Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Krzysiek za pomoc. Na szczęście mieszkam blisko centrum chińskiego więc muszę go odwiedzić i poszukać tych muszelek:)

Bo zamierzam jeszcze kupić ich ze dwie sztuki i nie chcę by były walki na moim terenie hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

zh9i.jpg

Rhodactis się pompuje - więc ma nadzieję, że się przyjmie, bo wygląda naprawdę super.

ys2a.jpg

Xenia również się podnosi i jest coraz większa - to jeszcze nie to jak u sprzedawcy ale widać, że do przodu:)

6xfv.jpg

No i krabik. Przeżył pierwszą noc. Od rana siedzi na górze w rogu. Mam nadzieję, że po prostu tam mu się tak podoba a nie przypadkiem ktoś lub coś go stresuje.

4d5m.jpg

k9jc.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Damian. Jeśli chodzi o korale to prawie już koniec, chcę jeszcze coś wsadzić na lewą stronę skały, w okolicy rury od filtra, bo ogólnie ta skała od lewej strony jest praktycznie goła i zdałoby się coś tam postawić. Myślę jeszcze o grzybkach niebieskich.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek za pomoc. Na szczęście mieszkam blisko centrum chińskiego więc muszę go odwiedzić i poszukać tych muszelek:)

Bo zamierzam jeszcze kupić ich ze dwie sztuki i nie chcę by były walki na moim terenie hehe

Ty tak na serio? Nie boisz się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał co na serio? Bo nie rozumiem - czy Ci chodzi o to centrum chińskie czy o chęć zakupu jeszcze jednego lub dwa krabiki??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o muszelki z Chińskiego centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem pewien, ale jak napisał kolega wcześniej, kupił takie, wyparzyl i wszystko działało. Więc jak u niego nic nie było to nic nie powinno się wydarzyć u mnie. Mam taka nadzieję:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są normalne, naturalne muszelki - po wyparzeniu są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z morszczyzną powinni Ci dać muszelki za darmo. Fajny jest też krabik Ciliopagurus strigatus miałem go i był super. Ale ciężko go dostać czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strigatus rosnie do naprawde duzych rozmiarow ;) Widzialem takie po 4-5cm :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie jest takim łobuzem jak Elegans :D. Przynajmniej nie zaobserwowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Strigatus też fajny, ale chyba tego tricolor sobie zakupię. A ten mój ciągle w górnym rogu akwarium. To normalne zachowanie? Czy mam się niepokoić??

Cały czas też bawię się w robieniem zdjęć całego akwarium (chodzi mi o ostrość i odwzorowanie tego co jest w rzeczywistości), ale idzie mi to jak krew z nosa:(

Choć wydaje mi się, że powolutku do celu się zbliżam.

ek30.jpg

qcsi.jpg

m2vd.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam Mithraxa, ale coś go ostatnio nigdzie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale chyba do mojego zbiorniczka to trochę przy duże:) Kupię jeszcze 2 kraby i chciałbym kupić te tricolor. Mam nadzieję, że cenowo nie różnią się zbytnio od tego mojego, bo i tak przed świętami już lekko przeciążyłem budżet rodzinny:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tricolory nie byly jakies szczegolnie drogie ;) Wiecej w Szkapie pewnie wydales ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko. W przyszłym tygodniu do Grześka muszę się udać i kupić lub zamówić ze dwie sztuki. No chyba, że ktoś ma na wydaniu tu z Radomia i okolic to byłoby pewnie jeszcze taniej;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się ciesz,na zmartwienia jeszcze za wcześnie,ze skałką przyszło ci życie za jakieś 150pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Siódmy tydzień od startu minął. Dziś zrobiłem pierwszą prawdziwą podmiankę (tzn woda RO i redcoral salt, bo zawsze podmianki robiłem na wodzie z działającego zbiornika). Oczywiście sól dodana na na czuja;) tzn wg instrukcji producenta soli. Podmianka zrobiona rano i na razie nic się złego nie dzieje. Krabik, garbik i korale żyją, pływają, polipują. Woda na razie trochę jeszcze mętna, bo spuszczając starą wodę trochę poczyściłem skały i filtr(wypłukałem ceramikę, węgiel i purigen i phosguard, bo strasznie oblazły w tych odpadkach z akwarium). Zdjęcie zapodam później lub jutro z rana.

