Skocz do zawartości
Chudy112

Czy to młode kiełże czy jakiś inny badziew?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie czy to są młode kiełże czy może coś innego proszę o pomoc.

DSC_0362.jpg


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekkuku mam pytanie jak nie umiesz nawet przeczytać dokładnie tematu to po co się wypowiadasz ?

Co do kurzu jak nie widzisz tego co chce zindefikować to po co w ogóle się wypowiadasz i zaśmiecasz bezsensownymi postami temat widać na zdjęciu 2 osobniki bardzo dokładnie

Pozdrawiam .


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spokojnie, już nigdy się nie wypowiem w twoim temacie, przepraszam :( po co tyle agresji??tak czy siak chciałem pomóc , bo zauważyłem ,że tylko pomocy dotyczą twoje posty , Coś mi się wydaje ,że z takim podejściem do innych kolegów na forum wiele pomocy nie doświadczysz :( kurcze wiek już nie ten ,wciąż nie widzę tego " badziewia" :D ,

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to groźne hyphidridae z rzędu amphipoda. Obawiam się, ze czeka cię gotowanie skały i restart zbiornika.

Edytowane przez mathe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to groźne hyphidridae z rzędu amphipoda. Obawiam się, ze czeka cię gotowanie skały i restart zbiornika.

Spokojnie ,po co tak drastycznie :

1 - najpierw trzeba dobrze zidentyfikować problem

2 - znaleźć rozsądne rozwiązanie

3 - wprowadzić naturalnego wroga (może jakaś wargatka lub mandaryn)

U mnie pojawiają się okresowo w dużych ilościach i znikają ,nie wiem od czego to zależy ,co to znaczy restart ? co to jest gotowanie skały ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to groźne hyphidridae z rzędu amphipoda. Obawiam się, ze czeka cię gotowanie skały i restart zbiornika.

Na czym polega ich "groźność"?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wygląda to tak samo jak na zdjęciu czyli chyba mam problem Mandaryn już jest i właśnie się dziwiłem czemu jest taki grubiutki czyli już chyba wiem ma raj. Dziękuje koledzy za pomoc mam nadzieję że mi to zniknie :) Dziwne też to jest że widzę to tylko w kominie tam gdzie jest niski przepływ wody.

Przeczytałem też na refflexe że to jest nie szkodliwe a doskonałe pożywienie dla ryb

Cyt

"Te małe Stonogi są znane potocznie w języku angielskim Munnid równonogi.

To jest nieszkodliwe dla Restevertilger które również są doskonałe jedzenie dla ryb akwariowych."

darekkuku może teraz już zauważyłeś hehe jest jeden na górze na zdjęciu a 2 tak w połowie po lewej stronie Co do ukorzonej szyby możliwe że też jest heheh w końcu to komin i tego nie czyszczę tam heeh Pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to groźne hyphidridae z rzędu amphipoda. Obawiam się, ze czeka cię gotowanie skały i restart zbiornika.

Oj mathe, przestan szerzyc takapokaliptyczne wizje :D. Po pierwsze, na pewno nie jest to Amphipoda, a po drugie to jak pamietam mam je od zawsze w refugium i nigdy nie bylo z nimi problemow.

Poczytaj sobie tu >>> http://reefkeeping.c...08/rs/index.php

PS

Chudy, w sumie to sie Darkowi nie dziwie, bo sam najpierw myslalem o kurzu. Dopiero jak Piotrek wrzucil linka to sie przyjrzalem i zobaczylem o co Ci chodzi. Trzeba bylo zaznaczyc kolkiem to nikt by nie mial watpliwosci. A ty skoczyles na niego. Sam jestes sobie winny ze od niego juz pomocy nie dostaniesz


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Uf, ulzyło mi :) .Pół nocy mi się śniło,że restartuje 750 l.Mathe nie rób tego więcej ,bo nie będzie się miał kto moimi rybkami zajmować jak zejdę na zawał ;) Był czas,że miałam tego pełno.Nie zauważyłam żeby jakoś źle wpływało na cokolwiek,a rybki mają co jeść.Szczególnie upodobał je sobie diodon. :)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję panowie za pomoc :) Darekkuku przepraszam poniosło mnie trochę wczoraj przyznam że źle postąpiłem :) Ale tak to już jest jak oczekujesz pomocy a ktoś Ci o kurzy na szybie pisze. Przepraszam jeszcze raz nie gniewaj się. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje chłopaki.


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrym sposobem jest zaznaczenie kółkiem lub w inny sposób obiektu do identyfikacji , tak żeby ci staruszkowie ze słabszym wzrokiem ( którzy też chcą pomóc ) mieli łatwiej ;) Nerwowość w działaniu jest niewskazana w naszym pięknym hobby ;)Fajnie ,że to zrozumiałeś :D Powodzenia . Przeprosiny przyjęte ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Chciałbym sie dowiedzieć lub poznać źródło gdzie można poczytać o rzekomej groźności tych robaczków, mam ich zatrzęsienie zarówno w refugium jak i w samym zbiorniku.

Fajne uczucie gdy człowiek patrzy na korale czy szuka czegoś w skale a tu nagle takie pchełki przebiegają :D

Moje ryby nie jedzą tego co mnie dziwi, myślałem że będą polować na robactwo a tu pełna olewka. Ważne że mandarynek którego planuje zakupić żeruje na tych robaczkach, będzie więcej czasu żeby przestawić go na mrożonki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedzieć lub poznać źródło gdzie można poczytać o rzekomej groźności tych robaczków, mam ich zatrzęsienie zarówno w refugium jak i w samym zbiorniku.

Fajne uczucie gdy człowiek patrzy na korale czy szuka czegoś w skale a tu nagle takie pchełki przebiegają :D

Moje ryby nie jedzą tego co mnie dziwi, myślałem że będą polować na robactwo a tu pełna olewka. Ważne że mandarynek którego planuje zakupić żeruje na tych robaczkach, będzie więcej czasu żeby przestawić go na mrożonki :p

http://www.xtalworld...um/hitchfaq.htm

ten post jest zarąbisty..."Niestety, to groźne hyphidridae z rzędu amphipoda. Obawiam się, ze czeka cię gotowanie skały i restart zbiornika. "

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

tuptus - one nie sa grozne %29.gif

Chciałbym sie dowiedzieć lub poznać źródło gdzie można poczytać o rzekomej groźności tych robaczków...

:ninja:

Dzięki za line bober, fajny katalog życia w baniaku :)

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to na zdjęciu to kompletnie niegroźne isopoda. Dziwię się jednak, że koledzy akwaryści nie znają niebezpiecznych Hyphydridae z rzędu amphipoda... A pisał o nich przecież autor z Polski(!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś złego? Pojawiło się wraz z uruchomieniem refugium

post-12471-0-78891500-1394281363_thumb.jpg


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.