Skocz do zawartości
kamsolik

elektrozawór do RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się jak rozwiązać problem zasilania w wodę RODI unikając przy tym zalania.

Mam beczkę 80l w której gromadzę wodę RODI, a następnie robię solankę do podmianek.

Niestety kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć wyłączyć zasilanie w wodę filtrów RODI i woda w beczce się przelała. Ostatnio przez cała noc przelewało się - na szczęście to tylko piwnica.

Myślałem, aby założyć elektrozawór na zasilaniu RODI połączonego z jakimś czujnikiem zamontowanym w beczce.

Może ktoś ma coś takiego i podpowie jaki sprzęt zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawiesić pływak z auto dolewki,na przykład z Aquatrendu,chyba najprostsze.Oczywiście do tego elektrozawór też jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ustawic ekektrozawor na czas zalerznie od tego ile czasu po trzeba na napelnienie tylko gdzie kupic taki zawor.jaka firma takie cos produkuje?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz elektrozawór podłączyć do zwykłego timera,ale wcześniej wyliczyć sobie czas nalewania.Ten czas może być różny w zależności od ciśnienia wody,w nocy szczególnie.Co do elektrozaworów to jest tego na rynku sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawiesić pływak z auto dolewki,na przykład z Aquatrendu,chyba najprostsze.Oczywiście do tego elektrozawór też jest potrzebny.

Bardzo dobre rozwiązanie.!!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak widzicie rozwiazanie dolewki do Akwa ale bezpośrednio z osmozy. Bez zbiornika na wodę RO. U mnie mam to rozwiązane "na oko". Poprostu ustawiam mały przepływ z osmozy i dolatuje (kropelka na sek) mi tyle ile odparowuje. Jest to trochę słabe rozwiazanie zwłaszcza jesli wyjeżdżam np. na tydz. bo raczej tak dokładnie tego nie ustawię. Natomiast ustawienie czujnika poziomu wody , który włączałby przepływ RO tez chyba nie byłby najlepszym rozwiązaniem ze wzgledu na stałe ciśnienie na membranie osmozy. Jak to widzicie. Oczywiście domyślam sie ze duży zbiornik na RO rozwiązałby temat ale to raczej nie wchodzi w grę. Macie jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos na forum tez mial tak podlaczone I zawor szlak trafil skonczylo sie masowym zgonem pozniej gdybanie,ze mozna by dwa elektrozaowry dla bezpieczenstwa.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat już był jakiś czas temu i tak samo może się zepsuć dolewka z zbiornika nalewająca do sumpa lub dolewka nalewająca do zbiornika z którego się nalewa do sumpa.System z dolewaniem ciągłym,automatycznym ma wielu ludzi a czy komuś to padło to nie pamiętam.Dla bezpieczeństwa mam podwójny elektrozawór od 4 lat.

Ps.Ja mam rewizję i warto mieć wlot do sumpa przy rewizji,w razie czego czysta woda RO będzie wpływała od razu do rewizji.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar dal bys rade Jakies fotki powrzucac tych zaworow I jak to jest u Ciebie rozwiazane?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest proste,w kolejności przyłącze wody wodociągowej - elektrozawór - filtr RODI - automatyczna dolewka - sump.Automatyczna dolewka podaje sygnał do elektrozaworu i ten się otwiera.Zdjęcie ciężko zrobić bo międzi przyłączem wodociągu a elektrozaworem mam około 4m a między elektrozaworem z sumpem około 12m.

Tu coś znalazłem http://nano-reef.pl/topic/23821-czas-na-moje-juz-ponad-3-lata/page__st__40

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dolewka RO/DI do akwa idzie bezposrednio.

W sumpie w komorze za odpieniaczem zamontowalem czujnik poziomu wody (plywaki) do tego podlaczone sa DWA elektrozawory na wodzie przed i ZA filtrem osmozy -po to aby jednoczesnie otwierac i zamykac dopust wody do i z filtra.

POrzy takim ukladzie woda nie uszkadza membrany i odciek jest zerowy;)

pozdr

W>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie super tyle ze u mnie od akwarium do Filtra RO mam z 5 metrów.Musiałbym ciagnąć kable od czujnika poziomu te 5m zeby mogl dawać sygnał przed RO. Da sie taki kabel przedłużyć? Najlepszym rozwiązaniem byłoby zeby elektrozawor był zaraz przy czujniku poziomu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektrozawory dajesz blisko filtra -dajesz przedluzacze dwa 230V od elektrozaworów -wpinasz je w "zlodziejke" a tą wpinasz w czujnik poziomu wody (mam dr Wita) i pozamiatane;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ro w kuchni, dwa elektrozawory, filtr di,10 m wężyka, przed sumpem drugi filtr di, czujnik poziomu podłączony pod profiluxem i działa 3 rok bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za membrana lub za DI jeden a drugi przed filtrem RO/DI i spokoj (z cisnieniem i odciekiem....)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za membrana lub za DI jeden a drugi przed filtrem RO/DI i spokoj (z cisnieniem i odciekiem....)

pozdr

W.

Witam

A za membraną to taki sam jak przed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa takie same elektrozwory -jeden przed filtrem RO (zaraz przy zaworze kulowym wody zimnej -dopustowej) drugi za filtrem RO/DI tuz za ogranicznikiem odcieku.

Oba dzialaja na jednym czujniku poziomu wody (DRWITa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak nie wleci- ale "zleci" a sucha membrana to tyz nie dobrze;;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee.. jesli dolewka dziala prosto z RO to jak membrana ma wyschnac jak w niej stoi woda a jeszcze dodatkowo mamy pojemnik z zywica


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozwiązania są ok.

Ja jednak nie mam możliwości połączenia bezpośrednio RODI z dolewką.

Mam w piwnicy produkcje wody RODI w dwie beczki 80l i dopiero z tej wody przygotowuje solankę do cotygodniowych podmianek oraz transportuje ręcznie co jakiś czas wodę do zbiornika na dolewkę, jakieś 60l.

Produkcja wody RODi jest uruchamiana raz w tygodniu na jakieś 16godz, tyle mi zajmuje napełnienie dwóch beczek.

Jednak już kilka razy zapomniałem o produkcji co skończyło się źle.

Pomysł połączenia elektrozaworu oraz jakiegoś pływaka jest super.

Tylko jak to zrobić?

Może jakieś konkretny sprzęt polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.