Skocz do zawartości
MayFly

Kolorowa ryba do 160l sps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiejś kolorowej mało agresywnej ryby która nie lubuje sie w polipach korali :).

Na razie mam na oku Centropyge loricula ale zapewnię może zacząć obgryzać korale :/.

Byłbym wdzięczny za pomoc i wszelkie propozycje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest pokolec Ctenochaetus flavicauda który dorasta do ok 10cm ale nie wiem jak z jego dostępnością.

A ta Centropyge spsów nie wpierdziela?

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MayFly 160l to za mały system dla pokolców i nie ma szans powodzenia , około okołom nie jest równe ryby potrafią mieć przeróżne rozmiary w zależności od warunków.

Wyobraź sobie że w naturze ma 10 to myślisz że po skarłowaceniu ile będzie miał 5cm ? wierzysz w to ?

Do niedawna miałem 160l po upchaniu skały,piachu i ubytku na powierzchni ta ryba by realnie nawet 100l nie miała.

Kupuj ryby do 100l

Np parasema niebieska - zółta u mnie była bardzo łagodna wpuszczona jako ostatnia, cech ryb się nie wybiera.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garbików zbytnio nie chce mieć ponieważ mam iglicznie która jest bardzo delikatna.

Co do pokolców niestety masz racje ale warto zapytać co nie :), cały czas szukam jakiegoś mini pokolca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem i myślałem podobnie kombinowałem na lewo i prawo a może da radę a może ktoś to zaakceptuje itp , ale taka rybka nie wygląda ładnie na dłuższą metę w takim małym baniaczku a z czasem sam obserwujesz że ryba się męczy i odbierze ci to radość, ostatecznie oddasz ją i będziesz w depresji z kwaśną miną ewentualnie wcześniej padnie jeden pies.

Dużo jest rybek kolorowych musisz sprecyzować czego wymagasz i co masz w baniaku, może jakieś fotki - będzie łatwiej lub jaki etap realizacji.

Czasem trzeba na rybę popatrzeć dłużej żeby się podobała.

Może jakiś wargacz albo babka jeśli masz koronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w 165l C.Bicolor.

Piękna,ruchliwa. Nie skubie mi żadnych korali. Czasem dziabnie rozgwiazdę albo wężowidło - ale nie zauważyłem by wyrządziła im szkodę

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie malutka C.Bicolor wpuszczona ponad tydzień temu "za bardzo" interesuje się caulastrea fluo - tak ją sobie podskubuje ;)

Moja skubie wszystko. Tylko nie widać by coś ucierpiało

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak akwarium ma mieć 80x45x45 korony nie będzie raczej. Ryba musi być spokojna bo mam iglicznie której nie chce stracić.

Kolorowa czyli jaskrawo ubarwiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pisząc ryzyko masz na myśli iglicznie to niewiem.

a tak z ciekawości...jak iglicznia radzi sobie w cyrkulacji pod sps? kiedyś bardzo chciałem posiadac ryby z tej rodziny....ale chęć posiadania spsów...wygrała


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Doryrhamphus excisus która obecnie jest przechowywana przez znajomego w akwarium z spsami i ma sie dobrze.

Ryzykiem przy Centropyge jest to że może obgryzać korale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może centropyge flavicauda do tego litrażu też by się nadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem , , żeby C.acanthops coś podgryzala. Ale w sumie nie sledzilem tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Centropyga Bicolor podskubywała tylko miękkie, i to w zasadzie tylko dwa, rosły zdrowe ale co jakiś czas chowały polipy i niestety rybka mieszka teraz w sumpie i czeka na nowy dom.

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge sluzyc pomoca i jesli uparles sie na Centropyge to te napewno nie jedza korali. Nie wiem jak z dostepnoscia w Polsce ale te dwie pierwsze to rarytasy. Wszystkie trzymaja sie bardziej toni niz koralowcow.

W kolejnosci

Centropyge Venustus

Centropyge Aurantia

Centropyge Potteri

post-12464-0-08800800-1381791602_thumb.jpg

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za konkrety ale pewnie będą one kosztowały po 20000zł w Polsce ;_: ja bym szukał czegoś do maks 350zł :)

A jak sprawa wygląda przy Centropyge loricula ??

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E bez przesady. Potteri chyba kupisz do 350 pln ... Tak mi sie wydaje. Ale napewno zadna nie kosztuje 20 k :)


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jeszcze nigdy nie widziałem Potteri... Dlatego się boje ceny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.