Skocz do zawartości
DeeCann

Jak otworzyć pojemnik z żywicą ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zassał się jak cholera i nie idzie go odkręcić. Ma ktoś jakiś patent ?

Pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś odkręciłem polewając wrzątkiem nakrętke pojemniczka. Ale to było przy filtrze osmozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj olejek z drzewa herbacianego, który rozpuszcza sok z roślin i żywicę :)


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo przy zmianie żywicy biorę duży klucz francuski rozkęcam do rozmiaru aż weidzie w nakrętkę wołam dwóch brytanów trzymają pojemnik a ja kręce , ledwo co są w stanie to utrzymać :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaliście w komplecie klucza do tego filtra?, to taki plastikowy klucz powiedzmy oczkowy z ząbkami, ząbki na kluczu zachodzą na ząbki na obudowie filtra.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby w rękawicach skórzanych :). Jedna trzyma dolną część, druga dolną i kręci...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się tak:

https://www.dropbox.com/s/eyz8yt2go4xxogv/Zdj%C4%99cie%2014.11.2013%2C%2017%2011%2013.jpg

Ale to i tak pikuś bo 10 minut poźniej ukręciłem gwint od filtra węglowego ... Szybki kurs do wawy po filtr i nakrętkę :/ nie był to dobry dzień na prace przy RO.

Miklas, właśnie takiego klucza mi brak

Pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://erybka.pl/product-pol-429-AquaFilter-Klucz-do-obudow-10.html chociaż ja jakoś jeszcze nie kupiłem :) Mój się nie zasysa. A kumpel w deseczkę powbijał gwoździe i tym otwiera :)

4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy mam problem z odkręceniem to zawsze obstukuję tam gdzie gwint rączką od śrubokręta i posiłkuję się paskiem od spodni - owijam w przeciwnym kierunku (by się samozaciskał) i zaczynam ciągnąć, korpus między nogi albo pomiędzy futrynę i drzwi - zawsze odkręce. Klucze fabryczne do korpusów miałem kilka i połamałem już dawno.

Po pierwsze to należy smarować uszczelki wazeliną bezkwasową przed każdym skręcaniem. Kolejna sprawa to zakręcanie z wyczuciem a nie na maxa.

Edytowane przez domel_gl (wyświetl historię edycji)

03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam:) Przynajmniej teraz widzę, że nie jestem sam:)

Moja ostatnia metoda to siadam na puszce na krawędzi takiej sporej puffy i kręcę "nakrętką". Klucz, tez z ząbkami przy takim zassaniu przeskakuje. nie mam pojęcia dlaczego to się dzieje, nawet jak się z niego wodę wyleje to i tak trzyma. Żeby tego uniknąć zakupiłem w pewnym sklepie od pewnego gościa, który kiedyś był mistrzem w DIY tutaj i na pobocznym forum duży filtr na kilka litrów żywicy i w weekend planuję go podłączyć. Polecam.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to zdarzało i teraz nie dokręcam tak mocno ;P Przy okazji uszczelka się tak szybko nie rozwala.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "otwór" w balustradzie balkonowej który idealnie pasuje i przytrzymuje całą obudowę filtra... wtedy korzystając z żabki hydraulicznej mogę odkręcic pokrywę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dokręcać z wyczuciem. Ja przy którejś próbie odkręcania poprosiłem żonę o pomoc i w jej wyniku uszkodziła sobie nadgarstek (naderwanie ścięgien). Nie jest to bezpieczne zajęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jaja.

To naprawdę tak mało osób używa klucza plastikowego??:)

przecież kluczem to myk,myk i gotowe... - myślałam, że jest to w każdym wyposażeniu filtra RO czy tam DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja klucza nie miałem ;)

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten klucz. Niestety nie zawsze można przy jego pomocy odkręcić puszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te klucze to badziew straszny...kupcie klucz do odkręcania filtra oleju paskowy/taśmowy i po kłopocie. I dokręcać z czuciem tyle tylko żeby nie ciekło-wtedy nie będzie problemu z odkręceniem.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.