Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Witam wszystkich

Zobaczcie w jakich ciekawych czasach żyjemy. Jesteśmy zagonieni w rożnych tematach, realizujemy różne projekty a kiedy mamy ochotę na chwilę oderwać się od codziennych zadań, jednym kliknięciem wchodzimy na forum czytając o pasjach innych ludzi i oglądając ich wspaniałe akwaria!

Moja historia fascynacji morszczyzną jest bardzo podobna do wielu, które miałem tutaj okazje obserwować. Kiedyś były skalary, potem długo nic a kiedy akwarystyka morska stała się dostępna dla wielu i ja zapragnąłem mieć namiastkę tego wspaniałego, podwodnego świata.

W kwietniu zlikwidowałem swój stary zbiornik, który cieszył moje oko przez 4 lata i który był poligonem doświadczalnym dla moich pierwszych kroków w morszczyźnie. Masę błedów, brak czasu i konsekwencji sprowadzał na moje akwarium plagi i burzył stabilność parametrów. Jednak widok cieszył moje oko i poranną kawę piłem zawsze obserwując ten kawałek rafy.

W maju po małych adaptacjach budowlanych wstawiłem a krótko potem uruchomiłem nowy sprzęt.

Dane

1. Szkło 154 x 65 x 65 (przednia szyba opti)

2. światło Lampa ATI Powermodule 8x80W T5 i 3x 75W Led

3. cyrkulacja i obieg RD 6500, 2xTunze 6155

4 Sump 125 x 58 x 50

5. Odpieniacz BK 250

6. Zywa skała akwarium 60 kg sump 20kgn

7. Biopellets

8. PO4x4

9. Balling w przygotowaniu.Niepełny w zalezności od parametrów.Dozowany pompami Grotecha

10. Chłodziarka Teco TC10

...chyba wszystko

Zbiornik zalałem pod koniec czerwca. Użyłem bakterii BioGro 123. Pierwsze koralowce wkładałem w sierpniu a ryby we wrześniu.

Aktualna obsada

1. Zebrasoma flavescens

2. Paracanthurus hepatus

3. Acanthurus achilles

4. Forcipiger flavissimus

5. Stonogobiops yasha

6. 2x Synchiropus splendidus

7. 2x Nemateleotris magnifica

kilkanascie gatunków acropor i kilka korali Lps, 2xTridacne, i oczywiście oddział czyścicieli krewetek i ślimaków.

Kilka fotek. Niestety z telefonu.

1. moje stare akwarium

81g8.jpg

2. małe przeróbki pod nowe

93ko.jpg

vm67.jpg

3. zalane 22.06.2013

85yq.jpg

4. doszedł piasek 28.06.2013

6wcb.jpg

5. Pierwsze korale 12.08.2013 lewa strona

k69i.jpg

6. ......prawa strona

eb4.JPG

7. Pierwsze ryby 22.08.2013

rj7d.JPG

....pozdrawiam :smiling: !

Edytowane przez Adamoss1201 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzonka dalej. akwa na razie 10/10 jak z reszta kazde spsowe akwa.

ps. dlaczego usunales dysze z zasilenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzonka dalej. akwa na razie 10/10 jak z reszta kazde spsowe akwa.

ps. dlaczego usunales dysze z zasilenia?

dysze usunąłem aby zwiększyć przepływ. Jednak jak obserwuję, końcówki są teraz za płytko i zasysają czasami powietrze...Tak więc dysze chyba wrócą, ale bez przedłużaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wracam i co....? Małży już nie ma...a były naprawdę piękne! Bardzo chciałem spróbować z Forcipiger flavissimus i myślałem, że mój egzemplarz będzie wyjątkowy :ouch:. Gdybym nie widział u kolegi, że pływał i nie ruszał tridacne nie próbowałbym...ale. Włupał dwie! Teraz już go chyba zostawię. Wyszło na to, ze to moja najdroższa ryba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zapowiadające się akwarium... Widać że masz rękę do tego i profesjonalnie wszystko przygotowałeś ;)

Teraz czekamy aż las zacznie rosnąć a kolory rozsadzać głowę ( choć już jest kolorowo ) ;)

