Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecia robione w rawie, bo wtedy mozna cos pokombinowac z obrobka.

A co do setupu to kiedys na chwile "l-ke" podpialem i powiem Ci, ze szczeka mi opadla. niesamowiej jakosci zdjecia wyszly. Wiec kluczem do pieknych zdjec wg mnie jest szklo.

Teraz jak mam wiecej swiatla to i latwiej o zdjecie jakies normalne.

W przyszlosci chce kupic jakis dobry jasny uniwersalny obiektyw i bede zadowolony. Bede mogl normalne macro poprzez pierscienie pofocic itp.

Po dodaniu swiatla jade na

takich ustawieniach:

iso 200

migawka 1/30 - 1/40

a pozostale ustawienia neutralne na zero

przyslona na max otwarta

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia robione w rawie, bo wtedy mozna cos pokombinowac z obrobka.

A co do setupu to kiedys na chwile "l-ke" podpialem i powiem Ci, ze szczeka mi opadla. niesamowiej jakosci zdjecia wyszly. Wiec kluczem do pieknych zdjec wg mnie jest szklo.

Teraz jak mam wiecej swiatla to i latwiej o zdjecie jakies normalne.

W przyszlosci chce kupic jakis dobry jasny uniwersalny obiektyw i bede zadowolony. Bede mogl normalne macro poprzez pierscienie pofocic itp.

Po dodaniu swiatla jade na

takich ustawieniach:

iso 200

migawka 1/30 - 1/40

a pozostale ustawienia neutralne na zero

przyslona na max otwarta

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Szkła i aparaty firmy na "L" maja swoją jakość nie ma co ukrywać. powiem tak nawet jak na 18-55 kitowe szkło to wychodzą naprawdę dobrze.

pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szkła i aparaty firmy na "L" maja swoją jakość nie ma co ukrywać. powiem tak nawet jak na 18-55 kitowe szkło to wychodzą naprawdę dobrze.

pozdrwiam

Wczesniej mi takie nie wychodzily.

Dzieki temu dodatkowemu swiatlu focenie o wiele przyjemniejsze latwiejsze.

Swiatlo jest tutaj kluczem do sukcesu hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej mi takie nie wychodzily.

Dzieki temu dodatkowemu swiatlu focenie o wiele przyjemniejsze latwiejsze.

Swiatlo jest tutaj kluczem do sukcesu hehe

dasz radę pokazać całą konstrukcję oświetlenia led z pasków??jak to masz pomontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dasz radę pokazać całą konstrukcję oświetlenia led z pasków??jak to masz pomontowane.

tak ale wieczorem


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki robin.

A co do swiatla ledowego to mam dwie "lampy".

Jedna kupiona na allegro ta niebiesko czerwona. Ona jest zamknieta w rurce z pleksy i jest szczelna - wyglada podobnie do tej aquaela - chodzi o obudowe.

Natomiast druga to pasek ledowy przyklejony do pokrywy. Wiem, ze pewnie z czasem padnie od slonej wody ale to tylko taki test. Chcialem sprawdzic jak wyjdzie. Teraz zrobie taka lampke z oslonka przed woda.

A sama moja pokrywa to prowizorka, bo zrobiona z tekturowej teczki na dokumenty hehe

wiec jak widzicie polowa rzeczy to taka prowizorka hehe

Ale poki co dziala i zycie kwitnie.

Sory za jakosc zdjec. Robione telefonem (ale kolory sie zgadzaja), bo bateria padla w lustrzance a nie wiem gdzie podzialem ladowarke.

Pozdrawiam

post-22232-0-99941600-1421863273_thumb.jpg

post-22232-0-83549600-1421863288_thumb.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki robin.

A co do swiatla ledowego to mam dwie "lampy".

Jedna kupiona na allegro ta niebiesko czerwona. Ona jest zamknieta w rurce z pleksy i jest szczelna - wyglada podobnie do tej aquaela - chodzi o obudowe.

