Skocz do zawartości
inmar

Budowa szafki pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj stolarza w swoim regionie i zamów płytę z pocięciem i oklejeniem.Moja firma też wykonuje takie usługi i dla porównania cena za płytę to 200zł,pocięcie jej to 20zł za całość a oklejanie w zależności od grubości 3-4zł za mb.

Może jeszcze dodam,że najczęściej wymiar płyty to 280x207 cm.Zamawiając formatki,pierwszy podawany wymiar zazwyczaj jest wzdłuż słoi.Można sobie w domu wstępnie rozrysować płytę i dostosować elementy by opłacało się kupić płytę w całości.Jak co służę pomocą bo mam program do rozrysu.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marek. Takiej odpowiedzi mi było trzeba :)

Przejadę się jeszcze po markietach i zobaczę, bo teraz wiem przynajmniej jaka jest "granica opłacalności" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pozwracam do tematu szafki. Zrobiona z OSB/3 22mm. Wymiary 130x55x60. Pełne plecy wpuszczone w boczne ściany. Podstawa - pełna płyta. Na górze tak samo + blat kuchenny 3cm. W środku szafki, dwie przegrody (ok. 35 cm od każdego boku) nie dochodzące do końca - nie łączą się z plecami - jakieś 15cm wolnego. Pytanie brzmi jak to przerobić pod akwarium 300l (120x50x50) żeby utrzymała i wszedł sump 80 cm długi. Wystarczy dać dwie podpory zamiast przegród ?

Edytowane przez kemaz200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plecy są naprawdę sztywne,to można wyjąć przegrody,włożyć sumpa a dopiero potem z przodu dać jedną lub dwie podpory.Minus tego taki,że sumpa potem już nie wyjmiemy.Można jedną podporę przesunąć w bok by sump się zmieścił,będzie wtedy osobna część na przykład na elektronikę,ale podporę jedną i tak bym dał w części sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plecy są naprawdę sztywne,to można wyjąć przegrody,włożyć sumpa a dopiero potem z przodu dać jedną lub dwie podpory.Minus tego taki,że sumpa potem już nie wyjmiemy.Można jedną podporę przesunąć w bok by sump się zmieścił,będzie wtedy osobna część na przykład na elektronikę,ale podporę jedną i tak bym dał w części sumpa.

Raczej będę ściągał akwarium z szafki przed zmianami. Pytanie tylko czy jeśli jedną przegrodę zostawię jak jest, a drugą wyciągnę to czy w jej miejsce dać podporę czy raczej powinno utrzymać 300l akwa ?

Edytowane przez kemaz200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem akwarium 360l na szafce 1m i się ugięła na środku.

Tutaj pomiędzy bokiem a przegrodą będzie max 85cm. Zastanawia mnie jedno: na zdjeciu powyzej widac obecne akwarium-80x50cm, które jeszcze trochę postoi. Czy jeśli usunę jedna przegrodę szafka się nie załamie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak wszystko wyjmujesz to wez na wymiar zrob sobie stalowa ramke z jakiegos profila zamknietego (spawacz pospawa Ci to pewnie za dobrego browarka :) ). Wkomponujesz ja z przodu.

Bedzie pancerniej i bedziesz mial sen jak niemowle :)

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak wszystko wyjmujesz to wez na wymiar zrob sobie stalowa ramke z jakiegos profila zamknietego (spawacz pospawa Ci to pewnie za dobrego browarka :) ). Wkomponujesz ja z przodu.

Bedzie pancerniej i bedziesz mial sen jak niemowle :)

Pozdr

A znasz dobrego spawacza we Wrocławiu z malowaniem proszkowym? Taki co zrobi za rozsądną cenę?

Edytowane przez kemaz200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka instrukcja:

Jedziesz do np. castoramy (mozesz jechac do centrostalu ale czy sie bedzie oplacalo :) ) i kupujesz profil 20x20x2 docinasz na wymiar i jedziesz do pierwszego lepszego mechanika samochodowego ktory spawa tlumiki. Ukladasz mu to na glebie i kazesz pospawac spoina ciagla. Placisz pewnie max 20zl. Gumoweczka i rownasz spoinki na cacy :). Jedziesz np. na Krakowska i zlecasz malowanie proszkowe (ceny Ci nie podam bo ja u nich tylko piaskowanie uskuteczniam - ale ceny ogolnie maja dobre).

