Skocz do zawartości
akvarius

likwidacja marketów castorama czy to prawda! faktyi mity

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ są i plusy, co bardziej krewcy dostaną urlopy i będzie jakiś czas spokoju...

A pracownicy castoramy, chwilę po otrzymaniu wypowiedzenia, dostaną propozycję pracy w agencji X, która będzie dostarczała pracowników do w/w castoramy.... Tak to sie teraz robi. Agencja ponosi wszelkie "koszty" i jak by co obrywa od PIPu, a firma ma zyski...

A my ? nawet nie bardzo możemy bojkotować, bo wszystkie robią tak samo...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko że sama biedronka zarabia rocznie ok 200 mld zł.

biedronki są małe i większość ze swoim gruntem a te kolosy wynajmują powierzchnię i jest tylko kilka ze swoim tzw. budynkiem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No i już jest wszystko jasne. Czynsz zbiera jedna firma a druga firma jest sklepem. Sklep niby bankrutuje ale jak by tak odliczyć koszt czynszu to zarabia miliony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka nam się wkrada!!!

Tak czy siak, ja mam promesę na broń i wam radzę się uzbroić.

Bo :police: też jama, a to są lemingi i poleceń muszą słuchać.

Zróbmy rewolucję!!! Proszę!

Biedronka!- jeronimo martins dystrybucja, nie tylko spożywka bo i farmacja, a i budują swoje siedziby.

więc czynsz na własnym podwórku ?

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci napiszę tak niestety pracuje w jednym z nich od 12 lat i znam wszystko od podszewki,nawet mógłbym napisać dzienne zarobki co do grosza całej sieci ale niestety nie mogę.Dawny Geant pracowałem na stanowi kierownika teraz real i jest to stanowisko zastępcy i codziennie mam do czynienia z obrotami i uwierz że to prawda z tego linka

Wiesz tyle ile masz wiedzieć.

Co by sie stało gdyby Twoja sieć płaciła takie podatki jakie płacą polscy przedsiębiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już jest wszystko jasne. Czynsz zbiera jedna firma a druga firma jest sklepem. Sklep niby bankrutuje ale jak by tak odliczyć koszt czynszu to zarabia miliony...

ale jedna firma nie ma nic wspólnego z drugą bo np.budynek postawili Niemcy(firma)i wynajęli powierzchnię 30 tyś m kwadratowych np.byłemu Geantowi Francuzom


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to przypominać debatę o PKB.

Wszystko zależy co i jaką metodą się liczy.

Prawdą niezaprzeczalną jest natomiast,że zarobki w PL są zbyt niskie do kosztów życia. A bez popytu wewnętrznego nie ruszt się prawdziwie gospodarki. Szarak zarabiający 3500zł nie schowa tego do skarpety - kupi tv,samochod,wakacje,inne dobra. Tak rozumował już Adam S. Teraz jest legalny wyzysk. Niestety....

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zapytam inaczej? Kto z was jak potrzebowal farbe bo malowal pokoj pojechal do malego sklepu z farbami a kto do castoramy? Ludzie nie zdaja sobie sprawy ze sami doprowadzaja do likwidacji malych i srednich przedsiebiorstw a co za tym idzie do likwidacji miejsc pracy i ograniczaja wplywy podatkow do panstwa z sekrora MSP. Wszyscy chca duzo i za prawie darmo a tak sie nie da. Skutki i tak w ciebie uderza panie Kowalski bo kupiles baniak filtr i wszystko w necie a teraz nie masz nawet gdzie kupic tubifexu bo gro akwarystycznych padlo bo z tubifexu i rybek sie nikt nie utrzyma. Nie masz gdzie kupic normalnych ziemniakow bo kupowqles duzo i tanio w markecie i wchodzisz do takiego sklepu nie duzego ktory prowadzi sasiad i mowisz... tak drogo? W .....(miejsce na wpisanie sobie marketu) jest taniej! Sklep maly tnie koszty zwalnia pania Jadzie... ktora byla twoja stala klientka twojej zony prowadzacej zaklad kosmetyczny. Kazdy kto ma troche oleju w glowie widzi jaki lancuszek sie robi. Ehhh mialem sie nie udzielac ale jakos nie moglem odposcic.. Duzy zawsze da sobie rade byzarobic nawet na upadku. A ludzie... chcieli to maja "tanio kupuja to tanio zarabiaja"

Edytowane przez bob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tyle ile masz wiedzieć.

Co by sie stało gdyby Twoja sieć płaciła takie podatki jakie płacą polscy przedsiębiorcy.

Proszę Cię nie pisz tak bo skąd wiesz ile wiem a ile powinienem wiedzieć?oj dużo bym ci powiedział ale jak wszędzie kadrę obejmuje tajemnica a tym bardziej na forum


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko że sama biedronka zarabia rocznie ok 200 mld zł.

Qrcze 200 miliardów złotych, czyli ok 60mld dolarów.... Czyli wg. Ciebie zarabia więcej niż połowa budżetu Polski. Hmmm wiesz co , podaj skąd masz te dane , alebo nie pisz bzdur, bo na leminga to raczej Ty wychodzisz.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze spięcie?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hola hola hola

dyskusja przeszła na mocną teorię, daleko od tematu i już się gubicie w zerach.