Dodatkowo jutro albo pojutrze dojdzie również krewetka czyszcząca.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się woda ustała więc udało mi się zrobić zdjęcie. Tubipora poszła na szczyt skały, bo na tym szczycie ciągle pojawiały się glony, więc zakryłem go koralem:)

I nawet wygląda to lepiej. Życie nadal żyje i oby tak rano było :) Sami oceńcie.

I sory za podwójny post...;/

Doszedł kolejny zakup - czyli krewetka czyszcząca. Na początku garbik był lekko zdezorientowany. Nie wiedział co się dzieje. Od czasu do czasu nawet zaczepiał ją, ale krewecia się nie dawała:) i szybko sobie odpuścił i już są obojętne wobec siebie:)

Zobaczymy jak będzie sobie radzić w akwarium. Jest ponoć sporo delikatniejsza od garbika, więc też będzie jakimś tam wykładnikiem jakości mojej wody. Oby rano też szalała po akwarium:)

0waj.jpg

omp5.jpg

pgt1.jpg

No i całe akwarium sprzed kilku dni.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą noc krewetka czyszcząca przetrwała uff:) Jak na razie jest bardzo aktywna, a jak zaczynam karmić garbika to lata za pokarmem jak szalona. Więc z wodą nie jest najgorzej.

oi2l.jpg

Zobaczymy za kilka dni co będzie się działo z życiem w akwarium.

Co do korali to też na razie jest wszystko ok. Xenia już kilka dni temu przyczepiła się do skały rośnie tak jak pozostałe korale w akwarium.

Co do glonów to wydaje mi się, że są pod jakąś tam kontrolą, są w kilku miejscach ale nie zauważyłem jakiegoś nagłego ich rozrostu. Mam też kilka majano (chyba 6) ale od startu akwarium jak tylko je zauważyłem liczba ich nie zwiększa się, a w dodatku są w takich miejscach, że koralom i mi nie przeszkadzają.

6nk2.jpg

A jeszcze nie wspominałem o małżu, którego wypatrzyłem na starcie akwarium. Myślałem, że on nie żyje a tu jednak żyje i ma się całkiem dobrze. Codziennie się otwiera, ale wrażliwy jest na światło i nagłe ruchy, bo wtedy od razu się zamyka:)

v18b.jpg

Może ktoś wie co to za małż i coś więcej o nim napisać. Wcześniej mi podpowiadano mniej więcej co to może być, ale jak teraz jest otwarty to może łatwiej w identyfikacji. Na reeflexie szukam i nie mam pojęcia, który to może być.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_33 twój baniaczek zainspirował mnie do postawienie czegoś podobnego. Na wątek nakierował mnie VDR za co jestem mu niezmiernie wdzięczy, bo właśnie zalałem podobną kostkę. Mam nadzieje, że też uda się uruchomić rafę jak Tobie. Mam pytanie, ile świeciłeś w pierwszych tygodniach działania rafki?

Edytowane przez smash (wyświetl historię edycji)

400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Radek. Fajnie, że się mój baniaczek spodobał.

Co do pytania to od początku świeciłem od 10 do 22 czyli 12 h (10-12 tylko niebieska, 12-20 obie, 20-22 tylko niebieska). Woda, skała, piach z działającego zbiornika była. A co do glonów to jak pewnie widziałeś na wcześniejszych stronach forum - glony były w szczególności takie zielone nitkowe ale już zginęły, a pozostałe obecnie są chyba pod jakąś tam kontrolą. Od dwóch tygodni zacząłem robić podmianki 5l na tydzień (dziś właśnie zrobiłem drugą podmiankę i robię to trochę na czuja - odmierzam 170g soli i mieszam z 5l wody RO i po jakimś czasie do akwarium. Jak na razie wszystko żyje i chyba nie zanosi się by miało jakoś nagle paść - oby:))

Aaaa i weź się pochwal swoim akwarium.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem coś ciekawego na szybie i nie mam pojęcia co to jest. Pomóżcie w identyfikacji:

lgo3.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.