Skocz do zawartości
Juanitka

300l naszej rafki:)

Rekomendowane odpowiedzi

no i stało się :smiling: zostaliśmy posiadaczami nowych Lamp Lumini Gemis 150W i Lumini Gemis 120W. Lampy są podłączone do sterownika i jak dla mnie są super. Zawsze podobały mi się ledy a zakup tych lamp tylko mi to potwierdził.

Oto kilka fotek już pod lampami Lumini:

i kilka nowych korali

i moje ulubione zoanthuski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - bardzo ładne akwarium, ułożenie całej kompozycji oraz dobór korali tworzy przyjemną dla oka całość.

Goniopory czerwonej oraz heliofungi zazdroszczę... czytałem że są bardzo trudne w utrzymaniu, a tu proszę heliofungia na ostatnim zdjęciu prawie 4 razy większa od poprzedniej aktualizacji :) jak dokarmiasz w/w koraliki, czym je karmisz, na co zwrócić uwagę przy hodowli tych cukierków...

Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :yes

koralowce karmię produktami z aquaforest: Coral food, Ricco Food, CoralE + czerwony, zielony plankton, wrotka, mikroplankton, mrożonkami BCUK...

Staram się utrzymywać stabilne parametry oraz cotygodniowe podmiany. Heliofungia faktycznie pompuje się jak szalona, natomiast z gonioporą czerwoną mam czasem problem: raz się pięknie pompuje a innym razem nie lub tylko w połowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zapytam jeszcze :) karmisz 1x w tyg korale, czy częściej? heliofungia pobiera z toni żarełko czy karmisz ją "indywidualnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie daję:

CoralE, CoralV i CoralB po 3krople,

Coral Food i Ricco Food co drugi dzień po 3łyżeczki malutkie, które są dołączone do pokarmu,

czerwony plankton z wrotką oraz zielony 2x w tygodniu a mrożonki też tak dwa razy w tygodniu.

Heliofungia pobiera z wody pokarm ale staram się raz na tydzień dać jej do "mordki" :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen, dziękuje za informacje... teraz nic nie pozostaje jak udać się do sklepu po heliofungię :)

Pozdr.

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega ładny zbiornik!


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Wyglada naturalnie i zdrowo :-)

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium za miesiąc przestanie istnieć...ale...powstanie nowe ponieważ nadażyła się okazja kupienia większego litrażu ok 600l :dj: . Start planuję na początku sierpnia :smiling:

Akwariu sump i hydraulikę oddam na sprzedaż a życie i część sprzętu zostaje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.