Skocz do zawartości
Stani

prawie 3 letnie od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Stani,akwarium zapiera dech w piersiach...po prostu pieknie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle klasa sama w sobie.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziekuje Towarzyszom :thumbup: Fajnie, ze sie podoba. Przy tym kombinuje prowadzic zbiornik b. oszczednie (bez adsorberow, wegla).

@Adrian;

w lecie cieplych dni mamy z miesiac ? Unosze troche pokrywe i nad gl. zbiornikiem montuje wiatrak. Reszte roku trzeba dogrzewac. W pokrywie nad szczepkarium mam 4 x 24 W ATI Coral plus i jakos zmiescilem dwie T8 niebieskie (kilkanascie W). Takze swieci ok. 110 W nad 80 litrami (wysokosc slupa wody to jedynie 21 cm). Swiece tam w nocy. Przy zamknietej pokrywie, temperatura w systemie nie spada, to oszczedza grzalke :rambo:

@Iceberg;

zaraz zapodasz zdjecia swojego zbiornika, to nas zaskoczysz. Mowiles o roznych efektach swietlnych itp. :queen:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga seria fotek to jest TO :thumbup:

Po opisie konfiguracji swietlowek juz wiem skad taka barwa zdjec no i oczywiscie wzrost korali.

Mnie to by teraz korcilo ze by pobawic sie troche w kolory, Moze wiecej Blue i Pink.

Za jakis czas korale dojada doszyb ze czyscikime nie bedzie mozna przejechac, :thumbsup:

Stasiu jakie plany?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STASIU piękny zbiornik. Ta czystość , przejrzystość, lekkość... Podoba mi sie :) wzrost korali godny pozazdroszczenia. Zaryzykuj i wpuść kilka anthiasow dodadzą życia i efekt ruchu. Jeszcze raz gratki. Super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, akwarium ma jakąś siatkę zabezpieczającą bo widać, że niewiele jest od powierzchni wody do krawędzi zbiornika. Nie miałeś ryb które chciały sprawdzić co jest poza zbiornikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funior,

juz kilka ryb sprawdzilo, jak jest na zewnatrz. Jedna czy dwie uratowalem. Jedna czy dwie wyschly za szafka (nie mam kota). Ciekawe, ze robily to za dnia a nie jak sie mozna bylo spodziewac - w nocy.

Siatki nie mam. Miedzy innymi dlatego nie mam Dekory i innych podskakiwaczy, ale ryzyko pozostalo. Czasami i 30 cm korona to za malo.

Po obwodzie mam 4 cm wzmocnienia. Fajna rzecz nie tylko ze wzgledu na wyskoki ryb, ale rowniez szybki lapia fale gdy za szybko pojade czyscikiem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Stani masz wargacze to nie dziwne, ze chca sprawdzic jak to jest zyc obok zbiornika. Chyba, ze to innym sie zachcialo latac, ale wiadomo jak to jest z wargaczami.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, fajnie wyrośnięte akropory. Marzenie..:)

Poza Ballingiem jakie suplementy stosujesz i czy widzisz różnice. I jeszcze jaką sól stosujesz i jak częste i duże podmiany no i co z kamieniem korali?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazyjnie, poza Ballingiem, dodaje cos z firmy Red Sea (A-D), ale naprawde raczej symboliczne dawki i nigdy wiecej niz z jednej butelki (naparstek) co tydzien, takze to chyba nie ma znaczenia.

Sol zmieniam w zaleznosci jaka kupie. Tropic Marin (zwykla), Preis, Gro Tech itp. Nie przywiazuje zbytnio do niej uwagi. Za to testuje co tydzien, potem robie 5% podmiane i ustalam dawki Ballinga.

Sol bez NACl stosuje b. oszczednie, moze raz w miesiacu dam na 20 litrow 1 lyzke do zupy.

Daje dziennie kropelke jodu i zelaza (KZ), 4 ml wodki na 400 litrow, a gdy PO4 osiagnie 0,04 to dodaje NO3 (malutka lyzeczke do testow).

Danp; fakt, zoltego wargacza raz wypchnalem kawalkiem drutu, bo wyladowal za szafka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani bardziej bym podejrzewal Cirrhilabrus aurantidorsalis, jeszcze nie probowal?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani,

No piekne te Twoje patyki, nie mam pojęcia jak to robisz, że tak fenomenalnie rosną :) Jesli mogę, to zapisz i mnie do fanklubu Twojego baniaka :animier:

Pozdrawiam miękko-glonowo-LPSowo :D

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: tyle potrafię powiedzieć na moim poziomie wiedzy ;)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a gdy PO4 osiagnie 0,04 to dodaje NO3 (malutka lyzeczke do testow).

Co to za preparat?

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester dobrze wie :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info ;-)

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani bardzo ladne,bardzo ladne pozdrawiam


Akwarium wystartowalo

120x60x50 + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialajacego systemu sie nie zmienia :police:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu zobaczyłem zdjęcia i normalnie :w00t:, jak Ty to robisz? Napisz jakiej kombinacji świetlówek obecnie używasz?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coral plus

coral plus

osram 67

purple

aquablue special

osram 67

coral plus

coral plus

Jacek, przy 12 x 80 W masz sporo mozliwosci :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.