Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest Was 2-ch testerów :)

Można wydać 4k na bycie 3cim testerem lub pójść w sprawdzone rozwiązania. Zobaczcie na historię z RS i wsparcie gwarancyjne producenta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK 300 tylko i wyłącznie ( z doświadczenia)

Gaber- aby ocenić pianę i wydajość należy oba odpieniacze podłączyć w

solankę z tego samego obiegu i wyregulować według potrzeb.

A swoją drogą to ciekaw jestem na dłuższą metę jak wyszły by testy ?

adam_s jak myślisz ????


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to użytkowników jest sporo więcej aniżeli 2-óch :)

Jak wchodziła Skoda octavia, nowe modele Daci to też się z nich śmiano, a dzisiaj już nie.

Nie ma w zwyczaju wywalać pieniędzy, ale nie można zakładać, że jak odpieniacz to tylko BK - właśnie w moim przypadku miałem BK.

Bez obrazy ale mówienie, że tylko BK a inne bee trochę kojarzy mi z gospodarzami na wsi. którzy uważają, że jak auto to tylko niemiecka solidność tu. VW i ci bogatsi kupują Pasaty, a ci mniej zamożni golfy.

Zaznaczam, że nikogo nie obrażam, bo sam mieszkam na wsi.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK 300 tylko i wyłącznie ( z doświadczenia)

Gaber- aby ocenić pianę i wydajość należy oba odpieniacze podłączyć w

solankę z tego samego obiegu i wyregulować według potrzeb.

A swoją drogą to ciekaw jestem na dłuższą metę jak wyszły by testy ?

adam_s jak myślisz ????

Tu się z Tobą zgodzę, należy mieć porównanie, a powyższe opinie tylko BK są na razie jednostronnie sprawdzone.

Kiedyś pamiętam APF 600 stawiano tak ponad wręcz nadając mu boskie oblicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber porozmawiajmy za rok :)

Ja koledze radzę by nie popełniał moich błędów, zakup odpieniacza DIY uważam za mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber porozmawiajmy za rok :)

Ja koledze radzę by nie popełniał moich błędów, zakup odpieniacza DIY uważam za mój błąd.

OKS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber porozmawiajmy za rok :)

Ja koledze radzę by nie popełniał moich błędów, zakup odpieniacza DIY uważam za mój błąd.

Czy twoim (i nie tylko Twoim) zdaniem odpieniacz DIY na w pełni firmowej pompie np. Royala również będzie zawsze gorszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi ma BK 300 myślałem że znajdę jakąś alternatywę

hehe jak wszyscy skoczą w ogień to ty też musisz?

jakikolwiek odpieniacz do 1000 litrów kup

nie wywalaj kasy na reklamy


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja kopie BK 160 kupiłem w cenie nowej pompy tunze 9420 na testach byłem zadowolony.

Czekam na odpalenie mojego akwa i wtedy się okażę co on potrafi...

Wiecie w sumie najprościej jest wyłożyć pekiel na BK300.

Nie wieżę że inne, tańsze marki nie poradzą sobie z takim zbiornikiem.

to tak jak byś kupował limuzynę i koniecznie tylko RR bo przecież w Skodzie superb czy VW Passacie będzie na pewno nie wygodnie.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę uczciwie powiedzieć że stary deltec ap 702 nie odbiegał strasznie ilością urobku do obecnie używanego bk300 ,możesz spokojnie celować w jakiegoś sporego delteca na eheimah bo te nowe pompy o niskim poborze montowane w nowych deltecach tc miom zdaniem to lipa, miałem też tc 2560 i pracowal mniej wydajnie od ap702.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii ... Jak mawiał mój znajomy racja jest jak d.pa każdy ma swoją. Nie piszę ze AF jest lepszy niż BK bo BK'a nie miałem. Natomiast piszę ze mój Odpieniacz się doskonale sprawdza w moim obciążonym systemie i spełnia moje oczekiwania. Mam świetny kontakt z producentem i wiem ze jak by coś się wydarzyło to miałbym wsparcie. Wiem rownież ze jest jeszcze co najmniej 5 takich odpieniaczy u innych morszczakow. Trzech z nich nie udziela sie na forum ale są zadowoleni.