Witaj dasz jakieś namiary na tę lampę ? szukałem na allegro ale nie udało mi się znaleźć nic takiego, a sam bym chętnie dołożył taką do moich decolight'ów ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnie Ci bardzo szybko niestety (sprawdzałem :/). Zobacz u mnie jak mam zrobioną lampę (zaklejona szybą) - ponad rok i ani jedna dioda nie przepalona.

Kawałek szyby 2mm to jakieś grosze także warto ;)

Akwarium jak zwykle super wygląda - tylko ciasno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padnie Ci bardzo szybko niestety (sprawdzałem :/). Zobacz u mnie jak mam zrobioną lampę (zaklejona szybą) - ponad rok i ani jedna dioda nie przepalona.

Kawałek szyby 2mm to jakieś grosze także warto ;)

Akwarium jak zwykle super wygląda - tylko ciasno :)

No domyslam sie, ze padnie - wiesz to tak na sprawdzenie jak bedzie wygladac. Wiesz ten pasek 5zl mnie kosztowal - przeboleje strate.

Na poczatek to obudowe musze zrobic w koncu (chyba ze sklejki pomalowanej na czarno). Jak zrobie to wtedy znow kupie taki pasek i go ukryje np tak jak Ty za szyba.

A co do samego akwarium to dzieki. Miejsca coraz mniej ale jeszcze to nie koniec jest. Choruje na pocilocropore taka trojkolorowa i jeszcze na jakiegos niebieskiego i zoltego spsa.

Jak to zdobede to wtedy bedzie koniez z koralami hehe

No moze oprócz zoa jak sie jakies ladne trafia;)

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zdobede to wtedy bedzie koniez z koralami

niezly zart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już 16 miesiąc.

Trochę nowych korali do mnie dotarło od kolegi "cop909".

IMG 8571

IMG 8644

IMG 8740

IMG 8750

IMG 8760

IMG 8766

Dunka w innym miejscu ładnie się pompuje a garbik ma ją w nosie.

IMG 8563

i całość na koniec.

IMG 8845


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZAD :D Też mam korale od mariusza i jestem super zadowolony :) Ta pocillopora którą Ci pokazywałem na PW jest też od niego :) Chyba pomału zaczyna Ci miejsca brakować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZAD :D Też mam korale od mariusza i jestem super zadowolony :) Ta pocillopora którą Ci pokazywałem na PW jest też od niego :) Chyba pomału zaczyna Ci miejsca brakować ;)

Dzieki.

Co do miejsca to rzeczywiscie jest juz deficyt hehe

Chcialbym jeszcze jakiegos typowo niebieskiego i zoltego spsa i to bedzie na tyle.

Zobaczymy czy utrzymam taka ilosc spsow w kosteczce. Zaznaczam, ze ciagle nie robie pomiarow parametrow. Tylko kontroluje kh za pomoca testu zooleka hehe Zasolenia oczywiscie tez nie znam;)

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie aż miło popatrzeć.

Widać korale polipują i są zadowolone :)

Powodzenia i będę dalej obserwował temat.


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie aż miło popatrzeć.

Widać korale polipują i są zadowolone :)

Powodzenia i będę dalej obserwował temat.

Dzięki oby tak dalej szło.

Muszę sobie w końcu kupić tego canona 1.8, bo ciężko zdjęcie jakieś sensowne zrobić całego akwarium.

Kombinuje i d*pa...

MG 8865


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Romek, ale to wszystko pięknie u Ciebie wygląda.

Ja niestety ostatnimi czas mocno zaniedbałem swój baniak, część żyjątek odeszła na drugi świat, jeden z błazenków w nocy wyskoczył z akwa, jakąś plagę wywaliło... szkoda gadać, aż ręce opadają.

Widzę, że z powrotem muszę wrócić do intensywnej lektury Twojego tematu i biorę się za reanimację swojej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Romek, ale to wszystko pięknie u Ciebie wygląda.

Ja niestety ostatnimi czas mocno zaniedbałem swój baniak, część żyjątek odeszła na drugi świat, jeden z błazenków w nocy wyskoczył z akwa, jakąś plagę wywaliło... szkoda gadać, aż ręce opadają.