No cóż jeśli chodzi o małże to mnie też straszono że chelmon mi je załatwi ale już rok jest spokój ;) Tyle że Tobie się nie udało ;(

Flavissimus piękny i szkoda go wyławiać dla małż już teraz. Powodzenia no i czekam na fotki anthiasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem poprzedni zbiornik i pełen szacun :-) a nowe mam nadzieje a właściwie to wiem ze będzie bardzo ładne. Tak trzymaj :-)


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super super to wygląda,a tak z ciekawości czy te szpary między skałą a piaskiem są celowe po to żeby była cyrkulacje pod nimi ,czy będziesz jeszcze dosypywał pisaku?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :thumbup: Widać fachowe podejście . Za 2 lata akwarium będzie wyglądało jak Twoje stare (z pierwszego zdjęcia ) :whistle:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się gdzie masz tridacny, ale teraz juz wiem, szkoda ich bo były piękne :-( . Jak tam nowe rybcie juz pływają w toni?


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zapowiadające się akwarium... Widać że masz rękę do tego i profesjonalnie wszystko przygotowałeś ;)

Teraz czekamy aż las zacznie rosnąć a kolory rozsadzać głowę ( choć już jest kolorowo ) ;)

No cóż jeśli chodzi o małże to mnie też straszono że chelmon mi je załatwi ale już rok jest spokój ;) Tyle że Tobie się nie udało ;(

Flavissimus piękny i szkoda go wyławiać dla małż już teraz. Powodzenia no i czekam na fotki anthiasów

Dzięki Sewer rzeczywiście Twój Chelmon wymażony, widzę że nawet rórówki Ci nie dotyka :yes nie wiem jak go szkoliłeś?! Teraz jak wiesz mam mały problem z ospą. Mialem trzy opcje : 1. Ozon, 2. UV 3.leczenie różnymi dostępnymi srodkami na rynku.... Żaden nie gwarantuje sukcesu. Zdeydowałem się na opcje nr2. Ponieważ mam chłodziarkę teco 10, która lampę ma wbudowaną(nie wiem tylko jakiej mocy) to po prostu włączyłem (pierwszy raz od 4 lat użyłem tej funkcji) i zobaczymy. Tak jak rozmawialiśmy dawkuję trochę wiecej bakterii niż zwykle a po tygodniu kiedy wyłączę, zaplikuje mega dawkę.

Jeszcze raz Anthiasy, które mi poleciłeś MEGA!!! Zrobię zdjęcia jak tylko sie ogarnę.A kiedy dostaniesz tego "mojego"? Daj znać jakie zrobił na Tobie wrażenie :yes

Byłem, widziałem poprzedni zbiornik i pełen szacun :-) a nowe mam nadzieje a właściwie to wiem ze będzie bardzo ładne. Tak trzymaj :-)

Adam dzięki! Czekam na jakieś pierwsze fotki od Ciebie! Pamietaj, że Twoje stare akwarium, które zobaczyłem kilka lat temu śni mi się po nocach do dzisiaj! :D! Po za tym jesteś jednym z Tych, którym udaje się skutecznie prowadzić wielkiego szlema (Achilles, Hepatus, Laucosternon, flavescens). Marzenie....! Dalej są w takiej kondycji?

Super super to wygląda,a tak z ciekawości czy te szpary między skałą a piaskiem są celowe po to żeby była cyrkulacje pod nimi ,czy będziesz jeszcze dosypywał pisaku?

Dzięki Bober. Te szpary są celowe. Tak jak zauważyłeś to zdecydowanie polepsza przepływ szczególnie w miejscach, gdzie skała leży na piasku. Szczeliny, które widzisz teraz za kilka miesięcy nie bedą widoczne. Dojdą LPS-y a reszta korali po prostu urośnie :)

Powodzenia :thumbup: Widać fachowe podejście . Za 2 lata akwarium będzie wyglądało jak Twoje stare (z pierwszego zdjęcia ) :whistle:

Dzięki Mateusz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam dostać pięć anthiasow carberryi. Tak jak rozmawialiśmy dodatkowo dodawaj do pokarmu ekstrakt z czosnku i witaminki. Rybki powinny sobie z tym poradzić jeśli są w formie.