Z danych to wiem ze mam mocniejsza pompę niż BK i jest bardziej energooszczędny. Każdy wybierze wedle własnego uznania. Gdyby AF było jakoś zagraniczną produkcją pewnie tez bym wybrał BK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze sporo osob przechodzi przez ciagla traume z powodu odpieniacza.

Czy nie za slaby? czy nie za duzy? czy powinieniem cos zmienic? dlaczego ten sam odpieniacz ma rozne opinie? Czy kupic uzywke czy nowy?

Dlaczeo nie pieni lub czy odpowiednio duzo wypienia? Cholera dlaczego wydalem tyle kasy? kurce od razu moglem kupic inny, ale nie ten itd.

Tez jestm zwolennikiem kupienia raz a dobrze, ale bez zamilowania nawet najlepszy odpieniacz swiata (taki nie istnieje) nie poprowadzi Twojego akwarium.

Odpieniacz wybiera sie pod rodzaj systemu i typ filtracji jaki planujesz, a nie ze 1000L to BK


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę uczciwie powiedzieć że stary deltec ap 702 nie odbiegał strasznie ilością urobku do obecnie używanego bk300 ,możesz spokojnie celować w jakiegoś sporego delteca na eheimah bo te nowe pompy o niskim poborze montowane w nowych deltecach tc miom zdaniem to lipa, miałem też tc 2560 i pracowal mniej wydajnie od ap702.

pozdr.Jarek

Dokładnie miałem to napisać..

Powiedzmy sobie szczerze - to nie jest technologia kosmiczna i oczywiście, pewne różnice konstrukcyjne wpływają na wydajność odpieniacza - ale nie są to różnice liczone w kilkudziesięciu procentach.

Jest wiele marek któe bez problemu poradzą sobie z takim akwarium - w cenie niższej od BK300(który uważam za bardzo dobry odpieniacz - niestety wyceniony zbyt wysoko - ale skoro się sprzedaje, to producent nic z tym nie zrobi - nie ma takiej potrzeby).

AP702 da radę na pewno.

Czy Jetskim 200 pociągnie? w mojej opini - pociągnie, eheim 1260 to naprawdę kawał fajnej pompy.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest ile forumowiczów tyle opini. Chyba odkupię jednak używanego BK 300 by póżniej nie żałowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś nie żałował jak Ci co kupili używanego BK.. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak BK to tylko nowego ,bo po używanym to właśnie będziesz żałował .Zobacz ceny wirników i pomp .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ma do odsprzedania Bk z pompą która była na przeglądzie w Royalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posumowując

Albo szykujesz 6,5 koła, albo nie zakładaj akwarium...bo nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel też kupił VW co był na przeglądzie w serwisie ,teraz stoi z padniętym silnikiem.Chcesz BK to kup w sklepie gdzie dostaniesz gwarancję i nie będzie problemu w razie W.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel też kupił VW co był na przeglądzie w serwisie ,teraz stoi z padniętym silnikiem

To był tekst z podtekstem.

W sumie napisałem to samo.

Jedna rzecz jeśli chodzi o używany sprzęt, ale również i nowy apropos serwisu:

- kiedy ostanie usunięta usterka (konieczność pienka w zastępstwo)

- za ile

Tak przypomina mi się z czasów jak latałem na paralotni taka dość pospolita scenka.

Na górze czekają piloci na "warun".

Sumując ich sprzęt można by kupić 600-tkę.

Odpalają i rzeźbią wysokość przy górce.

Nagle pojawia się Tubylec, na starym wysłużonym skrzydełku i po starcie winda w górę i swoimi umiejętnościami całą tę sprzętową kasę ma daleko pod stopami.

Może by tak doradzić w jak to napisał autor okrojonym budżecie.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro te całe BK to takie cudo,pompy ma ponoc nie zniszczalne i kosztuje tyle kasiory to czego sie obawiac kupując odpieniacz używany z pompą sprawdzoną u producenta?

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zakupie odpieńka góra do 4tys jak na dzisiaj to ciężko coś więcej wyskrobac ze skarbonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.