Widzę, że z powrotem muszę wrócić do intensywnej lektury Twojego tematu i biorę się za reanimację swojej kostki.

Dzięki Jarek.

Na prawdę jestem coraz bardziej zadowolony z tego, że udaje mi się te wszystkie twardziele utrzymywać już przez spory okres czasu. Mam przyrosty i nie brązowieją za bardzo.

Niedługo jeszcze raz spróbuję z acroporami (będzie taka niebieska i różowa). Jak się pojawią to pokażę zdjęcia i wtedy pomożecie w identyfikacji.

Choć co do samych acropor to jedna zieloną mam już kilka miesięcy i jest - nie zrobiła się brązowa i ma niewielkie przyrosty - to już jakiś tam sukces jest.

Mam duza satysfakcję z prowadzenia tego zbiorniczka w taki baardzo amatoski sposób (nieznajomośc parametrów, zasolenia - większość na oko-czuja). Wielu tutaj mi pisało coś w stylu "rip sps" itp a spsy mają się całkiem dobrze.

Nakręciłem jeszcze jeden filmik - ten jest chyba troszkę bardziej wyraźny. Niestety kręce je LG F70 a aparat ma nędzny po prostu ten smartfon.

Jedyne co podoba mi się w tym filmiku to, to że kolory są bardzo zbliżone do tego jak wygląda to w rzeczywistości (na żywo ciut bardziej jeszcze intensywne są).

No to tyle moich achów i echów. Jak pojawi się nowe życie dam znać :)

pozdrawiam

AAAA i jeszcze jedno. Ślimaki tectusy zrobiły super robotę z glonami - zielonymi nitkowatymi. Skała jest już praktycznie wolna od tych glonów. Polecam je do walki z glonami, chociaż są troche duże i już potrafią przestawiać nieduże szczepki korali.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko - Da się? - Da się ! :)

Pozdawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko - Da się? - Da się ! :)

Pozdawiam

Dzieki - a pewnie, że się da!!

Mała aktualizacja.

W poniedziałek dotarły do mnie dwie akroporki: różowa i taka niebieska.

Tym razem jednak już ich nie pogniotłem więc może uda mi się je utrzymać.

MG 8922

MG 8928

MG 8937

MG 8953

MG 8956 1

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego :)

Najładniejsza kostka na forum, zdecydowanie.

No i jak widać obaliłeś krążący mit dot. kostek 30L razem z kolegą z forum, którego kostka 30'stka funkcjonuje już pewnie ponad 2,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego :)

Najładniejsza kostka na forum, zdecydowanie.

No i jak widać obaliłeś krążący mit dot. kostek 30L razem z kolegą z forum, którego kostka 30'stka funkcjonuje już pewnie ponad 2,5 roku.

Dzieki bardzo.

Tez sie ciesze z tego, ze udaje mi sie utrzymywac te kostke (bez pomiarow parametrow).

Z moich obserwacji wydaje mi sie, ze dopiero jakis dwa miesiace temu skonczylo sie dojrzewanie w akwarium.

Skad takie przypuszczenie?

A stad, ze dopiero od okolo 2 miesiecy nie robi mi sie osad na szybach (tzn robi ale slabiutki i dopiero widoczny jest po ok 5-6 dniach a ja co tydzien robie podmianke wiec nie ma problemu - w koncu).

Teraz moim celem jest utrzymac te dwie nowe acropory (jedna zielona mam i utrzymuje ja juz od kilku miesiecy ale slyszale, ze to jefen z latwiejszych odmian acropory).

Jeszcze szukam jakiegos typowego takiego prawdziwego niebieskiego spsa - ma ktos moze na handel?

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woooow, dawno do Ciebie nie zaglądałam. To najładniejsza Mała Duża Rafa na forum - gratulacje! Pięknie to wygląda i świetnie rośnie. Szacuneczek :respect:

Pozdrawiam!


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.