Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Katalogu nie ma, kazdy filar jest inny, zamawiasz bezpośrednio u producenta, podajac wymiary zbiornika i ilosc filarów jakie chcesz kupić.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogu nie ma, kazdy filar jest inny, zamawiasz bezpośrednio u producenta, podajac wymiary zbiornika i ilosc filarów jakie chcesz kupić.

rozumiem. i dziękuję


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o tą skałę syntetyczną...gdzie ją kupić...

galeria na aquaforest jest...dystrybutorzy sa wymienieni ale żeby któryś pofatygował się i na stronie miał np katalog z gotowymi filarami....to nie znalazłem... ktoś poratuje?

Producent nie umożliwia sprzedaży skaly za pośrednictwem sklepów.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podzielcie się fotkami waszych konstrukcji na tej skale.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent nie umożliwia sprzedaży skaly za pośrednictwem sklepów.

i wszystko jasne jak słońce...dziwne ale jasne


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdźcie do galerii na forum są dwa zbiorniki Debory i Sewera na tej skale, są tam zdjecia i filmy.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety pomimo tego, ze wyslalem 2 maile do dzisiaj nie otrzymalem dopowiedzi nt wyceny skaly w AF :( takze nie jest tak latwo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w0y7a5 napisałem Ci pw. Zapewniam, że na wszelkie emaile jakie dostajemy wysyłamy odpowiedzi na bieżąco. Jeśli są jakieś problemy proszę dzwoncie na nr telefonu podany na stronie www.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kontakt, puscilem maila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem i ja pokazać swoją konstrukcję zrobioną z gruzu, klejone Ceresitem CX5. Nie jest to szczyt marzeń, teraz bym zrobił to inaczej ale popełniłem :baby:

Dla zainteresowanych: zdjęcie nr 1 jest z maja a ostatnie bodajże z listopada ub.roku. W kolejnych zdjęciach można zauważyć różnicę między żarnikiem HQI 250W: 2 zdjęcie to Giesemann Megachrome Coral 14500K, dwa ostatnie zdjęcia to Reeflux 14000K

Proszę wybaczyć jakość zdjęć.

1. gallery_9476_2367_36055.jpg

2. gallery_9476_2367_62558.jpg

3. gallery_9476_2367_702844.jpg

4. gallery_9476_2367_298070.jpg

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można znać cenę za kg takiej skaly ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ile to wychodzi mniej wicej z kg.I ewentulalnie ile czasu trzeba czekac na zamowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie minely dwa miesiące od zalania, oczywiście znajac mojego pecha ryby dostaly ospy, lalem formisol, myslalem, ze cala robota poszla na marne, bo wiadomo, ze bakterie zostaly wybite a tu odziwo wszystko żyje i dalej nie mam sladu glonów. Także jak na razie jestem bardzo zadowolony.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył moze wzrost poziomu wapna po wlozeniu tej skaly? Zbiornik świeżo zalany i na soli Reef salt poziom wapnia przekracza grubo 500. Dodam ze nie jest to wina testów bo robione było na salifercie jak i red sea.


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem podwyższonego poziomu. A jakie masz zasolenie? Sprawdź je miarodajnym sprzętem.

wysłane z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włożeniu skały Ca poleciało w kosmos i chyba do dziś się lekko wydziela bo jak ballinga podaje kH i Mg po około 50ml tak Ca podaje 2ml na dobę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w koncu sie jakos samo ustabilizowało ??

Sorry za post pod postem ale taptalk nie chce zedytowac mi poprzedniego. Czy jak no3 i po4 bedą ok można wkładać jakieś korale? Mam rownież niski magnez 1200 ale podobno moze byc błąd odczytu z powodu wysokiego wapnia. Kh rownież nisko 5,1??


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie skała wyrzucała KH, ciągle w okolicach 11.Tak ,po 7 miesiącach się ustabilizowało, gdy skała wyleciała z baniaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest kh niskie a Ca wysokie to skała może się od kwaśniej wody rozpuszczać i jest to proces naturalny. To jest skała syntetyczna -nie ceramiczna czyli jej skład jest zbliżony do naturalnej więc będzie reagowała w kwaśnym środowisku dokładnie tak samo jak LR.

Kolego Masta93 nie ma takiej możliwości, aby kh rosło od tej skały . Niemal każdy zbiorniki na tej skale ma właśnie problem z szybko spadającym kh, a nie rosnącym .

Skała ta nie jest zamiennikiem skały ceramicznej (wypalanej ) jest alternatywa dla skały suchej ,której różnica składu chemicznego jest taka, że nie zawiera fosforanów. Jednak wciąż jest to głównie węglan wapnia .

Na skale AF jest bardzo dużo funkcjonujących zbiorników i jak na LR też zdarzają się zbiorniki z problemami. Często też klienci są niecierpliwi i skałę robiona na zamówienie zamiast wymoczyć w wodzie RO celem usunięcia NaCl i MgCl2 który w procesie produkcyjnym powinien być wypłukany. Lecz zalewają na szybko zbiorniki, w których samoczynnie rośnie zasolenie po czym pojawiają się problemy.

Dlatego AF nie sprzedaje już skały na zamówienie, jeżeli cały zbiornik nie jest montowany przez naszą firmę. Dostępne do sprzedaży detalicznej są tylko kawałki skały oraz standardowe filary .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tak jak Damian pisze. Na początku kh musiałem dość mocno podbijać. Po kilku tygodniach nie było problemu.

wysłane z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki aczkolwiek wzmianka o spadającym kh mogła sie pojawić wcześniej. Napewno uniknął bym zdziwienia po odczycie parametrów i wyrzucania pieniędzy w błoto na zakup zestawu innych testów:( jak juz jesteśmy przy tym problemie to czy odczyt za niskiego magnezu moze byc spowodowany tak nienaturalnie wysokim poziomem CA bo wycYtalem gdzieś ze moze to wpływać na wyniki testów. I co teraz byście proponowali? Dodawanie sody? Czy jak nie mam jeszcze zwierzaków mogę doprowadzić kh szybko do oczekiwanego poziomu potem tylko stabilizując czy raczej robić to powoli? Czy CA samo odpuści po podniesieniu kh czy np wspomóc podmiankami na ubozszej soli w ten pierwiastek?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała nie była robiona na zamówienie, zakupiłem kawałki, moczona tydzień w RO, tak samo jak BioCer (który dosłownie się rozpuszczał w sumpie) .Robiłem później testy w wiaderkach czy skała i kostki uwalniają Kh, o czym można przeczytać w moim wątku. Nie mam do nikogo pretensji czy coś w tym stylu bo każdemu może zdarzyć się jakaś wadliwa partia produktu, ale odkąd skała wyjechała z baniaka moje problemy z parametrami się zakończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh przeważnie na starcie opada i to przy każdym rodzaju skały . W tej chwili najlepiej podbić kh wodorowęglanem sodu, najprawdopodobniej poziom Ca sam opadnie przez strącenie się węglanu wapnia. Jednak podmiana na uboższej soli w Ca przyspieszy to, co do magnezu na tym etapie nie podbijałbym jak Ca będzie w okolicy 420mg/l i kh ok 7 to podbicie Mg do 1280 to żaden problem myślę że na samych podmianach się to wyrówna .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.