak nie to i BK300 będzie miał problem.

Wszystko jest uwarunkowane od tego co tam chcesz mieć.

Najprościej byłoby popatrzeć co u ludzi chodzi... :)

Właśnie, nikt o to nie spyta ludzie tylko walą jak popadnie...

hehe jak wszyscy skoczą w ogień to ty też musisz?

nie wywalaj kasy na reklamy

Pewnie tak zobaczyć co za ogniem jest :devil: ja wiem ale nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 15:48

Napisano dziś, 22:39

mam rozumieć że w ciągu niecałych 7 godzin kupiłeś ten odpieniacz i już stwierdziłeś to że jest lepsza od BK250 tak?

Zanim się zdecydowałem na któryś z tych odpieniaczy minął ponad tydzień. W pobliskim sklepie porównałem BK 250 oraz Mój obecny w tym samym systemie. Więc mam porównanie. Ale wasza sprawa co wolicie i co wybierzecie i za jaką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche info z zzzzza oceanu. Bk elektryzuje w europie ... Tutaj, juz dawno nie ... Polecam odpieniacz na bazie pomp, pompy ktora ma Sewer ... Przynajmniej tutaj jest sprzedawany przez kanadoli. Cala linia nowych pomp DC Waveline http://www.rlss.ca/#!dc-pump. One sa juz od roku w USA i uzytkownicy sa zachwyceni. BK w USA kosztuje ( zalezy od modelu ) srednio 1200 $ ... Za RLSS trzeba dac 800 lub 1000 $. Reef Octopus czy SKIMZ uzywaja obecnie tych samych pomp. Ja osobiscie testowalem BK 250 - nie wart kasy - problemy z poziomem slupa wody itd ..., Potem byl Octopus 3000, nieco za maly do mojego systemu, ale pienil wysmienicie. Bez awaryjny. Obecnie mam SKIMZa Leoparda SL 253 na pompie DC Waveline - 10000 l/h i to jest potwor ... Taka sama pompa jak Sewera i uwazam ze jest ogien ... Wypada poczytac troche watkow o odpienkiach co tak naprawde ma znaczenie. Wielkosc pompy, wielkosc cylindra i srednica ujscia cylindra. Nie sztuka jest, obecnie wielu producentow tak robi, zamontowac za duzej mocy pompe do malego cylindra, tylko nic nam to nie da ...

Skimz pierwotnie mial montowac w nowej lini odpieniaczy pompy Askoll - laguna, to prawie Red Dragon, ale porzucili ten pomysl. Obecnie wszystkie odpieniacze ida na pompach Waveline. Podobnie Reef Octopus.

A to np nowy DIABLO na wspomnianej pompie, ktora ma Sewer ...

http://www.coralvue....protein-skimmer

i w akcji

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w stanach są inne skimzy bo jak miałem mojego to potrafił go samochód przejeżdżający obok domu rozregulować do tego jak nie było prądu to musiałem cały wirnik dokładnie czyścić bo nie chciał ruszyć.

Tych Reef Octopusów nie ma u nas niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia o tym jakie sprzedaja w europie :) :) :), ale tutaj SKIMZ ma b dobre opinie ...

http://www.reefcentr...d.php?t=2292055

a tutaj test i porownanie do Omegi Vertexa ... Pompa Red Dragon.

http://www.reefcentr...d.php?t=2323995

Ja nikogo absolutnie nie namawiam do niczego, ani nie chce pokazac ze BK jest beeee. Wiem ze BK na tym forum ma opinie legendarna i jest the best of the best ... Chcialem tylko pokazac pompy, ktore obecnie sa stosowane w wielu odpieniaczach z powodzeniem, nawet tak jak powiedzialem wzesniej u kolegi Sewera ... Prosze sie nie dopatrywac ironii co do BK. Nie chcialbym zostac zlinczowany :).

Pozdrawiam

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Skimz Monzter E-Series SM121 ale znając życie to do Europy trafiają same ściepy z USA dlatego tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MayFly każdy z producentów wypuścił jakiegoś bubla. Jeden więcej, drugi mniej. Ty miałeś jeden odpieniacz tej firmy i wyrabiasz sobie opinie o marce. Poczytaj opinie na reefcentral. Tam wypowiada się cała masa użytkowników. Na takiej podstawie już można próbować coś oceniać.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że 2 znajomych którzy go mieli mają podobne opinie o nim :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych modelach Skimza montowane byly pompy Eden ... Obecnie wszystkie odpieniacze maja DC Waveline.

i RLSS w akcji ...


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.