Skocz do zawartości
dale

Cicha pompa obiegowa, przy dużej wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z realizacją projektu zbiornika, poszukuję modelu pompy obiegowej, spełniającego dwa warunki:

- maksymalnie duża wydajność, przy proporcjonalnie małym poborze energii (co za tym idzie grzaniu)

- jak najcichsza praca...

Prosił bym o Wasze sprawdzone rozwiązania... ewentualnie uzupełnione o wysokość na jaką podnoszą wodę i ocenę rzeczywistej wydajności.

Czytałem kilkanaście watków, ale zamiast pomóc, namieszały mi w głowie :(.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale jeżeli wątek Godeusza o obiegowkach, mocach i wydajnosciach Ci nie pomogl to co jeszcze możemy zrobic :vava:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze, pewnie, ma być tania? :thumbup: Nie napisałeś o jaką wydajność ci chodzi. Jeśli około 5k+ litrów, to najwydajniejsze są w tym momencie nowe Red Dragony 3 Speedy, ale ceny zaczynają się od 400 euro. Podobno są bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania być nie musi, na zakup mam kilka miesięcy, więc mogę polować na używkę. Ale oczywiście 400 E nie dam, z prostej przyczyny iż tak bardzo na morskim mi nie zależy żeby taką kwotą budżet domowy uszczuplać.

Ale też nie musi kosztować 100 zł.

Wątek znam, ale od tego czasu pojawiło się kilka nowych modeli, oraz kilku z Was pewnie nabyło więcej doświadczenia.

Na razie myślałem albo o OR lub NJ z tych około 6000 l/h. Potrzebował bym realnie ok 3000 l/h na wysokości 1 m, przy prostym przelocie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec: wody nie grzeje, cichy wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania być nie musi, na zakup mam kilka miesięcy, więc mogę polować na używkę. Ale oczywiście 400 E nie dam, z prostej przyczyny iż tak bardzo na morskim mi nie zależy żeby taką kwotą budżet domowy uszczuplać.

Ale też nie musi kosztować 100 zł.

Wątek znam, ale od tego czasu pojawiło się kilka nowych modeli, oraz kilku z Was pewnie nabyło więcej doświadczenia.

Na razie myślałem albo o OR lub NJ z tych około 6000 l/h. Potrzebował bym realnie ok 3000 l/h na wysokości 1 m, przy prostym przelocie.

OR-zagrzewaw strasznie wode, mam ale nie polecam.

New Jet godna polecenia cicha nie grzeje wody i jest tania

mam taką podłączoną pod chłodziarke i złoża świetnie daje rade

i jest stosunkowo niedroga.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicho, wydajnie, a przy tym ma brać mało prądu to zdecydowanie Royal Exclusive Red Dragon i pompy Delteca (niestety te stare modele na bazie Grundfosa nie są już produkowane, zostaje więc używka lub szukanie po sklepach, czasem pojedyncze sztuki da się znaleźć).

Najbardziej namawiałbym Cię na Red Dragona, tego klasycznego, nie Mini, nie Speedy (pompa jest fajna, ale dołożyli elektroniki, więc się zepsuje :) ). Może pracować w zanurzeniu, na zewnątrz, praktycznie bezobsługowa, choć nie lubi jak syf trafia na wirnik. Największym i w sumie jedynym minusem jest cena, ale to już sam musisz ocenić. Na pewno bije na głowę Ocean Runnera, New Jet również się chowa (choć nie uzasadnia to aż takiej różnicy w cenie...) i IMO jest o włos przed "starym" Deltec'iem (to może być lekko subiektywne, bo po 5 latach pracy Deltec zwyczajnie mi skorodował).


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" maksymalnie duża wydajność" to znaczy ile ???? 5,10,15,20 tysięcy litrów???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" maksymalnie duża wydajność" to znaczy ile ???? 5,10,15,20 tysięcy litrów???

Jak pisałem, interesowało by mnie już 3000 l/h realne, na 1 metrze.

Dziękuję za podpowiedzi, poczytam sobie o tych pompach i przeglądnę sklepy oraz ebay. Może coś podejdzie w ciagu tych 2-3 miesięcy. A NJ zostawię jako rezerwę - jak nie znajdę nic innego, jego zawsze można dorwać w sklepie. I nie nadszarpnę budżetu. Ale jak ktoś ma jakieś inne pomysły, prosze o wioęcej - jak nie mi, to innym może się przydadzą.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, interesowało by mnie już 3000 l/h realne, na 1 metrze.

Dziękuję za podpowiedzi, poczytam sobie o tych pompach i przeglądnę sklepy oraz ebay. Może coś podejdzie w ciagu tych 2-3 miesięcy. A NJ zostawię jako rezerwę - jak nie znajdę nic innego, jego zawsze można dorwać w sklepie. I nie nadszarpnę budżetu. Ale jak ktoś ma jakieś inne pomysły, prosze o wioęcej - jak nie mi, to innym może się przydadzą.

Powodzenia i pamiętaj zawsze masz prawo wyboru pod warunkiem że że żona nie trzyma kasy.:vava:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu red dragon i tyle realmad.gif


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę ci polecić red dragona 3, mam ta pompę od niedawna i jestem mega zadowolony. Rd3 ma podstawowa zaletę jaka jest adaptowalnosc. Jeśli myślisz o rozbudowie akwarium w przyszłości rd3 pozwala zarówno na prace w akwarium 200 litrów jak i 800 litrów. Stare delteci tez były ok choć miały swoje wady, a wad miały trochę wiecej niż red dragon. Nowe delteci jak dla mnie są nieco nie dopracowane, wyglądają jakby rzemieslnik zrobił je w garażu nie biorąc pod uwagę niczego poza parametrami pompy. New jet jaki jest taki jest ale w swojej grupie cenowej nie ma konkurecji. Miłego wybierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat z reklamy "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać" :welcome:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że problem jest taki że różnice widać, szczególnie przy niższych modelach.

Faktycznie NJ 4500 jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o relację cena jakość.

Przy wyższych modelach dla bardziej wymagających już tak różowo nie jest.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.