Skocz do zawartości
Juanitka

300l naszej rafki:)

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czekać jak dzieciaki zaczną zarażać swoich rodziców miłością do morszczyzny...

Szczerze kibicuję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: nasze BŁAZENKI w ostatni dzień roku znalazły sobie domek :thumbsup: zuchy! zajęło im to prawie trzy tygodnie od wpuszczenia do akwarium żółciutkiego Heteractis crispa...

SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU :fun:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem takiego samego ukwiała, niestety już nie jest taki ładny - nie wiem czy to wina wody czy dziady potrafią je już ładnie "kolorować".

W dzisiejszych czasach trzeba mieć szczęście trafić na błazny które chcą "wejść" do "domku" :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem takiego samego ukwiała, niestety już nie jest taki ładny - nie wiem czy to wina wody czy dziady potrafią je już ładnie "kolorować".

W dzisiejszych czasach trzeba mieć szczęście trafić na błazny które chcą "wejść" do "domku" :thumbup:

Wcześniej czy później zamieszkają. Moim zajęło to pół roku. To chyba zależy od tego jak się zdecydują być parą a nie partnerami.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałam się Was poradzić

bardzo podoba nam się ta rybka http://erybka.pl/product-pol-4133-Pomacanthus-navarchus-M-L.html i chcałybyśmy mieć ją w akwarium ale...no właśnie czy możemy w naszej przedszkolnej rafce 300l? Proszę o Wasze opinie, może ktoś ma taką rybkę...

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka nie jest reef safe i masz o połowe za małe akwarium.

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+18+404&pcatid=404


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dobrze prawi.

Jak na ustniczka przystało może skubać korale (choć oczywiście może mieć odchyły i nie musi) i to jest bardzo prawdopodobne.

Poza tym, dorosły osobnik jest naprawdę za duży do 300L, będzie się męczył po prostu.

Generalnie biorąc pod uwagę wymiar to myślę że żółtek i hapatus którego już macie to powinien być kres w temacie dyżych ryb. Może jedynie mały tominensis, przyda sie również do skubania glonów.

Ja bym tutaj widział jeszcze jakieś stadko anthiasków (5-6 sztuk), albo jakiś apogonów żeby pływały sobie w toni, to bardzo ożywia zbiornik. Do tego może jakaś parka z rodzaju Nameleotris i będzie pięknie.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym masz juz w akwarium 2 pokolce, w tym hepcia, który urosnie za duzy do tego akwarium,a wkładanie kolejnej duzej ryby do tego akwarium,mogło by kiepsko rokowac na przyszłość tego baniaczka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu, uporu i zaangażowania :)

Piękna idea, tak trzymać ile się da. Nic, tylko pozazdrościć przedszkolakom takiej Pani :)

Pozdrawiam


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś miesiąc temu kupiłam szczepkę xenii i tak jak widać na zdjęciu na podstawce do której doklejona była szczepka zaczęło mi coś wyrastać, zamieszczam zdjęcie. Czy ktoś z Was wie co to za koral?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak acanthastrea, lub coś podobnego, a ta podstawka wygląda na szkielet takiego właśnie koralowca.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł. Bardzo mi się podoba. Szkoda że w większości zedszkoli / szkół nie ma tak pomysłowych wychowawców.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dozuję Grotech Corall A+B+C oraz magnez Red Sea. A sól na początku była Instant Ocean a teraz już jedziemy na soli Preis.

I dzisiaj nastąpiła zmiana odpieniacza:)

:thumbsup:

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acanthastrea na 100%.

Całkiem fajne akwarium i sensownie urządzone, gratulacje.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija kolejny miesiąc a u nas w akwarium przybywa życia :D wciąż się uczę, czytam forum codziennie i dzięki temu ogarniam wszystko. Przez ostatni czas udało mi się wyrówna parametry i utrzymywać je na stałym poziomie :) No3 dzięki nowemu odpieniaczowi znacznie spadło, w akwarium pojawiło się kilka lps - to moje ulubione korale i małż Tridacna...trochę skały wylądowało w sumpie...dzieci się bardzo cieszą, akwarium jest dla nich jak studnia bez dna...ciągle coś w nim znajdują i patrzą i patrzą...dużo radości a dla mnie wielkie wyzwanie...ale daję radę dzięki WAM w dużej mierze bo to Wasze informacje zawarte na forum czytam...a teraz kilka zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny pomysl, widac zaangazowanie, maluchy pewnie maja mega radoche, powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.