Skocz do zawartości
komar3333

Cicha pompa obiegowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zapytać i doradzić jaka pompę obiegową kupić na moje akwarium. Zależy mi na cichej pracy przede wszystkim. Mam Tunze silence 1073,020 i muszę dosłownie sprawdzać czy w ogóle działa. No ale jest za słaba na moje akwarium. Musiałbym mieć coś powyżej 4000 l przepływu. Jakie są wasze propozycję??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic , nowa seria EcoRunner, dla Ciebie model 3700 lub lepiej 6000. Naprawdę ciche. Ewentualnie AquaNova NCM 6500, również cicha i sporo tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilkumiesiecznej eksploatacji moge sie wypowiedziec ze ecorunner jaki posiadam czyli eco6000 zakupiony nowiutki byl bardzo cichy, teraz po dotarciu jest nieslyszalny nawet w nocy przy otwartej szafce. Polecam. Aquanova tez nalezy do pomp cichych chociaz moze sie trafic egzemplarz ale raczej rzadko, przynajniej nie slyszalem negatywow o niej, to samo dotyczy pomp newave w wersjach poprawionych czyli niestarszych jak pol roku. Jebao i boyu rowniez ma ciekawe pompy i sa naprawde ciche, juz kilka mialem w reku i osluchalem sie. Wielki plus to taki ze sa to pompy zasilane 220 V AC ale silniki maja wbudowany konwerter napiecia na 24 V DC, ich wydajnosc wcale nie spada, wrecz wzrasta, spada natomiast znaczaco konsumpcja energii. Pobor mocy tych pomp w zaleznosci od marki to 45-50 W przy 6000 l/h. zaleta jest lozyskowanie osi ceramicznej a w zasadzie calego wirnika. Tam naprawde nie ma sie co klekotac o siebie. jedyne co musi sie wyrobic lub wyszumiec to lozysko osi, dotarcie jakiego nie uniknie zadna pompa.

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nadmiar ecipeci i chcesz przyszpanować to Red dragon

jak dobry bardzo cichy sprzęt za małe pieniądze to AquaNova

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic , nowa seria EcoRunner, (...) model 3700

Potwierdzam, cichutka.

>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquanova 6500. Mam polecam . Cicha i tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquanova 6500. Mam polecam . Cicha i tania.

Dziękuję wszystkim bardzo za odzew.

Raczej się na aqua nova 6500 zdecyduję. Ale jeszcze jedno pytanie. Miałem NEW JET 4500 i nie była za cicha? Czy ta aqua nova będzie cichsza? Ktoś ma jakieś doświadczenie i porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim bardzo za odzew.

Raczej się na aqua nova 6500 zdecyduję. Ale jeszcze jedno pytanie. Miałem NEW JET 4500 i nie była za cicha? Czy ta aqua nova będzie cichsza? Ktoś ma jakieś doświadczenie i porównanie?

poza tym NJ 4500 zacinaja się przy starcie - ruszają ale po pewnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można najlepiek kupic pompkę Aqua Nova?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post #10 zdaje się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można najlepiek kupic pompkę Aqua Nova?

ja brałem w akwarystyczny24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NJ6000,która ponad półtora roku chodziła cicho,ale teraz to masakra jakaś.wysłałem ją do serwisu teraz dwa razy to oczywiście odpowiedź,że jest wszystko OK więc proponuję bojkot tej firmy bo pompa chodzi jak traktor i zamiast 70W bierze115W.Napisali mi,że badali na urządzeniu pomiarowym i pokazała im 71W,Te urządzenie kosztuje 70zł i można na allegro kupić,hehe.

Jeśli chodzi o pompy Aqua Nova to miałem jedną 10000,ale ona pompuje maksymalnie 5000 więc polecam to sobie sprawdzić.Moc pobierana tej pompy w tym przypadku się jednak zgadza a nawet bierze mniej niż podaje tabliczka znamionowa zamiast 85W to 81W.

Co do pompy ER to kolega odpalił wersję 9000 i w dzień chodzi cichutko,ale w nocy nie wiem.

Ja mam zamiar kupić do obiegu RD bo już nie chcę kombinować jak z odpieniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NJ6000,która ponad półtora roku chodziła cicho,ale teraz to masakra jakaś.wysłałem ją do serwisu teraz dwa razy to oczywiście odpowiedź,że jest wszystko OK więc proponuję bojkot tej firmy bo pompa chodzi jak traktor i zamiast 70W bierze115W.Napisali mi,że badali na urządzeniu pomiarowym i pokazała im 71W,Te urządzenie kosztuje 70zł i można na allegro kupić,hehe.

Jeśli chodzi o pompy Aqua Nova to miałem jedną 10000,ale ona pompuje maksymalnie 5000 więc polecam to sobie sprawdzić.Moc pobierana tej pompy w tym przypadku się jednak zgadza a nawet bierze mniej niż podaje tabliczka znamionowa zamiast 85W to 81W.

Co do pompy ER to kolega odpalił wersję 9000 i w dzień chodzi cichutko,ale w nocy nie wiem.

Ja mam zamiar kupić do obiegu RD bo już nie chcę kombinować jak z odpieniaczem.

ile pompuje ci nj6000?

jak mierzyłeś wydajność AN

- na wylocie czy na jakiejś wysokości?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,mam zaznaczone jak pompuje moja 6000 a jak zamieniłem pompy na czas serwisu to musiałem przykręcić zawór spływu by utrzymać poziom w kominie,stąd wniosek,że nie daje więcej niż 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie AN zasila

- 600 l obieg

- 1,5 l biopellets XL

- rowa

- cyrkulacja na 2 komory z siporaxem

nie narzekam na przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekałem jak chodziła u mnie w sumie chyba z dwa miesiące,ale jednak producent sporo przesadza z opisem parametrów.Tak do końca cicha też nie jest,ale od mojej NJ na pewno ze 100 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś miałeś chyba felerny egzemplarz

u mnie stała obok red dragona i nie było jej słychać - Jędrzej może potwierdzić jaka jest cichutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie naprawdę cichej, lub takiej której kompletnie nie słychać to tylko bezszczotkowe takie jak np RDIII.

0 dzwięku, dosłownie, tylko po poziomie wody widać że pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie naprawdę cichej, lub takiej której kompletnie nie słychać to tylko bezszczotkowe takie jak np RDIII.

0 dzwięku, dosłownie, tylko po poziomie wody widać że pracuje.

Właśnie ta jest na mojej liście zakupowej,cena coś około 2400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. osobiście polecam Lagune.Ma i jest cicha praktycznie czasami się zastanawiam czy wogule pracuje, no i cena zajefajna.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.