Mój Achilles tez obsypany tyle ze jest w super formie. Je wszystko, jest aktywny nikt mu nie przeszkadza ;). Myślę ze wyjdzie z kropek.

Trzymam kciuki za twoje rybcie :)

Jak korale ? Trzymają kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam dostać pięć anthiasow carberryi. Tak jak rozmawialiśmy dodatkowo dodawaj do pokarmu ekstrakt z czosnku i witaminki. Rybki powinny sobie z tym poradzić jeśli są w formie.

Mój Achilles tez obsypany tyle ze jest w super formie. Je wszystko, jest aktywny nikt mu nie przeszkadza ;). Myślę ze wyjdzie z kropek.

Trzymam kciuki za twoje rybcie :)

Jak korale ? Trzymają kolory?

Podobnie u mnie po za kropkami achilles jak żyleta, pływa, je, pozuje i rządzi...staram się działać raczej prewencyjnie tym bardziej, że kropki pojawiły się na hepatusie. Korale ok. Muszę popracować nad moim Nikonem bo jak na razie fotki robię lepsze z ajfona :baby:. Zdjęcia w plenerze a zdjęcia zwierząt w akwarium- dwa światy! Dzieki za podpowiedź z you tubem...robiłem to trochę "pod górę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kolejny raz na dwie godziny przerwali dostawę prądu... Z jednej strony byłem wściekły, z drugiej miałem okazję sprawdzić system zasilania awaryjnego. Zadziałał na "5"!

Polecam wszystkim.... Duzo tańsze od tradycyjnych UPS-ów i bardzo wydajne. Taki gadżet powinien znaleźść się u każdego. Żyjemy jeszcze w dziikim kraju, gdzie zanik prądu czy kilku godzinna awaria jest standardem, z którego nikt poważnie się nie tłumaczy :hope:, Pomysł przeczytałem w wątku Red Dragona z Wrocławia.(nasze akwaria do 250L). Tam znajdziecie ceny i parametry

http://nano-reef.pl/topic/55829-225-rafa-wiki-z-wroclawia/page__st__60

dzięki Lechu!

1lcj.jpg

Edytowane przez Adamoss1201 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :) gratuluje i powodzenia !

dzięki Grzegorz!

Widzę, ze u Ciebie też wszystko rośnie aż miło... :thumbup: Heniek pływa... Ta ryba w takiej kondycji to skarb! Nie dziwię się że jej nie sprzedałeś. NIe widzę tylko Evansis...nie dały rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect. Chciałbym mieć tyle pasji w pasji :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect. Chciałbym mieć tyle pasji w pasji :(

Podaj jeden powód, dla którego nie możesz jej mieć... :smiling: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne nałogi i lenistwo :| Ale ciągle mam nadzieje, że jak się jeszcze trochę zestarzeję to się całkiem na akwarystykę przekieruję :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Tylko nie mogę dostrzec anthiasa carberryi. Jest tam jeszcze? Wrzuć proszę filmik z nim przy świetle dziennym jak będziesz miał chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Tylko nie mogę dostrzec anthiasa carberryi. Jest tam jeszcze? Wrzuć proszę filmik z nim przy świetle dziennym jak będziesz miał chwilkę.

Sewer, to najzdrowsza ryba w zbiorniku. Jak karmię zjada dwa razy tyle co inne. Jutro może nakręce gościa. Widzę, że się nie możesz doczekać :thumbsup: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer na życzenie Twój Carberryi :smiling: ! NIe mogę go złapać z bliska bo jest non stop w ruchu. Z dalsza jest w miarę ostry, ale uwierz mi to i tak nie oddaje jego uroku!!!

n4oj.jpg

i jeszcze jedno z innymi... :yes

smcc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Akwa !!! :) rybka słabo widoczna niestety ;)

Poczekam aż sam bede miał zeby sobie pooglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evansi są piękne, szkoda tylko że taka słaba przeżywalność tych ryb :(


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.