Skocz do zawartości
kamsolik

elektrozawór do RO

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz możliwości przepuszczenia wężyka RO i przewodu elektrycznego do piwnicy ? To tylko przewiercenie podłogi.Dopiero co niedawno tak kumplowi doradzałem i wykonał to bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar niestety nie mam takiej możliwości.

Muszę się z tą piwnica męczyć.

Ale miałeś racje z ta dolewka Aqua trend.

Jeśli do tego urządzenia http://www.aqua-trend.pl/oferta/automatyczne_dolewki_k7/automatyczna_dolewka_do_akwarium_levelautomatic_p9

podłączę elektrozawór na 220V to temat będzie załatwiony.

Pozostaje tylko sposób mocowania czujników do beczki, ale z tym sobie jakoś poradzę.

Chyba, że znacie jakiś tańczy odpowiednik tej wersji Aqua trend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik możesz zamontować na jakimś zagiętym płaskowniku i po sprawie co do ceny to warta jest swojej ceny,może używkę dostaniesz gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua-Trend ma też w swojej ofercie elektrozawory przystosowane już do tej dolewki.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odgrzeję odrobinę temat. Miałem podobnie jak koledzy powyżej podłączony cały zestaw filtracyjny (5mikronów, węgiel aktywowany, RO oraz DI) do przyłącza wodociągowego poprzez elektrozawór sterowany przez automatyczną dolewkę. Wszystko fajnie śmigało - automat sam dolewał wodę gdy ta odparowała w zbiorniku. Po jakimś czasie zadecydowałem żeby kupić sobie miernik TDS z zewnętrzną sondą włączaną w węże 6mm. Jakież było moje zdziwienie gdy po uruchomieniu dolewki TDS wskazał mi 100 ppm jonów zanieczyszczeń... pierwsze co zrobiłem to odłączyłem cały układ od akwarium i zacząłem szukać co jest nie tak - może membrana w osmozie pękła pomyślałem sobie. Okazało się że przez 95% czasu gdy na błonie nie ma ciśnienie hydrostatycznego na stronę "czystą" zaczyna nam dyfundować duża część zanieczyszczeń co należałoby odlać do ścieków w początkowej fazie (pierwsze 2-3 litry) produkcji wody - najlepiej omijając filtr dejonizacyjny (DI). Czy macie też takie spostrzeżenia? Jakie macie u siebie rozwiązania? Może ktoś sobie to rozwiązał przez zastosowanie dodatkowego elektrozaworu i włącznika czasowego aby np. spuścić do ścieków produkowaną wodę przez pierwsze 3 min po włączeniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.