Albo będzie bliżej tematu budowlanego, marketowego z jednoczesną kulturą i szacunkiem do rozmówcy, albo temat będzie trzeba zamknąć po "niemiłym poście".


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy ile jeronimo martins ma sklepów ?

rok temu było ich (biedronek) 1000 a jeszcze dochodzi farmacja!!!!

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spięcie, matematyka. Piszemy liczby? Podajmy źródło. Zysk KGHM za zeszły rok to 4,8mld pln , a Biedrony 200 mld? Litości, przecież nawet Gates tyle nie zarobił ,, no ale on pewnie też jest z lemingami i nie płaci podatków.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy ile jeronimo martins ma sklepów ?

rok temu było ich (biedronek) 1000 a jeszcze dochodzi farmacja!!!!

Kolego zysk Gazpromu w 2011 roku wynosił ok 30mld Euro , czyli ok 130mld pln. Nie powiesz mi chyba , że Biedrona zarabia więcej od Gazpromu?

http://forsal.pl/artykuly/685617,spowolnienie_w_polsce_uderza_w_zyski_jeronimo_martins.html

Tutaj można poczytać , no chyba , że cała prasa kłamie, prócz jednej jedynej słusznej.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czytajmy ze zrozumieniem:

Mimo spadku konsumpcji w Portugalii i spowolnienia gospodarczego w Polsce, skonsolidowana sprzedaż Grupy Jerónimo Martins wzrosła w roku 2012 o 10,5% do 10,9 miliarda euro. Sprzedaż netto sieci sklepów Biedronka w złotych wzrosła o 17,9% do 28,1 miliarda złotych.

Ja tutaj nie widzę tych 200mld zysku. Widzę Sprzedaż na poziomie 10,9mld euro. A zysk to nie sprzedaż. Więc jeśli chcesz się podeprzeć danymi to najpierw je przeczytaj :)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to co wyżej napisał Danielj to nie zysk tylko obrót netto

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych , którzy pracują w Castoramie, akurat nic mi nie wiadomo na temat zwolnień grupowych, ale jeśli tak jest to zapewne sieć została, lub zostanie sprzedana, wszyscy dostaną wypowiedzenia i w tym samym dniu nowe angaże.

Co do Castoramy jako pracodawcy to jest to jeden z najlepszych pracodawców na rynku pracy w Polsce, z Castoramy nikt się nie zwalnia z własnej woli, mają bardzo dobre zarobki, rewelacyjny socjal, 13 pensje itp.

Zadowolenie z pracy przekłada się obsługałę klientów i to da się zauważyć robiąc zakupy w Castoramie, osobiście wolę jechać przez całe miasto do Casto niż iść do Obiego którego mam 500m od domu.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że te zwolnienia tyczą się jednego sklepu, czy coś.

Nigdzie nic nie ma!! albo źle szukam.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych , którzy pracują w Castoramie, akurat nic mi nie wiadomo na temat zwolnień grupowych, ale jeśli tak jest to zapewne sieć została, lub zostanie sprzedana, wszyscy dostaną wypowiedzenia i w tym samym dniu nowe angaże.

Co do Castoramy jako pracodawcy to jest to jeden z najlepszych pracodawców na rynku pracy w Polsce, z Castoramy nikt się nie zwalnia z własnej woli, mają bardzo dobre zarobki, rewelacyjny socjal, 13 pensje itp.

Zadowolenie z pracy przekłada się obsługałę klientów i to da się zauważyć robiąc zakupy w Castoramie, osobiście wolę jechać przez całe miasto do Casto niż iść do Obiego którego mam 500m od domu.

Może jednak jako rodzimy przedsiębiorca zacząłbyś wspierać rodzimych handlowców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec zapytam inaczej? Kto z was jak potrzebowal farbe bo malowal pokoj pojechal do malego sklepu z farbami a kto do castoramy?

Ja kupiłem wszystkie farby do mieszkania w małym sklepie z farbami, aczkolwiek świetnie wyposażonym, z mieszaniem farb itp, drzwi wewnętrznych też nie kupiłem w markecie, zamki kupiłem w małym sklepie żelaznym na mojej ulicy. W markecie kupuję jakieś drobne rzeczy typu wiertło wkręty itp, bo człowiek ma czas na majsterkowanie tylko popołudniem i w weekendy a brak tych rzeczy zawsze wychodzi jak już zacząłeś pracę. Ostatnio wypatrzyłem mały sklep, który ma świetne ceny na narzędzia klucze itp. Co prawda nie ma w sprzedaży badziewnych marek typu topex, ale te markowe ma w o wiele lepszych cenach niż market.

Tak mi się jeszcze przypomniało, klej do hydrauliki też kupiłem w małym sklepie :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmm,

Współpracuje z kilkoma sieciami w Polsce nie jest to budowlanka ale

Zobaczcie dochody kilku sieci w Polsce a następnie powiedzcie że są bankrutami :-)

Pierwszy lepszy przykład

http://eurocash.pl/r...-finansowe.html

ps. wyniki w mln.

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.