Skocz do zawartości
aqua skalar

Intensywny zapach stęchlizny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od prawie 2 miesięcy zmagam się z plagą cyjano. Próbowałem już chyba wszystkiego poza chemicleanem, a ostatnim pomysłem był powrót do nopoxu, stosowałem wcześniej, w celu obniżenia NO3. Wcześniej utrzymywało się ono na poziomie ok. 10ppm. Już po kilku dniach lania "wódki" w kubku reefmaxowego odpieniacza wyczuwalny był zapach stęchlizny. Odpieniacz ten, w akwarium mam jeszcze tunze 9002, ustawiony jest na bardzo sucho dlatego pomyślałem, że przyczyną jest zbyt rzadki czyszczenie kubka. Niestety częstsze czyszczenie kubka, jak i samego odpieniacza nie pomogło. A ten nieprzyjemny zapach z dnia na dzień jest coraz bardziej intensywny. Dzisiaj zrezygnowałem ze świecenia, nie mam korali, bo zapach wydobywający się z pod pokrywy był na tyle drażniący iż uznałem to za najlepsze rozwiązanie. Wszystkie zwierzaki jak na razie ok. Parametry z dzisiaj:

NO2 = 0

NO3 < 1

Zasolenia 1,023

Ph, KH i PO4 pomierzę jutro rano, bo już dzisiaj nie zdążyłem.

Podmieniam raz na 2 tygodnie 5 litrów, ze względu na stosowanie nopoxu. Wcześniej przez dłuższy czas nie podmieniałem, aby ograniczyć rozwój sinic.

Być może ktoś mógłby mi podpowiedzieć co mam teraz robić, bo nie chciał bym działać zbyt pochopnie ale coś jednak zrobić muszę.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Również polecam chemiclean na pewno nic złego się nie wydarzy jeśli będziesz postępował według instrukcji dawkowania preparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Czyli wszyscy polecają Ci od razu hardcore... potem twój kolejny post to co zrobić z odpieniaczem etc. Mozesz coś napisać o baniaku? Rozumiem Twoją irytację bo cyjan\dino są upierdliwe jednakże chemiclean pomaga zawsze jednakże nie zapobiega powrotom. Może wspólnie nam tutaj uda się znaleźć przyczynę.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fok, to już było, daj spokój. Idealnego rozwiązania nie znajdziesz. Albo masz dużo i chemiclean, albo masz mało i możesz poczekać. U mnie czekanie się nie sprawdziło, Chemiclean zawsze działa i bez strat. Polecam. A z kubka często (jeśli nie zawsze) wali stęchlizną ;-)

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chemiclean to nie żaden hardcore.

Nie możesz przedawkować i tyle-a skoro zmagasz sie z plagą od dwoch miesiecy-probowales wszystkiego to może najwyższa pora żeby spróbować. Czego się boisz w chemicleanie?

Czy dalej Twoje akwarium to reefmax jak dobrze pamiętam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim starym reemax-ie też walczyłem z cyjano różnymi metodami a to zaciemnienie na 48h ,potem na 72h i wile innych sposobów opisanych tu na forum.Przy każdej z tych metod cyjano wracało w ciągu 2-3 dni.W końcu zastosowałem chemiclean zgodnie z instrukcją i cyjano znikło...na miesiac ;) .Przy tej kuracji straciłem "tylko" krewetkę czyszczącą ale nie dam głowy czy było to wynikiem stosowania tego preparatu. Tak jak koledzy i koleżanki piszą warto zastosować chemiclean ale warto też wyeliminować przyczynę bo tak jak u mnie nawrót tego dziadostwa nastąpi prędzej czy później.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak? Co wiecie o tym akwarium? Może właściciel leje 30ml reef energy dziennie i co proponujecie dalej chemiclean???


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel tego akwarium nie leje nic. I przez najbliższy czas nie będzie. Postanowiłem dzisiaj zamówić chemiclean; pewnie ze dwa tygodnie potrwa zanim dotrze do mnie. Tak że na razie dziękuję za wszystkie podpowiedzi.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy chemiclean zadziałał,ja dziś zastosowałem,napiszę jakie będą efekty za 48h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że wszystkiego próbowałeś a nie wiesz ile jest PO4? Czy próbowałeś zbijać PO4? Zacznij leczyć przyczynę...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zacząłem. Za sugestią @ktryca, zawartą w jego wątku, jak i za potwierdzeniem @dirty_pig tydzień temu do akwarium zamiast chemiCleaN trafiło ok. 150ml Nite-Out II w dwu dawkach, co dwa dni. Po tygodniu cyano zeszło już prawie 70% cyano i nieprzyjemny zapach prawie zniknął. W sklepie internetowym zamówiłem już Prodibio BioClean, które od tej pory zamierzam stosować regularnie.

Nie chce mi się teraz tego przerabiać dlatego wklej fragment mojej wypowiedzi z PW:

""Przedawkowanie" bakterii zdecydowanie pomogło. Przez 2 dni zastosowałem zamiast zalecanej dla mojego akwarium dawki 10ml ok. 75ml. A łącznie, przez 2 dni wlałem ponad 150ml. Cyjano zdecydowanie ustępuje, na piasku tam gdzie zwierzaki zdążyły już przekopać nie ma po nim śladu, a ze skały odchodzi płatami pozostawiając po sobie białe placki. Nieprzyjemny zapach również zdecydowanie ustąpił i odpieniacz nareszcie zaczął pienić bardziej gęsto. Jutro spodziewam się dostawy węgla AM i Prodibio BIO CLEAN. Mam na zdzieję, że to w połączeniu z regularnymi podmianami, ze względu na cyano dawno już nie podmieniałem wody, rozwiąże mój problem...."

Edytowane przez aqua skalar (wyświetl historię edycji)

Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.