Cieszysz sie rama:)

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ale ty pewnie caly stelaz proszkowales. Tu bedzie taniej

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ale ty pewnie caly stelaz proszkowales. Tu bedzie taniej

Pozdrawiam mobilnie

1)Nie łapie "będzie taniej" tzn. że będę piaskował tylko na spoinach?

2)Póki co skróciłem jedną podporę od środka tak żeby sump wszedł tzn. zostały z jednej przegrody tylko dwie nogi 2,2cmx8cmx60cm H. Złącze je razem i będą robić za podporę. Wykładam podkładem korkowym + pianka środek co by wytłumić byczenie/drganie.

W następnym miesiącu jak przerzucę się na 300l ruszę za stelażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej bo Marek proszkowal caly stelaz a ja proponuje Ci rame na przod szafki.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka instrukcja:

Jedziesz do np. castoramy (mozesz jechac do centrostalu ale czy sie bedzie oplacalo :) ) i kupujesz profil 20x20x2 docinasz na wymiar i jedziesz do pierwszego lepszego mechanika samochodowego ktory spawa tlumiki. Ukladasz mu to na glebie i kazesz pospawac spoina ciagla. Placisz pewnie max 20zl. Gumoweczka i rownasz spoinki na cacy :). Jedziesz np. na Krakowska i zlecasz malowanie proszkowe (ceny Ci nie podam bo ja u nich tylko piaskowanie uskuteczniam - ale ceny ogolnie maja dobre).

Cieszysz sie rama:)

Pozdrawiam

Takie wypowiedzi to perełki .Jak to będzie pospawane na podłodze ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tłumik ;-)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, jak nie dasz czegos do zrobienia idiocie i dopilnujesz co ma robic to bedzie to zrobione dobrze.

Najlepiej byloby zeby wszystko zlecac firmie ktora wezmie za to fajne pieniazki.

A poza tym ja proponowalem RAME na przod szafki. Od 2 przekatne do sprawdzenia.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forowiczow,

jestem na etapie montowania nowego zbiornika 185x65x75.

Naczynie mam juz wykonane i stelaz wyspawali mi moi pracownicy. Na zdjeciu jest pomalowany podkladem, lecz w zeczywistosci jest bialutki. Pod glownym zbiornikiem bedzie wsadzony sump 240l. Chcialbym sie zapytac czy parowanie wody w stelazu po zamknieciu go plytami wumaga jakiegos specjalnego systemu cyrkulacji powietrza? Plyty meblowe ktorymi bedzie to wszystko obudowane wytrzymaja wilgoc?

Pozdrawiam

post-24224-0-11416400-1416315521_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, calosc bedzie widoczna z czterech stron, w stylu wyspy. Dlatego dol bedzie zabudowany szczelnie ze wzgledow estetycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po bokach dałbym estetyczne kratki wentylacyjne a w jednej wentylatorek komputerowy na zasilaczu z ładowarki od komórki ustawiony koniecznie jako wyciągający powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie obecnie stoi mi:) akwarium 135 l na szafce na stelażu o wymiarach 82x65x55cm (wxszxg) z kątownika zamkniętego 30x30 i chyba grubości 2 mm , całość obite płytami meblowymi .Zastanawiam się nad powiększeniem akwarium do rozmiarów 100x65x45 i zastanawiam się czy wystarczyło by tylko dodać tylko na górę płytę meblową o rozmiarach akwarium czyli 100x65 .Obecnie płyta górna jest w rozmiarze 68,8 x62 cm (szxg) czyli wystawała by sama płyta po 15 cm z dwóch stron na szerokość i 3 cm z jednej strony na głębokości .Czy jednak robić nową z tym że była by robiona na stelażu drewnianym .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.